سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ورزش های مفید جهت کاهش وزن

ورزش های مفید جهت کاهش وزن
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۸ بازدید کنندگان:۱۷۶۶ نویسنده:سامان موسوی

می دانید که برای اینکه تناسب اندام داشته باشید و اضافه وزن خود را کاهش دهید تنها گرفتن رژیم غذایی کارساز نیست، بلکه باید همزمان با آن ورزش کنید. اما با این وجود باز هم بهانه های زیادی برای ورزش نکردن وجود دارد. بهانه هایی مانند نداشتن وقت کافی، دور بودن باشگاه های ورزشی از منزل شما، آماده نبودن از لحاظ جسمانی برای انجام تمرینات ورزشی و چندین دلیل دیگر باعث می شوند که وضعیت بدنی شما ضعیف تر شده و اضافه وزن بیشتری داشته باشید.


به نظر شما برای ترغیب و وادار کردن خود به ورزش باید چکار کنیم؟ یکی از گذینه های موجود، انتخاب یک رشته ورزشی جدید و هیجان انگیز می باشد. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم ورزش هایی را که به کاهش وزن شما کمک زیادی می کنند را به شما معرفی کنیم.


بوکس

 

بوکس


ازجمله ورزش های پویا و پر تحرک می توان به ورزش بوکس اشاره کرد. بوکس باعث افزایش قوای بدنی شده و همچنین عضلات شما را قوی تر می کنند. امروزه که تعداد کلاس های بوکس بسیار بیشتر از گذشته شده اند می توانید با یک جستجوی ساده یکی از کلاس های بوکس را انتخاب کرده و به آن بپیوندید تا علاوه بر یاد گرفتن بوکس از مزایای کاهش وزن آن نیز برخوردار شوید.


نظر طرفداران: ازجمله مسائل کلیدی که اکثر طرفداران بوکس بر آن تاکید دارند این است که به تعدیل کردن حالات روحی کمک می کند. آنها بر این باورند که هیجانی که در ورزش بوکس وجود دارد به تخلیه هیجانات کمک کرده و از طرف دیگر با فعالیت های زیادی که در این ورزش صورت می پذیرد، علاوه بر ورزیدن شدن بدن باعث کاهش وزن نیز می شود.

نظر منتقدین: تعداد افرادی که از ورزش بوکس انتقاد می کنند چندان زیاد نیست، چراکه نمی توان انتقاد زیادی به آن وارد کرد. یکی از انتقاد هایی که به ورزش بوکس می شود این است که هزینه رفتن به باشگاه زیاد است، راه حل آن هم این است که یک کیسه بوکس خریده و در خانه خود به تمرین بوکس بپردازید.

 

 شمشیربازی

 

شمشیر بازی


ازجمله ورزش های کمتر شناخته شده می توان به ورزش شمشیر بازی اشاره کرد. این ورزش علاوه بر این که بدن تان را به فعالیت وامی دارد، باعث می شود به میزان زیادی کالری بسوزانید. . این ورزش متنوع بوده و می تواند روزهای تان را از یکنواختی دربیاورد پس اگر می خواهید همراه با یک ورزش، شجاعت و تمرکزتان را هم افزایش دهید، چرا شمشیربازی را انتخاب نمی کنید؟


نظر طرفداران: از دید طرفداران شمشیر بازی این رشته به اندازه ای هیجان انگیز است که با انجام دادن آن می توانید وزن خود را کاهش داده و حالات روحی خود را نیز بهبود ببخشید. همچین به دلیل اینکه حرکات این رشته دقیق و ظریف هستند، باعث می شود که تمرکز و دقت تان به میزان قابل توجهی بیشتر شود.


نظر منتقدین: ازجمله دلایل شایعی که افراد کمی به آن روی می آورند این است که تجهیزات مربوط به شمشیر بازی ارزان نیست و همچنین کلاس های کمی وجود دارند که به آموزش این رشته بپردازند و کسانی که بخواهند به آن روی بیاورند دسترسی آسانی به آن نخواهند داشت.


 ورزش های رزمی

 

ورزش های رزمی


ازجمله ورزش هایی که اخیرا توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است ورزش های رزمی می باشد. ورزش های رزمی برای کسانی که با انضباط بوده و شخصیت قانون گرایی دارند مفید است. کاراته، تکواندو و کونگ فو ازجمله ورزش های رزمی هستند که با توجه به سلیقه خود می توانید هر کدام از آنها را انتخاب کنید.


نظر طرفداران: ورزش های رزمی علاوه بر اینکه به لاغر شدن و تناسب اندام کمک می کنند باعث می شوند که اعتماد به نفس ورزشکار به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. از دیگر مزایای پیوستن به هنرهای رزمی می توان به توانایی دفاع از خود در هنگام مواجه با خطرات اشاره کرد.


نظر منتقدین: این ورزش ها به توانایی و ویژگی بدنی خاصی نیاز دارد و شاید همه افراد نتوانند به سادگی آن را انجام دهند به ویژه افراد مسن!


 حرکات کششی ذهن و جسم (یوگا)

 

یوگا


به احتمال زیاد، افرادی که به دنبال انجام فعالیت های فیزیکی هستند کمتر به ورزش یوگا فکر می کنند. این در حالی است که نه تنها این ورزش برای تمرکز مفید است بلکه فعالیت های فیزیکی متعددی که دارد منجر به کاهش وزن و تناسب اندام می شود.


نظر طرفداران: با ثابت شدن اثرات مطلوب یوگا بر روی جسم و روح، پزشکان برای درمان بسیاری از بیماری ها یوگا را توصیه می کنند. ازجمله مزایای یوگا که باعث شده افراد زیادی به آن روی بیاورند این است که این ورزش به تجهیزات خاصی نیاز ندارد و فقط با یک زیر انداز می توان آن را در هر جایی انجام داد.


نظر منتقدین: اکثر افرادی که مدت زیادی است این ورزش را انجام می دهند چاق نبوده و از اندام متناسبی برخوردارند، این قضیه ممکن است افراد چاق را از رفتن به این کلاس ها بازداشته و باعث شود مدام خودشان را با افراد لاغری که در این کلاس ها حاضرند مقایسه کنند و در اثر این احساس ناخوشایند به طور کلی ورزش کردن را کنار بگذارند. بنابراین این افراد باید دنبال کلاس هایی بگردند که افراد با اندام های گوناگون در آن شرکت داشته باشند تا احساس انزوا به آن ها دست ندهد.


 فوتبال و بسکتبال

 

فوتبال


از مزایای ورزش های گروهی می توان به معاشرت با دیگران و آشنایی با افراد جدید اشاره کرد. شما در ورزش های گروهی معمولا سختی تمرین ها را متوجه نمی شود و علاوه بر حفظ سلامت بدن، به سلامتی روح تان نیز کمک می کنند. تعداد کلاس های فوتبال و بکستبال زیاد بوده و در هر نقطه ای از شهر می توانید باشگاهی را پیدا کرده و به آن بپیوندید. از دیگر مزایای این ورزش ها می توان به هزینه کم آن اشاره کرد.


نظر طرفداران: بسیاری از طرفداران ورزش های گروهی بر این باورند که این ورزش ها انگیزه شما را برای تمرین کردن افزایش می دهند، این قضیه فقط به شما مربوط نیست بلکه هم تیمی هایتان هم روی عملکردتان حساب دیگری باز می کنند. ضمن این که عضویت در تیم باعث می شود نکات زیادی را از همه بازیکنان یاد بگیرید و حتی به مسیر ورزش های حرفه ای راه پیدا کنید.


نظر منتقدین: منتقدان این ورزش می گویند این ورزش ها معمولا هفته ای یک بار انجام می شود بنابراین ممکن است افراد در طول هفته تمرینات ورزشی را کنار بگذارند و حرکات ورزشی را فقط به همان ساعات ورزش گروهی محدود کنند که اثر تمرینات هر روزه و مداوم را نخواهد داشت.
 


پیاده روی

 

پیاده روی

 

پیاده روی ارزان ترین ورزش دنیا می باشد. به نظر عده ای از افراد پیاده روی کاری خسته کننده و کسالت آور است. اما در صورتیکه به دید یک تمرین ورزشی به آن اشاره کنید نظرتان در مورد این ورزش عوض می شود. همچنین با چند روش ساده می توانید مقداری هیجان را به آن اضافه کنید، مثلا در هنگام پیاده روی به آهنگ مورد علاقه تان گوش دهید یا از مسیرهای مورد علاقه تان عبور کنید. در صورتیکه مسیر خانه تا محل کارتان زیاد دور نیست می توانید به جای استفاده از ماشین پیاده به آنجا بروید. این کار نه تنها باعث افزایش نشاط شما می شود بلکه در پایان ماه شاهد کاهش وزن خود خواهید بود.


نظر طرفداران: پیاده روی یکی از ارزان ترین ورزش هایی است که می توان انجام داد. یکی دیگر از مزایای این ورزش این است که هم می توان این ورزش را به همراه سایر دوستان یا اعضای خانواده انجام داد و هم به تنهایی، بنابراین این ورزش وابسته به دیگران نیست و با همراهی نکردن آن ها نیز خللی در برنامه منظمی که درنظر گرفته اید ایجاد نخواهد شد.


نگاه منتقدان: یکی از مشکلاتی که بر سر راه علاقه مندان به این ورزش وجود دارد این است که در بسیاری از روزهای سال به دلیل آلودگی هوا یا سرد شدن یا گرم شدن بیش از حد هوا نمی توان مطابق برنامه ریزی عمل کرد و باید در خانه ماند.

 

برچسب ها: پیاده روی تناسب اندام بسکتبال فوتبال
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha