سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه می توانیم تکواندو کار کنیم؟

چگونه می توانیم تکواندو کار کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۱۳ بازدید کنندگان:۴۵۲ نویسنده:سامان موسوی

نه تنها مبارزه و درگیری راه حل خوبی برای غلبه بر مشکلات نمی باشد بلکه خویشتن داری کلید زندگی است. این هم یکی از اهداف سبک های رزمی کره ای شناخته شده به نام تکواندو می باشد. تکواندو کارها منظم و پایبند به اصول فلسفی تکواندو که از اعتقادات بودا، کنفسیوس و تائو متشق شده است می باشند. برای انجام دادن تکواندو شما نیازمند مطالعه اصول فلسفی، تناسب اندام و یادگیری تکنیک های مبارزه در آن می باشید.


درک و نفوذ مذهبی و فلسفی تکواندو

بودیسم، آیین کنفوسیوس و تائویسم به صورت مستقیم بر روی تکواندو تاثیر گذاشته اند. هر کدام از این ادیان مردم را به نوع دوستی، کمک به هم و جلوگیری از درگیری تشویق می کنند.

 

آموزش تکواندو


•    بودیسم کره ای تک سویه به قرن 4 بر می گردد. این آیین به تفکر اندیشمندانه تاکید کرده و هم چنین درد و رنج را به رسمیت می شناسد. یکی از اصول آن که احتمالا تاثیر عمیقی در تکواندو داشته است این می باشد که تا حد ممکن از تنش و درگیری در آن جلوگیری می شود.
•    کنفسیویس در قرن 2-3 قبل از میلاد راه خود به سمت کره را پیدا کرد. آیین کنفسیوس اغلب به عنوان یک نظام اخلاقی و فلسفی، بیش از یک دین شناخته شده است. اصول اصلی آن مبتنی بر اهمیت خانواده و احترام به دیگران می باشد.
•     تائویسم نسبت به دو آیین قبلی کمترین تأثیر را در کره و تکواندو گذاشته اند. این آیین برای اولین بار در قرن 8 در کره گسترش یافت. با این حال، بر روی احترام به خود و طبیعت، تمرکز و مراقبه تاکید کرده و در اصول اساسی تکواندو تاثیر گذاشته است.


یادگیری 5 اصل تکواندو

 

اصول تکواندو


پنج اصل تکواندو عبارتند از: حسن نیت (Ye UI)، صداقت (Yom Chi)، پشتکار (In Nae)، کنترل (Guk Gi) و روح سرکش (Baekjul Boolgool). تکواندو کارهای حرفه ای در بر روی این اصول تاکید کرده و در یادگیری آنها بسیار جدی هستند.


افزایش نظم و انضباط

 

تکنیک های تکواندو


نظم و انضباط به معنای تمرین خلاقیت خود به طور مداوم می باشد اما آن نیز بدان معناست که با استفاده از تکنیک های هنرهای رزمی خود به موقعیت مناسب دست یابید. نباید سریع شروع به مبارزه کنید بلکه سعی کنید شیوه های غیر خشونت آمیز را پیدا کرده و به حل و فصل مناقشات بپردازید.


•    رزمی کاران حرفه ای تکواندو به طور مرتب به مرور و تمرین تکنیک های خود پرداخته و به مطالعه فلسفه آسیایی آن مشغول می شوند. در صورتی که شما هم می خواهید یک رزمی کار بزرگ تکواندو شوید باید همچین فداکاری هایی را انجام دهید.


اجتناب از حواس پرتی

 

تکواندو


تکواندو کاران می آموزند که چگونه از بیکاری، خستگی و تحقیر جلوگیری کنند. اهدافی برای خود تعیین کنید و برای دست یافتن به آن ها پشتکار داشته باشید.


•    اهدافی را تعیین کنید که هم شما و هم جامعه از آن بهره ببرند. در حالی که تکواندو یک جنبش انجیلی نیست اما تمرین کنندگان خود را تشویق به نظم و انضباط و صلح می کند.


پرورش رفتار خود

 

مبارزه در تکواندو


تکواندو به شما می آموزد تا جایی که امکان دارد از درگیری پرهیز کنید. این را رفتار شما شروع می شود. اگر شما وارد موقعیتی شدید و بلافاصله شروع به توهین کردن کردید طرف مقابل را به مبارزه دعوت می کنید. آرام باشید و به همه احترام بگذارید. ادب و احترام متقابل از اصول محوری تکواندو می باشد.
 

برچسب ها: آموزش تکواندو تکواندو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha