سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 گام جهت یادگیری دفاع شخصی

7 گام جهت یادگیری دفاع شخصی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۱۷ بازدید کنندگان:۷۲۳۲ نویسنده:سامان موسوی

در دنیای امروزه یاد گرفتند فاع شخصی به یکی از ملزومات تبدیل شده است. شما وارد یک منطقه نا امن شده اید، شب به تنهایی در خیابان هستید و چندین موقعیت دیگر وجود دارند که ممکن است این فرصت را به مهاجمان بدهید که به شما حمله کنند.


زمانیکه به طور ناخواسته در چنین موقعیت های خطرناکی گیر افتادید اولین قدم این است که سعی کنید تمرکزتان را حفظ کنید. برای اینکه شما بتوانید تکنیک های دفاع شخصی که یاد گرفته اید را پیاده سازی کنید باید دارای آمادگی ذهنی کافی باشید. فلسفه تکنیک های ساده دفاع شخصی به زمانی برمی گردد که شما وقت کافی برای یادگیری هنرهای رزمی ندارید و مجبور هستید فقط تکنیک هایی را یاد بگیرید که در موقعیت های خطرناک به کمک شما بیایند.


پس خونسردی خودتان را حفظ کنید و تلاش کنید آنچه را که ما در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد به ذهن بسپارید.

1- اولین حالت مرتبط با وقتی است که شخص مهاجم با گرفتن مچ دست تان می خواهد تا به زور شما را به جایی خلوت بکشد. جدای از اینکه بیش از 20 روش برای آزاد کردن مچ دست وجود دارد ولی در زمینه اجزای تکنیک های موثر می توانید به مفصل زانو ضربه وارد کنید. نگران نباشید، زدن این ضربه چندان پیچیده و تخصصی نیست، تصور کنید که می خواهید یک توپ فوتبال را شوت کنید، به همان حالت به پایتان به زانوی شخص مهاجم ضربه بزنید. یادتان باشد باید از نهایت قدرت تان برای انجام این کار استفاده کنید.

2- در صورتی که شخص مهاجم بازویتان را محکم در دست گرفت و قصد انجام اقدام دیگری را داشت شما پیش قدم شده و انگشت سبابه و وسط تان را خم کرده و با قسمت خم شده محکم به سمت وسط چشم های شخص مهاجم ضربه وارد کنید. این کار باعث می شود که برای چند لحظه احساس گیجی کند و فرصت لازم جهت انجام اقدام بعدی برای شما فراهم خواهد شد.

3- در صورتی که فرد مهاجم بازویتان را به محکمی در دست گرفت با قسمت پایینی کف دست تان و با همه قدرت تان به غضروف بینی مهاجم ضربه بزنید. زدن این ضربه بینی او را نخواهد شکست ولی دردی شدید در بینی او ایجاد کرده و همچنین باعث تاری دید و نیز خواهد شد که در نهایت منجر به برهم خوردن تمرکز مهاجم می شود.

4- در صورتی که شخص مهاجم به سمت تان حمله کند تا با هر دو دستش شما را احاطه کند تنها کافی است که سریعا زانوهای تان را خم کرده و سرتان را پایین بیاورید و پس از آن می توانید فورا با قسمت پایینی کف دست تان به گردن او (دقیقا جلو گرلو) ضربه بزنید. این کار موجب اختلال در تنفس مهاجم شده و او را مجبور به سرفه کردن خواهد کرد.

5- پیش از اینکه فاصله بین شما و شخص مهاجم بسیار کم شود می توانید یکی از انگشت های او را گرفته و با تمام قدرت تان رو به عقب خم کنید و همزمان که دارید فشار وارد می کنید فرد را به نشستن وادار کرده و با دست هایتان به صورت او ضربه بزنید. به یاد داشته باشید که دفاع شخصی راهی جهت کور کردن یا شکاندن استخوان  های مهاجم نمی باشد بلکه تنها روشی است که با استفاده از ایجاد دردهای موقطی خودتان را از خطر دور کرده و به سرعت محیط آنجا را ترک کنید. پس به یاد داشته باشید که ما در دفاع شخصی قصد آسیب زده به کسی را نداریم.

6- در صورتی که شخص مهاجم با هدف گرفتن یقه لباس تان به سمت شما آمد بدانید که حرکت بعدی او کم کردن فاصله بین شما و سپس زدن ضربات پیاپی می باشد. این حرکت معمولا در زورگیری ها انجام می شود و برای مقابله با آن  بهتر است که به وسیله هر دو دست تان شانه های مهاجم را بگیرید و آرنج های خود را قفل کنید تا خم نشوند. به همین صورت شما به طور موقت فاصله ای ایجاد می کنید سپس با گرفتن لباس یا یقه مهاجم و جلو کشیدن او به سمت خود با زانوی خود با همه قدرت تان به او ضربه بزنید.

7- در صورتی که مهاجم خواست که از فاصله ای نزدیک به شما مشت بزند و یا اینکه به شما چاقو بزند کاری که شما باید انجام دهید این است که خیلی سریع مچ دست او را بگیرید و به سمت مخالف بدن تان هل دهید. پس از آن با پایین کف دست تان یک ضربه شلاقی و محکم روانه چانه و یا غضروف زیر بینی او بکنید.
 

برچسپ ها :
آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی دفاع در مقابل چاقو دفاع در برابر چاقو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha