سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه با شخصی که بلند قد تر از شما است مبارزه کنید؟

چگونه با شخصی که بلند قد تر از شما است مبارزه کنید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۸ بازدید کنندگان:۳۳۵۹ نویسنده:سامان موسوی

مبارزه با کسی که بلند قدتر از شما است چندان دشوار نیست. همانطور که این خاصیت به نفع آنهاست اما دارای نقاط ضعفی نیز می باشند. ممکن است که آنها بخواهند از قد خود برای آسیب رساندن به شما استفاده کنند، اما برای انجام این کار باید به اندازه کافی به شما نزدیک شوند. اغلب افراد قد بلند نمی دانند که چگونه از بلندی قدشان به نفع خود استفاده کنند. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم نحوه مبارزه با کسی که قدش از شما بلندتر است را به شما آموزش دهیم.


اگر خیلی قد کوتاه هستید، بدانید که چگونه حریف را به سمت پایین بکشید


این کار باعث می شود که تعادل او تحت تاثیر قرار بگیرد چراکه باید ارتفاع خود را کاهش دهد و طول می کشد تا مزیت داشتن ارتفاع را درک کنند. همچنین آنها باید به سمت جلو خم شوند. این آنها را از مشت زدن به زیر چانه تان منع می کند و باعث می شود که تعادل کلی آنها تحت تاثیر قرار بگیرد.


اجتناب از درگیری


به احتمال زیاد هر دو طرف صدمه می بینند و راه خوبی برای عمل کردن نیست، به همین دلیل پیدا کردن راهی بجز مبارزه بهترین کار است. صحبت کردن یک راه خوب و ساده برای آرام کردن شخص مقابل است. سعی کنید همانطور که دارید با او صحبت می کنید از او فاصله بگیرید.


اگر مجبور هستید از خوذ محافظت کنید از دفاع شخصی یا هنرهای رزمی استفاده کنید


برای اینکه شما درک کنید که چگونه با شخصی که بلندتر، سنگین تر یا کوچکتر از شما است مبارزه کنید باید ساعت های زیادی را صرف یادگیری در کلاس های آموزشی بکنید. همه این ها به دلیل ترس از صدمه دیدن یا کشته شدن بوده و طبیعی است. به همین دلیل بهتر است که به یک کلاس دفاع شخصی معتبر رفته و نحوه دفاع از خود را یاد بگیرید. در صورتی که قبلا هنرهای رزمی کار کرده باشید این کار برای شما ساده تر خواهد بود.


در ابتدا باید حریف خود را برانداز کنید


اغلب مبارزان قد بلند واقعا قادر به مبارزه با قد بلند خود نیستند یا از مزایای آن به نفع خود استفاده نمی کنند. صورت و چشم حریفتان را برسی کنید. در موضع خود با فاصله ای امن از حریف تان به زبان بدن او توجه کنید. آیا حریف تان عصبانی یا خشمگین است؟  آیا وقتی که به حالت تهاجمی در می آیید او به طور غریظی به عقب رفته و از شما فاصله می گیرد؟ اگر این کارها را انجام دهد به احتمال زیاد از نحوه استفاده از قد خود آگاه نیست. این یک شانس برای شماست و باید نهایت استفاده از آن را ببرید.


حمله به حریف


در هر مبارزه خیابانی، بخصوص در مقابل حریفی که بزرگتر و قد بلندتر از شما است باید آنها اول دریافت کنند. یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید "هرگز نوسان اول صدق نمی کند". با استفاده از ژست دست های باز آنها را بالا برده و به گلو یا بینی او ضربه بزنید ( هرگز به فک ضربه نزنید، این می تواند توسط مردان قوی جذب شود و منجر به آسیب دیدگی دست شما می شود). سرعت در اینجا ضروری است. یک مشت خوب است اما چند مشت بهتر است. ترکیبی از حملات سریع می تواند بهتر از مشت باشد بنابراین اگر توانایی این کار را دارید آن را انجام دهید. با این حال، مواظب ضد حمله حریف باشید. پس از آنکه به حریف مشت زدید فورا دست های خود را برگردانده و برای محافظت از صورت تان جلو آن قرار دهید.


جابجایی سر و گارد دفاعی پس از اولین حمله


اگر حریف تان همچنان فعال است یادتان باشد که حتما باید دست تان جلو صورت تان باشد. این کار به شما اجازه می دهد که از دست، شانه و آرنج خود برای منحرف کردن مشت و حملات حریف استفاده کنید. اغلب مبارزان نابالغ و کم تجربه در 90 درصد زمان ها سعی می کنند که به سر ضربه بزنند. از این مزیت به نفع خود استفاده کرده و دست خود را در مقابل صورت تان نگه دارید.


 هنگامی که حریف به سمت شما حمله می کند ممکن است الگویی را ببینید که بارها و بارها از آن استفاده می کند


این نکته بسیار مهم است، زیرا شما می توانید از این الگو برای صدمه زدن به حریف با از طریق ضد حملات استفاده کنید. مثلا اینکه حریف تان ضربات مشتی که به سمت شما می زند را طولانی انجام می دهد پس از آن دستش را کنار کمر برده و سپس بالا می برد. شما می توانید صبر کنید تا زمان مناسب برای ضربه زدن به او فرا برسد و این دفعه به محظ اینکه ضربه را زد و دستش را کنار کمرش قرار داد می توانید به او حمله کنید. این ضد حملات مرگبار هستند زیرا در آنها معمولا ضربات با حرکات حریف ترکیب شده و صدمات فوق العاده بدی را وارد می کنند.
 

برچسب ها: مبارزات خیابانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha