سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در برابر یک حمله با چاقو زنده بمانیم؟

چگونه در برابر یک حمله با چاقو زنده بمانیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۳۰ بازدید کنندگان:۱۳۰۱ نویسنده:سامان موسوی

 

 

دعواهای خیابانی می توانند بسیار مغرضانه باشند و اغلب آنها می توانند بصورت اتفاقی رخ داده و در کسری از ثانیه ضربه ای زده  شود و نیاز به واکنش آنی باشد. به سختی می توان گفت که در صورت مواجهه با مهاجمی که چاقو در دست دارد به راحتی می توانید از پس خود برآمده و هیچ خراشی برندارید. اما چند کار وجود دارد که شما می توانید آنها را انجام دهید تا به شما کمک کنند که زنده بمانید. مبارزه در صورتی که یکی از افراد سلاح در دست داشته باشد می تواند ناعادلانه باشد، به همین دلیل در ادامه به شما چند روش برای زنده ماندن در برابر یک مهاجم پرخاشگر که چاقو در دست دارد را ارائه می کنیم.


فاصله خود را حفظ کنید

چاقو فقط از نزدیک خطرناک است. به همین دلیل بسیار ساده تر از دفاع در مقابل تفنگ است. اگر نتواند شما را لمس کند، نمی تواند به شما آسیب برساند. به همین جهت توصیه می کنیم که تا حد ممکن از دست های مهاجم دور بمانید تا احتمال برخورد ضربه چاقو را کاهش دهید. اگر مهاجم نزدیک شد و مچ دست شما را گرفت هرچه سریعتر دست خود را به عقب و جلو کشیده و خود را بچرخانید تا از دست مهاجم خلاص شود. پس از آزاد شدن سعی کنید که یکی از پاهایتان را جلو گذاشته و به حالت پهلو روبروی حریف قرار بگیرید تا اگر کسی خواست از پشت سر به شما نزدیک شود بتوانید او را ببینید.


از سپر استفاده کنید

اگر می توانید از کوله پشتی، سینی، میز و یا هر چیز دیگری که در اطراف تان وجود دارد به عنوان یک سپر برای دفاع از خود استفاده کنید. اگر می توانید با چیزی نرم و محکم (سعی کنید ضخیم تر از چاقو باشد) از خود دفاع کنید. با استفاده از سپر می توانید وقتی مهاجم به شما نزدیک شد با سپرتان به دست او ضربه زده و چاقو را از دستش بیاندازید. سپر را جلو قفسه سینه خود نگه دارید، بازوها را کمی خم کنید، هنگامی که مهاجم ضربه می زند سپر را به چاقو بزنید و آن را از دست مهاجم بیاندازید.
اگر در اطراف تان چیزی وجود نداشته باشد که بخواهید از آن به عنوان سپر استفاده کنید کار سخت می شود، در این صورت باید دست های خود را به حالت X جلو سینه تان بگیرید تا در صورت زدن ضربه حریف از اندام های حیاتی تان مانند قلب و صورت محافظت کنید. در این شرایط بهتر است بازوهایتان ضربه بخورند تا صورت و یا قلب تان.


بازوی مهاجم را بگیرید

این باید به عنوان آخرین راه استفاده شود، زیرا زمانیکه مهاجم با چاقو به شما حمله می کند اگر نتوانید کار را به درستی انجام دهید ممکن است به خودتان آسیب بزنید. در حالت ایده آل، این حرکت باید قبل از بروز چنین وضعیتی عملی شود. ا
گر مهاجم به سمت شما پایین آمد می توانید مچ دست مهاجم را بگیرید. مچ دست حریف را به سمت پایین و عقب بکشید و از دست دیگرتان برای پیچیدن بازوی حریف استفاده کنید. فشار را تا زمانی ادامه دهید که مهاجم بر روی زانوهای خود نشسته یا بر روی زمین بیافتد.


از محل خطر دور شوید

اگر موقعیتش را دارد فرار کنید، این بهترین توصیه ای است که می توانم هنگامه مواجهه با افراد مسلح به شما بکنم. دفاع شخصی در مورد حفاظت از خود است، بنابراین با فرار کردن تمام مشکلاتی که ممکن است پیش بیایند از بین می روند. سعی کنید به سمت یک مکان عمومی بروید و در آنجا فریاد زده و درخواست کمک کنید. این کار باعث می شود که مهاجم اعتماد به نفس خود را از دست داده و نخواهد که ریسک کند و از آن محل دور شود. فقط به یاد داشته باشید خیلی زود فریاد نزنید زیرا ممکن است برخی از مهاجمان عصبی تر شده و بخواهند یک حمله کشنده تر انجام دهند.


می توانید آموزش های مربوط به دفاع شخصی را در فروشگاه اینترنتی ژیار آنلاین تهیه کنید.

 

برچسب ها: دفاع در برابر چاقو دفاع در مقابل چاقو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha