سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در برابر حملات با چاقو از خود دفاع کنیم؟

چگونه در برابر حملات با چاقو از خود دفاع کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۱۳ بازدید کنندگان:۲۰۹۹ نویسنده:سامان موسوی

ازجمله مبارزات سخت و ترسناک در دفاع شخصی رویارویی با فردی است که با چاقو به سمت شما حمله ور شده است. مقابله با چنین افرادی سخت و همچنین ترسناک است.چه افراد مبتدی باشند و چه اینکه حرفه ای و آموزش دیده می توانند به راحتی با یک چاقو یا هر سلاح سردی به کسی دیگر حمله کنند اما در مقابل چنین حملاتی قضیه بسیار متفاوت خواهد بود. اکنون این سوال پیش می آید که برای مقابله در برابر چنین حملاتی باید چکار کنیم که جان سالم به در ببریم؟ ازجمله پاسخ های منطقی و راحت این است که به انجام تمرینات مستمر و عملی بپردازیم.
من به این خاطر قصد نوشتن این مقاله را داشتم که به شما بگویم که تمریناتی که در دفاع شخصی آموزش داده می شوند مثل مقابله هایی که در فیلم های هالیوودی در مقابل سلاح های سرد می بینید نمی باشد و در دنیای واقعی این حملات کاملا متفاوت هستند، به همین خاطر باید خود را برای مقابله با آن در دنیای واقعی آماده کنید نه در فیلم ها.
قبل از هر چیزی باید بدانید که چه نوع تمریناتی به شما آموزش داده می شوند. پس از آن باید ببینید که تمریناتی که به شما آموزش داده می شوند می توانند از شما در برابر حملات خشن و ناگهانی که توسط افراد مسلح به چاقو انجام می شوند محافظت کنند؟ شاید خیلی ساده باشد که در ذهن و تمرین شما خودتان را آماده فرض کنید اما در واقعیت کار سختی است. شاید مراجعه شما به این مطلب بتواند این صحبت مرا برای شما بهتر روشن کند. شما باید میان الگوهایی که یادگرفته اید و تکنیک هایی که به کار می گیرید تعادل برقرار کنید.

•    در صورتی که مجبور به مقابله با هر دو دست تان شدید باید پیش از حمله فرد مهاجم دستی که چاقو دارد را بگیرید.

تکنیک هایی خوب و مناسب هستند که به آنچه که در واقعیت اتفاق می افتد نزدیک باشند. در صورتی که شما قادر باشید که در فضایی نزدیک به واقعیت تمرین کنید و مغز و بدن تان را با هم هماهنگ کنید این مسئله کمک می کند که در شرایط تحت فشار بتوانید به سرعت واکنش نشان دهید.
به عنوان مثال یک الگوهایی وجود دارد که شما در فضایی نزدیک به واقعیت با فرد مقابل که با چاقو به شما حمله ور می شود مبارزه می کنید. او با نهایت سرعت به شما حمله می کند و شما هم باید با نهایت سرعت به آن واکنش نشان دهید وگرنه احتمال زنده ماندن شما تبدیل به معجزه خواهد شد!

 

حمله با چاقو


یک مسئله مهم که شاید کمتر به آن توجه شود این است که فردی که سلاح سرد دارد معمولا اول حمله می کند پس شما باید از تکنیک های تدافعی استفاده کنید و کمتر به سمت او حمله ور شوید. عموما در فیلم ها هم همین طور است ابتدا به شکل تدافعی مقابله می شود و نهایتا سلاح را از دست حریف خارج می کنند و سپس وارد فاز بعدی مبارزه می شوند.
شما مسلما بدون برنامه نمی توانید با دست خالی مقابل سلاح سرد دوام بیاورید. باید سناریوهای مختلفی داشته باشید؛ سناریوهایی که می توانید با آنها حریف خودتان را خلع سلاح کنید و سناریوهایی که در زمانی به کار شما می آید که در نهایت خطر مرگ هستید.
تمرین در شرایط مختلفی که مورد حمله با چاقو قرار می گیرید به شما کمک می کند تا در زمان واقعی بتوانید با سرعت بیشتری واکنش نشان دهید تمرین در شرایط مختلفی که مورد حمله با چاقو قرار می گیرید به شما کمک می کند تا در زمان واقعی بتوانید با سرعت بیشتری واکنش نشان دهید.

 

دفاع در برابر حملات چاقو


حال برای اینکه کارتان آسانتر شود 5 مولفه که در دفاع در مقابل حملات چاقو به آن نیاز دارید را به شما می گوییم:


اجتناب از درگیری

در صورتی که باهوش باشید می توانید از خطر خود را دور کنید. آمارهای اجتماعی و جرائم با سلاح سرد این مسئله را نشان می دهد که هشیاری عامل خوبی برای دوری کردن از خطر به حساب می آید.


فرار کنید

از دیگر موارد مهمی که باید به آن توجه کنید این است که از محل خطر فرار کنید. نگران غرورتان نباشید، مطمئن باشید هیچ چیز با ارزش تر از جان تان نیست. این که می گویم به خوبی فرار کنید یعنی نه در رویاهایتان فرار کنید چون در آن صورت قطعا در دام حریف می افتید.


از فضای محیط به درستی استفاده کنید

هنگامی که شما مجبور به دفاع از خود هستید باید حواس تان به دور و برتان نیز باشد. شاید بتوانید وسایلی مانند چوب یا چماق در آن نزدیکی پیدا کنید که از آن به عنوان سلاح در برابر چاقو استفاده کنید. علاوه بر این با کمک اشیای موجود دراطراف می توانید میان خودتان و حمله کننده فاصله ایجاد کنید. حتی از آن وسایل می توانید استفاده کنید تا به سمت حریف پرتاب کنید و از فاصله دور با او مقابله کنید.


داشتن تحرک

داشتن تحرک باعث می شود که فرد مهاجم نتواند به راحتی بر روی شما تمرکز کند. البته تحرک شما نباید به این گونه باشد که ابتدا به حریف بچسبید و سپس فرار کنید. بیاموزید که چگونه می توانید از کسی دفاع کنید که مورد حمله سلاح سرد قرارگرفته است.


تقابل

در برخی از شرایط مجبور هستید برای نجات جان خود یا نزدیکان تان با مهاجم درگیر شوید. هنگامیکه می خواهید مقابله بکنید باید بدانید که با هردو دستتان، دست حریف که در آن چاقو و سلاح سرد وجود دارد را باید بگیرید پیش از اینکه او شروع به حمله کند.
 

برچسب ها: دفاع در مقابل چاقو دفاع در برابر چاقو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha