سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در برابر حمله چاقو از خود دفاع کنیم؟

چگونه در برابر حمله چاقو از خود دفاع کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۱۹ بازدید کنندگان:۳۰۴۷ نویسنده:سامان موسوی


حملات با چاقو می توانند غیرقابل پیش بینی و بسیار خطرناک باشند. هنگامیکه توسط یک دزد مورد حمله قرار گرفتید چاقو ممکن است که از تفنگ نیز کشنده تر باشد. در هنگامیکه با چاقو مورد حمله قرار گرفتید آرام باشید، خونسردی خود را حفظ کنید و در صورت لزوم از خود دفاع کنید. در این مقاله قصد داریم نحوه مقابله با مهاجمی که چاقو در دست دارد را به شما آموزش دهیم.


برای کاستن از تنش تلاش کنید


1- آرام باشید

اگر مهاجم به شما نزدیک شد، آرامش خود را حفظ کنید. هر گونه حرکت ناگهانی ممکن است او را وحشت زده کند و منجر به تشدید تنش شود. تنفس عمیق داشته و آرام باشد و همچنین تمرکز خود را حفظ کنید.


2- اندازه مهاجم

انواع مختلفی از حمله با دلایل و انگیزه های مختلفی وجود دارند. فرد مهاجم ممکن است یک دزد خیابانی یا یک جنایتکار باشد و یا اینکه برای سرگرمی این کار را انجام دهد. کسانیکه مشروبات الکلی یا مواد مخدر مصرف کرده اند ذهنی نا پایدار دارند. ممکن است که شما در یک جرم و جنایت گرفتار شده باشید و آنها بخواهند از شر شما خلاص شوند. به همین دلیل سعی کنید دلیل اصلی حمله به شما را پیدا کنید.


3- از آنها بپرسید که چه می خواهند؟

تعامل با فرد و صحبت کردن با او ممکن است که به شما کمک کند. از آنها دلیل حمله را بپرسید و ببینید چیزی برای جلوگیری از آن وجود دارد.


•    اگر دزد خیابانی هستند در مورد اشیاء با ارزش از آنها سوال بپرسید. این کار ممکن است که به اندازه کافی برای جلوگیری از حمله مفید باشد. ممکن است که شی با ارزشی همراهتان باشد، اما به یاد داشته باشید که هیچ چیز با ارزش تر از زندگی شما نیست. تلفن و جواهرات را می توان جایگزین کرد اما زندگی را نه.
•    اگر فرد به دنبال مبارزه است به او بگویید که هیچ علاقه ای به خشونت ندارید. اگر آنها شما را تهدید کردند، ممکن است که صحبت کردن گزینه مناسبی نباشد، اما آن را امتحان کنید.
•    ممکن است یک شخص تحت تاثیر یک ماده، ذهنی نا پایدار داشته باشد و برای شما بیش از حد غیر قابل پیش بینی باشد. معمولا این مهاجم ها خیلی خطرناک هستند. سعی کنید با صحبت کردن او را به آرامش دعوت کنید.


4- فریاد برای کمک

اگر در یک مکان عمومی هستید و ممکن است که دیگران به شما کمک کنند، با فریاد درخواست کمک کنید. اغلب، مردم در خیابان ها و یا پارکینگ ها ممکن است متوجه نشوند که دچار مشکل شده اید مگر اینه به طور واضح به آنها بگویید. فریاد زدن به طور روشن نشان می دهد که دچار مشکل شده اید و ممکن است که کسی بخواهد به شما کمک کند.


•    اگر در یک مکان پرت مانند یک کوچه بن بست یا یک میدان خالی هستید باز هم فریاد بزنید، شاید کسی آن اطراف باشد که صدای شما را بشنود. با وجود آنکه کسی را در آن اطراف نمی بینید باز هم با صدای بلند درخواست کمک کنید، صدایتان به مناطق دورتر خواهد رسید.


5- در صورت امکان فرار کنید


بهترین راه برای دفاع در مقابل حملات چاقو این است که از آن منطقه فرار کنید. حتی اگر شما راه های خلع سلاح کردن را می دانید و در هنرهای رزمی بسیار قوی هستید این کار را انجام دهید. یک چاقو هنوز هم می تواند یک سلاح غیر قابل پیش بینی و کشنده باشد. ممکن است با فرار کردن احساس کنید که ترسو و بزدل هستید، اما بهترین راه برای بقا است.


غیر فعال کردن مهاجم


1- ایجاد یک شکاف برای فرار

اگر توسط یک شخص با چاقو مورد حمله قرار گرفتید، همیشه باید سعی کنید که قبل از آغاز مبارزه از آنجا فرار کنید. با این حال، ممکن است که در آن موقعیت گرفتار شده و گیر کنید. ممکن است که مهاجم در گوشه ای ایستاده و تنها راه خروج را از شما ببندد. برای اینکه فرصت فرار داشته باشید باید مهاجم را برای مدتی غیر فعال نگه دارید.


2- ضربه به گلوی مهاجم

ضربه زدن به گلو یکی از بهترین راه ها برای از کار انداختن مهاجم می باشد. با یک ضربه سخت به گلو، نای فرد صدمه دیده و باعث اختلال در تنفس او می شود. جهت انجام این کار:
•    برای ضربه زدن، به اندازه کافی به حریف نزدیک شوید. اگر مهاجم به اندازه کافی به شما نزدیک نیست تا بتوانید به گلوی او ضربه بزنید در یک حرکت ناگهانی به او نزدیک شوید.
•    از آرنج و ساعد خود استفاده کنید. هر چقدر قسمتی از بدن که می خواهید با آن به گلو ضربه بزنید سخت تر باشد تاثیر بیشتری می گذارد. آرنج شما سفت است و می توانید نیروی زیادی با آن وارد کنید.
•    گلوی فرد مهاجم را فشار دهید. از آرنج خود به عنوان یک سلاح برای ضربه به حریف استفاده کنید. سعی کنید که از عنصر غافلگیری به نفع خود استفاده کنید.
•    فرار کنید. اگر تنفس مهاجم دچار اختلال شده و با مشکل روبرو شد فورا از فرصت بدست آمده استفاده کرده و فرار کنید.


3- لگد زدن به بیضه

اگر مهاجم شما مرد است با یک ضربه به بیضه های او می توانید او را ناتوان کنید. از زانو یا ساق پای خود برای انجام اینکار استفاده کنید. این تکنیک می تواند در فواصل مختلف بین شما و مهاجم انجام شود.


•    اگر به مهاجم نزدیک بودید از زانوی خود استفاده کنید. فاصله کوتاه بین شما و حریف تان به این معنی است که می توانید از زانوی خود برای ضربه زدن استفاده کنید.
•    اگر فاصله حریف به شما مقداری بیشتر است می توانید از ساق پای خود استفاده کنید. استفاده از ساق پا بهتر است زیرا می توانید نواحی بیشتری را تحت پوشش خود قرار دهید. زانوی خود را گسترش داده و به ضربه ای محکم و ناگهانی به بیضه او وارد کنید.
•    فرار کردن. هنگامی که حریف تان احساس درد کرد یا به زمین افتاد فرصت را غنیمت شمرده و فرار کنید.


4- به چشم های مهاجم حمله کنید

چشم یک منطقه فوق حساس بدن است و تمرکز و حمله به آن می تواند درد بسیار زیادی ایجاد کرده و حریف را از پای در آورد. البته فقط در شرایطی می توانید این به چشم حمله کنید که فاصله تان خیلی نزدیک باشد. به خاطر داشته باشید که این موقعیت بسیار خطرناک است و می تواند منجر به مرگ یا نقص عضو شود.


•    انگشت های خود را برای رسیدن به چشم های حریف دراز کنید. اکثر مردم وقتی چیزی به سمت چشم هایشان می رود شانه خالی کرده و فورا عکس العمل نشان می دهند، به همین خاطر شما باید خیلی سریع عمل کنید.
•    انگشت های خود را به طرف چشم ببرید و داخل چشم کنید. این حرکت ممکن است که باعث خشمگین تر شدن مهاجم شده و بیشتر از قبل عصبانی شود به همین دلیل شدت آن باید به اندازه ای باشد که فرصت فرار داشته باشید و بتوانید از منطقه خطر فرار کنید.
 

برچسب ها: دفاع در مقابل چاقو دفاع در برابر چاقو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha