سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

فواید ورزش در هنرهای رزمی

فواید ورزش در هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۱۹ بازدید کنندگان:۹۶۳ نویسنده:سامان موسوی

یکی از مهمترین عواملی که باعث محبوت بیشتر هنرهای رزمی شده است تاثیر مثبت آن در زندگی و آشنایی با تکنیک های دفاع شخصی می باشد. فهمیدن اینکه چگونه در موقعیت های خطرناکی که در آن ها گرفتار شده اید بتوانید از خود دفاع کنید سرمایه عظیمی در دنیای امروز محسوب می شود، همانطور که صدها سال قبل نیز آگاهی از تکنیک های دفاع شخصی در حکم چنین سرمایه ای بووده اند.


هنرهای رزمی فقط به مبارزه و زد و خورد خلاصه نمی شود. افراد زیادی ورزش های رزمی را به دلیل بدست آوردن اندامی زیبا و ورزشی انجام می دهند. انجام دادن رشته های مختلف رزمی از قبیل: کاراته، تکواندو، کونگ فو و دیگر سبک های هنرهای رزمی منجر به بهبود سیستم قلبی عروقی بدن و همچنین تناسب ماهیچه ها می شود.
درکل، با انجام تمرینات رزمی و اجرای تکنیک های مختلف توان عمومی بدن بیشتر می شود و رزمی کار خواهد آموخت که چگونه از قدرت و استقامت بدست آمده به طور موثر بهره ببرد. اغلب افراد می خواهند که با انجام تمرینات رزمی قابلیت انعطاف پذیری خود را افزایش دهند. در این زمینه ورزش هایی مانند تکواندو، کاراته و کونگ فو که در مبارزات خود از ضربات استفاده می کنند بسیار کارآمد هستند. در کل می توان این موضوع را تایید کرد که همه سبک های هنرهای رزمی درنهایت منجر به بهبود هماهنگی بدن شده و آن را افزایش می دهند.
همانطور که اشاره شد، سبک های رزمی دارای عناصر معنوی می باشند که علاوه بر افزایش تمرکز ذهنی، عامل موثری در کنترل فردی نیز محسوب می شوند. برای مثال می توان به احساساتی از قبیل خشم و ترس اشاره کرد که با انجام تمرینات رزمی، می توان آنها را بهتر در کنترل خود در آورد.
 عده زیادی  از افراد رزمی کار، در درون خود به نوعی آرامش و اطمینان حاصل از تمرین دست خواهند یافت. در کل می توان گفت که مزایای انجام ورزش های رزمی شامل جنبه های مختلف جسمی، روحی و عاطفی می شود. باید به این نکته توجه داشته باشید ورزش های رزمی که صرفاً به روی مبارزه و زد و خورد تأکید دارند، ممکن است سودمندی آن چنانی از نظر روحی و ذهنی نداشته باشند، بنابراین شناخت و تمرین یک ورزش رزمی مناسب برای دست یابی به تمامی مزایا و سودمندی های حاصل از آن موضوعی مهم و غیرقابل انکار است.


ورزش های رزمی چه مزایایی برای کودکان دارند

هم اکنون نیز ورزش های رزمی بیشتر به‌عنوان موضوعی جدال‌آمیز تلقی می‌ شوند این تصور غلط که هنرهای رزمی موجب ترویج خشونت در بین کودکان می شود، همچنان پابرجا است. اما به هر حال تنها یک تحقیق کوچک به والدین نشان می‌دهد که هنرهای رزمی روح کودکان را تلطیف و اعتمادبه‌نفس را در آنها را افزایش می‌دهد، توجه به سلامت فیزیکی و روحی از دیگر مزایای آموزش در هنرهای رزمی می‌باشد.
هنرهای رزمی مثل اکثر ورزش‌ها به فرزند شما برای داشتن جسمی قوی و سالم کمک می‌کند. بچه‌های بی‌تحرک زیادی هستند که ساعت‌های زیادی را در مقابل بازی رایانه‌ای مورد علاقه‌شان صرف می‌کنند. هنرهای رزمی می‌تواند بیشتر تبدیل به یک شیوه زندگی شود تا یک ورزش. چرا که تأثیرات هنرهای رزمی بر روی فرزندان فرای کلاس‌ و خارج از باشگاه خواهد بود.
ورزش های رزمی به هنرجوی خود مفهوم احترام را آموزش می‌دهند و شما این موضوع را به خصوص در کودکان واضح تر مشاهده می کنید. این نکته بسیار مهم است که مربی تنها روی توسعه و بهبود جنبه فیزیکی هنرهای رزمی در بچه‌ها تمرکز نمی‌کند، مصاف آنکه به آنها بایستی به صورت غیرمستقیم رفتار صحیح و احترام را نیز آموزش دهد.
با وجود آنکه ورزش های رزمی به‌طور ضمنی به برخوردهای فیزیکی نیز اشاره دارد که می‌تواند سبب وارد آوردن آسیب‌ها و جراحات شود، اما اکثر کلاس‌ها با در نظر داشتن این مطلب یا قوانین و سیاست‌هایشان در مورد این موضوع بسیار سخت‌گیر هستند.
واقعیت این است که احتمال آسیب‌دیدگی در ورزش های رزمی در مقایسه با فوتبال و بسکتبال به مراتب کمتر است. نظارت مربیان این اطمینان را می‌دهد که سلامت ورزشکاران مدنظر قرار گیرد و شرایط را برای بهبود تمام مهارت‌های مذکور فراهم نماید .
 

برچسب ها: هنر های رزمی هنرمند رزمی هنر رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha