سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

هرگز تسلیم نشو!

هرگز تسلیم نشو!
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۴/۶ بازدید کنندگان:۲۸۷۹ نویسنده:سامان موسوی

 

 

هدف از دفاع شخصی مبارزه نیست، بلکه در وهله اول جلوگیری از درگیری است. ایجاد درگیری می تواند زندگی شما را به طور جدی به خطر بیاندازد، با این حال برنده شدن نیز عواقبی دارد. فراتر از پتانسیل زخم های جسمی و روحی، مسائلی دیگر ازجمله روبرو شدن با قانون، یافتن یک وکیل خوب، مرور سیستم قانونی، حقوق مدنی و ... چیزهایی هستند که به احتمال زیاد مجبور خواهید شد با آنها روبرو شوید.


آگاهی، اجتناب و مهارت های غلبه بر اضطراب، سنگ بنای دفاع شخصی می باشند. این چیزها می توانند قبل از ایجاد خشونت آن را از بین ببرند و نیازمند یک مبارزه همه جانبه نباشید، علت اصلی اختلاف را پیدا کرده و راه حلی فوری برای آن بیابید. با این وجود، باز هم ممکن است علی رغم نیت شما برای جلوگیری از نبرد، هیچ راه دیگری وجود نداشته باشد و مجبور به مبارزه شوید. هنگامی که به چنین شرایطی می رسید، نمی توانید آن را متوقف کنید  مگر اینکه کار را تمام کنید.


هنگامیکه درگیر مبارزه شدید مهم است که از لحاظ جسمی و روحی آمادگی کافی داشته باشید تا متوجه شوید که چه وقت می توانید آن را متوقف کرده و یا اینکه باید ادامه دهید. همیشه کاری کنید که حریف جلوی چشمان تان باشد تا بتوانید ببینید که چه کارهایی انجام می دهد. حتی اگر ضربه شما حریف تان را به زمین بیاندازد نباید کار را تمام شده بدانید و بدون توجه به او راه بروید، ممکن است که از پشت به شما حمله کند. اغلب مبارزات خیابانی زمانی پایان می یابند که یکی از نفرات دیگر نتواند روی پای خود بایستد و از لحاظ فیزیکی ما مشکل مواجه شده باشد.سلاح ها پویایی بیشتری به مبارزه ها داده اند. حتی افراد زخمی و مجروح هم می توانند بسیار خطرناک باشند و از چند ثانیه غافلگیری شما استفاده کنند.


هیچوقت دست از کار نکشید مگر آنکه مطمئن شوید که در امنیت هستید. متاسفانه بسیاری از قربانیان این نکته را نادیده گرفته و به نتایج غم انگیزی دست یافته اند. برای مثال، در ژوئن سال 2008 مریدیت امرسون که دانشجوی 24 ساله اهل گرجستان بود، در هنگام غروب که از دانشگاه به سمت خوابگاه برمی گشت با مردی روبرو شد که با سلاح سرد او را تهدید می کند که کیف پولش را از او بگیرد، او توانست حمله با چاقو و باتوم را دفع کند، در ادامه حریفش به او گفت که تسلیم شده است، او راه خود را گرفت که برود اما فرد مهاجم از پشت به او حمله کرده و با چاقو به او ضربه زد و در نهایت او را کشت.
یک ضرب المثل چینی می گوید: ببرهای مرده بیشتر شکارچیان را می کشند. به همین جهت باید در طول هر مکث در جنگ هوشیار باشید. ممکن است که چند مهاجم به شما حمله کنند و یا اینکه با شخصی روبرو شوید که با خود سلاح به همراه دارد. پس شما باید هنگامی دست از مبارزه بکشید و از منطقه خطر دور شوید که مطمئن باشید دیگر خطری شما را تهدید نمی کند.


 

برچسپ ها :
آموزش دفاع شخصی دفاع در برابر چاقو دفاع در مقابل چاقو دفاع شخصی دفاع شخصی زنان
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha