سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ویدیو: چگونه می توان با هنرهای رزمی در مقابل چاقو از خود دفاع کرد

چگونه می توان با هنرهای رزمی در مقابل چاقو از خود دفاع کرد
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۲۳ بازدید کنندگان:۵۰۱۵ نویسنده:سامان موسوی

 

 

وقتی صحبت از دفاع شخصی می شود در برابر سلاح چیزهای زیادی وجود ندارد. منظور از سلاح در این مقاله چاقو است. حمله با چاقو می تواند از جلو یا پشت اتفاق بیافتد. حمله با چاقو مستلزم نزدیک بودن به فرد مورد نظر است و این یکی از مزایایی است که اگر شخص مورد حمله واقع شده هنرهای رزمی و تکنیک های دفاع از خود را بلد باشد می تواند به خوبی از خود دفاع کند و از شانس بالاتری نسبت به بقیه افراد برای آسیب ندیدن دارد.
دفاع در برابر چاقو می تواند ترسناک باشد، یک حرکت اشتباه ممکن است منجر به ایجاد زخمی عمیق و مرگبار باشد. این یک نوع مبارزه زشت است و هیچوقت به شما توصیه نمی کنیم که برای دفاع از خود چاقو به همراه داشته باشید. در عوض می توانید از مهارت های خود به عنوان یک رزمی کار برای دفاع از خود استفاده کنید، این کار شما را ایمن نگه می دارد و همچنین شما را از حکم زندان رفتن به دلیل قتل اشتباهی در یک درگیری مصون نگه می دارد.
واقع بین بودن، کلید موفقیت برای دفاع از خود در برابر چاقو است. بیشتر هنرهای رزمی با حملات رو در رو مقابله می کنند، اما در دنیای واقعی به ندرت دعواها به صورت رو در رو اتفاق می افتند. به همین دلیل باید در مورد نحوه تمرین فکر کنید، بیشتر به جای اندام به حملات غافلگیر کننده و نحوه انجام آنها تمرکز کنید.

 

دفاع در برابر چاقو


دفاع در مقابل یک شیء تیز به سطح بالایی از زمان واکنش نیاز دارد. داشتن مهارت های حرکتی خوب مهم هستند، سعی کنید آگاهی، حس نزدیکی و زمانبدنی خود را بهبود دهید. از حافظه ماهیچه ای استفاده کنید و به آن مهارت های حرکتی تکیه کنید تا از شما محافظت کنند، به این ترتیب حتی تحت فشار نیز می توانید به بهترین وجه عمل کنید.
برای اینکه با موقعیت و شرایط واقعی بیشتر آشنا شوید سعی کنید از چاقوهای تمرینی در باشگاه استفاده کرده و موقعیت های احتمالی را شبیه سازی کنید. اطمینان حاصل کنید که عوا با سرعت بالا انجام می گیرد و برای انطباق با حملات غیر منتظره آموزش می بینید. اولین کار اجتناب از درگیری است. بدیهی است که دفاع شخصی به معنای جلوگیری از صدمه دیدن به هر موقعیتی است. بنابراین سعی کنید آگاهی خود را بهبود داده و تا جای ممکن از درگیری ها دوری کنید. فکر یک مهاجم که چاقو در دست دارد را تصور کنید و همچنین نگاهی به پرونده های جنایی بزنید و بفهمید که حمله با چاقو به کدام قسمت های بدن متداول است.
اگر دوری کردن از مخمصه برایتان ممکن نیست باید آمادگی این را داشته باشید که به بهترین وجه ممکن از خود دفاع کنید. از محیط اطراف و اشیای پیرامون خود به بهترین شکل استفاده کنید. به عنوان مثال سدی بین خود و مهاجم با میز، صندلی، دیوار، ماشین و یا هر چیز دیگری ایجاد کنید. داشتن فاصله در برابر شخصی که با چاقو به شما حمله می کند نکته ای کلیدی است.

 

دفاع شخصی


شما باید پویایی، دور نگه داشتن حریف از خود و زمانبندی حملات و بلوک کردن ها را بهبود داده و آنها را به خوبی آموزش ببینید. تمرین کنید که چگونه چاقو را از دست حریف بیاندازید. فقط زمانی وارد درگیری شوید که واقعا جانتان در خطر است. هنگامی که چاقو را از فرد مهاجم گرفتید سعی کنید از آن استفاده نکید.
همانطور که قبلا گفتیم آموزش و تمرین بهترین راه برای یادگیری نحوه دفاع از خود در برابر حملات با چاقو است. بنابراین سعی کنید در کلاس هایی که نحوه دفاع از خود در برابر نزاع های خیابانی، موقعیت های غیر منتظره و دفاع در برابر چاقو و یا حتی اسلحه را آموزش می دهند شرکت کنید. به همین دلیل هنگامی که در تنگنا قرار گرفتید درک بهتری از موقعیت خواهید داشت و می توانید عملکرد بهتری از خود نشان دهید.

شما همچنین می توانید آموزش های مربوط به دفاع شخصی را در فروشگاه اینترنتی ژیار آنلاین تهیه کنید.
 

برچسب ها: دفاع در مقابل چاقو دفاع در برابر چاقو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha