سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در مبارزات تکواندو به پیروزی برسیم؟

چگونه در مبارزات تکواندو به پیروزی برسیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۱۳ بازدید کنندگان:۹۵۱ نویسنده:سامان موسوی

شرکت در مسابقات تکواندو ممکن است چیزی باشد که برای آن برنامه ریزی کرده اید. اینکار از یکنواختی تمرینات و ارتقا به کمربند بعدی به شما کمک کرده و همچنین تجربه و مهارت های شما را در مبارزه بهبود خواهد بخشید.  در این مقاله قصد داریم نحوه آمادگی برای پیروزی در مبارزه تکواندو را به شما آموزش دهیم.


شروع کار

اگر می خواهید در رقابت های تکواندو شرکت کنید باید شروع به یادگیری تکنیک های مربوط به مبارزه شوید. شما باید علاقه تان را به مربی خود نشان دهید، زیرا او کسی است که می تواند شما را برای شرکت در رقابت های تکواندو آماده کند. در اغلب مسابقات کمربندهای زرد، آبی، قرمز و سیاه به رقابت با یکدیگر می پردازند. اگر هنوز به آن سطح نرسیده اید نگران نباشید، شما باید آموزش های خود را به طور جدی تری دنبال کرده و برای شرکت در مسابقات آمادگی کامل داشته باشید.


افزایش استقامت

بسته به اینکه در چه رقابتی شرکت کرده اید مبارزه در سه راند 1-2 دقیقه ای انجام خواهد شد. در بین راندها 30 ثانیه زمان برای استراحت اختصاص داده شده است. به منظور حفظ ریتم و سرعت، شما نیازمند داشتن استقامت بالایی می باشید.


•    هر روز با دویدن در فاصله های زیاد ضربان قلب خود را 70 درصد افزایش دهید. به منظور انجام این کار، سن خود را از 220 کم کنید. عدد بدست آمده حداکثر سرعت ضربان قلب تان می باشد که می توانید به آن برسید. سعی کنید چند دقیقه ای ضربان قلب تان را حد بالا ثابت نگه دارید.


کشش

کشش ثابت به شما این امکان را می دهد که ضربات پای تان بالاتر و سریع تر زده شوند. همچنین کشش از شل شدن عضلات و کشیدگی آن جلوگیری می کند. به تدریج کشش خود را بیشتر کرده و به بالاتر از حد خود برسانید اما مراقب باشید که کششی که انجام می دهید آنقدر تهاجمی نباشد که عضلات یا رباط پا پاره نشوند.


تجهیزات

رزمی کاران در هنگام مبارزه در تکواندو نیازمند hogu (محافظ بدن)، کلاه ایمنی، محافظ بازو و ساق پا، دستکش و بیضه بند (برای مردان) می باشند. مناطق هدف، جلو و اطراف هوگو و جلو و دو طرف سر می باشند. هرگونه حمله و ضربه به دیگر قسمت ها خطا محسوب می شود.


تمرین ضربات پا

بیشتر ضرباتی که در طول مسابقات می زنید ضربات پا می باشند، البته اجازه ندارید که به وسیله پا حریف مقابل را هل دهید. فقط شرکت کنندگان بالای 12 سال (در بعضی از جاها بالای 18 سال) مجاز هستند تا به سر ضربه بزنند. به منظور بهبود در دقت و قدرت ضربات پا می توانید از کیسه بوکس استفاده کنید و ضربات تان را به آن بزنید. شما باید ضربات زیر را به صورت روزمره انجام دهید و هر کدام را 10 بار با هر دو پای تان تمرین کنید.


•    ضربات انحرافی با جلو و پشت پا
•    ضربات برگشتی
•    قلاب های برگشت
•    ضربات از اطراف
•    ضربات کوبیدنی (ضربه تبر)
•    ضربات پرشی عقب
•    قلاب های پرشی عقب


تمرین ضربات مشت

در حالی که مشت زدن در تکواندو مجاز است اما این یک واقعیت شناخته شده است که داورها معمولا به ندرت آنها را حساب می کنند و اغلب بسیاری از ضربات شمارش نمی شوند. با این وجود، کار کردن بر روی بهبود ضربات مشت کار خوبی است چراکه اگر ضربات مشت تان قوی باشند می توانید به وسیله آنها حریف تان را تضعیف کنید. برای تمرین ضربات مشت می توانید از کیسه های سنگین استفاده کنید.


تمرین مسدود کردن

مسدود کردن حمله حریف بسیار مهم است. شما باید انواع مسدود کردن ها را دانسته و آنها را تمرین کنید تا وقتی که در شرایطی قرار گرفتید بتوانید بسته به آن شرایط فورا ضربات حریف را مسدود کنید. برای مثال، اطمینان حاصل کنید که می توانید از دست های خود برای مسدود کردن ضرباتی که به سر زده می شود استفاده کنید.


تمرین گریز کردن

یکی دیگر از راه ها برای دفاع از خود این است که در مقابل ضربات فرار کنید. شما باید با بیشترین سرعت ممکن به اطراف، جلو یا پشت بگریزید. این کار باعث می شود که ضربات حریف خنثی شده و بهترین واکنش را در برابر ضربات وارد شده انجام دهید. به یاد داشته باشید که جاخالی دادن در هنگام ضربات حریف نشانه ضعف تان نیست، تکواندو کارهای حرفه ای نیز همین کار را انجام داده و ترجیح می دهند که از برخورد ضربات به خود جلوگیری کرده و از مقابل آنها فرار کنند.
 

برچسب ها: آموزش تکواندو تکواندو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha