سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه بدون ترس مشغول مبارزه شویم؟

چگونه بدون ترس مشغول مبارزه شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۷/۲۵ بازدید کنندگان:۱۰۰۳۴ نویسنده:سامان موسوی

انجام مسابقات و یا آزمون های رزمی موجب ایجاد ترس در افراد شده و بدون غلبه بر آن نمی توان همه توانایی های خود را بروز داد. شما هم از انجام مسابقات رزمی ترس دارید؟ باید بدانید که تنها نیستید. در این مقاله قصد داریم که
 

 بهتر است بدانید که ترس یک دروغگوی بزرگ است

در صورتی که فکر می کنید که باید بر ترش خود پیش از مبارزه غلبه کنید بهتر است بدانید که این فکر کاملا غلط است. تنها راهی که شما می توانید از طریق آن بر ترس خود غلبه کنید شرکت در مبارزات متعدد می باشد. زیرا در صورتی که چندین بار با ترس روبرو شوید پس از گذشت مدت زمانی با آن دوست خواهید شده و آن ماسک ترسناک را از روی چهره تان برمی دارید.
حتی مبارزان حرفه ای نیز در زمان انجام مسابقات رزمی احساس ترس می کنند ولی با این وجود باز هم به مبارزه خود ادامه می دهند. باید بدانید که ترس هیچ وقت به طور کامل از بین نخواهد رفت بلکه اثر آن بر روی شما کم یا زیاد خواهد شد. برای اینکه به شرایطی برسید که در آن با ترس دوست شوید باید رویکردی عملی برای آشنایی با آن داشته باشید.
زمانیکه می خواهید به بچه تان شنا بیاموزید در ابتدا او را به قسمت های عمیق استخر پرتاب نمی کنید بلکه در قسمت های کم عمق با او کار می کنید. اما امروزه متاسفانه مدرسان کاراته ای را می بینیم که هنرجویان تازه کار را بدون اینکه چندان با آن شرایط آشنایی داشته باشند به قسمت های عمیق تر پرتاب می کنند، باید بدانید که این کار کاملا اشتباه است.
برداشت شما از مبارزه نباید به هیچ صورت هرج و مرج و وحشت باشد بلکه باید تجربه یادگیری امن و سرگرم کننده برایتان باشد. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین مراحلی که به شما کمک می کنند که بر ترس تان غلبه کنید را برای شما توضیح خواهیم داد.


مرحله اول- کاهش تعداد تکنیک ها و هدف ها

اولین مرحله برای کاهش ترس از مبارزه این می باشد که باید تعداد تکنیک ها و یا اهداف تان را کاهش دهید. مثل حذف عناصری از عدم قطعیت. ما خواهیم توانست احساسات مان را نسبت به کومیته تنظیم کنیم.  یا تنها اجازه می دهد ضربات چرخشی (تکنیک) به بدن (هدف) و مشت های مستقیم (تکنیک) به صورت (هدف) برخورد کنند. به مرور می توانید تعداد تکنیک ها و اهداف تان را بیشتر کنید.


مرحله دوم- استفاده از تجهیزات حفاظتی مانند کلاه، دستکش بوکس، زانو بند و غیره

 محافظت بیشتر از خود باعث می شود که بیشتر احساس امنیت کرده و درنتیجه ترستان کاهش پیدا کند. شما باید بتوانید ضربات حریف تان را دریافت کرده و به طور غریزی واکنش های متناسبی نسبت به آنها از خود نشان دهید. البته این کار می توانید نتیجه برعکسی نیز داشته باشد. عده ای از اشخاص هنگامی که وسایل حفاظتی می پوشند ضربات تندتری به حریف شان وارد می کنند. در ادامه سعی کنید به تدریج محافظ ها را در هنگام تمرینات حذف کنید.
 

 مرحله سوم- سرعت تان را کاهش دهید

آخرین مرحله برای غلبه بر ترس خود این است که بتوانید سرعت تان را کاهش دهید. در نهایت همه حرکات باید در نمای آهسته زده شوند. زمانیکه شما به صورت حرکات آهسته مبارزه می کنید می توانید توانایی دیدن حملات را پیش از رسیدن آنها به خود ارتقا دهید. اینکار باعث خواهد شد که فکرتان نسبت به واکنش عوض شود. زمانی که احساس راحتی کردید می توانید سرعت تان را به مرور افزایش دهید. همانطور که گفته می شود " سرعت عامل اصلی مرگ می باشد".
 

در نهایت

در صورتی که بتوانید این 3 مرحله را به ترتیب انجام دهید می توانید مبارزه ای سرگرم کننده و امن داشته باشید. آخرین چیز در این بین تنظیم طرز فکر شما می باشد. " تنها چیزی که باید از آن بترسید خود ترس است".
 

برچسب ها:
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha