سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه با نانچاکو کار کنیم؟

چگونه با نانچاکو کار کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۵/۲۳ بازدید کنندگان:۲۰۵۴ نویسنده:سامان موسوی

 

نانچیکو یا نانچاکو، یکی از سلاح های رزمی می باشد. نانچیکو شامل دو چوب می باشد که با زنجیر یا بند به هم متصل شده اند. در معروفترین فیلم های بروس لی شما می توانید مهارت و تکنیک های بروس لی در استفاده از نانچیکو را ببینید. سرعت کار  او با نانچیکو به قدری سریع بود و در استفاده از آن مهارت داشت که همه را تحت تاثیر قرار می داد.

 

 

مراحل

 

1- خرید نانچیکو

 

به سایت فروشگاه هنرهای رزمی بروید و نوع فوم دار آن را انتخاب کنید و یا برای آموزش، نوع لاستیکی آن را که با طناب به هم متصل شده اند را انتخاب کنید. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا نباید نوع چوبی یا فلزی آن را بخریم. کار با نانچیکو سخت است و اگر اولین بارتان است که با آن کار می کند ممکن است که به خود صدمه بزنید به همین دلیل برای آموزش بهتر است از نوعی استفاده کنید که سبک تر بوده و کم تر ایجاد خطر کند.

 

2- خرید کتاب

 

 

نانچیکو یک سلاح مفید در هنرهای رزمی برای دفاع از خود می باشد. اصول اولیه نانچیکو و همچنین کار با آن را باید به صورت عملی و در کنار مربی انجام دهید.اما اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آن بدست آورید می توانید از یک کتاب کمک آموزشی استفاده کنید.

 

سعی کنید بر روی حرکات اولیه تمرکز کنید، چون کمک زیادی به شما می کنند. بروس لی می گوید: من از مردی که هزار حرکت را یک بار تمرین کند نمی ترسم، اما از مردی که یک حرکت را هزار بار تمرین کند می ترسم. این سخن بروس لی اهمیت تمرین های مداوم برای یادگیری هر هنر رزمی ازجمله نانچیکو را نشان می دهد.

 

1- انجام تحقیقات

 

 

یکی از فیلم های بروس لی به نام "خشم مشت" ، با توجه به صحنه های نزدیک در باشگاه کاراته، حرکات و تکنیک های بروس لی را هنگام کار با آن نشان می دهد. حرکات بروس لی به قدری سریع هستند که نمی توان آن ها را از یکدیگر تشخیص داد. بهتر است برای تحقیق بیشتر در مورد نانچیکو و نحوه کار با آن به یوتیوب سری بزنید و با جستجوی کلمه نانچیکو ویدیوهای متفاوتی در مورد آن مشاهده کنید.

 

2- احساس نانچیکوی شما

 

 

شما باید با آن نرم کار کنید. طوری با نانچیکو کار کنید که انگار یکی از اعضای بدن شما می باشد.

 

3- آموزش ترفندهای اولیه

 

 

حالا که شما احساس خود را نسبت به نانچیکو پیدا کرده اید، می توانید آن را سریعتر به شکل 8 بچرخانید، آن را از بین پاهای خوب عبور دهید یا آن را بر روی شانه و زیر بازوی خود قرار دهید.

 

4- سعی در انجام کارهای پیچیده

 

 

سعی کنید حرکاتی را که یاد گرفته اید در اینترنت پیدا کرده و آن ها را با دقت مشاهده و برسی کنید. به طور طبیعی، وقتی برای اولین بار آن حرکات را انجام می دهید کند هستید، به مرور زمان سرعت شما نیز افزایش یافته و می توانید حرکات پیچیده تری را یاد بگیرید و به راحتی انجام دهید.

 

نکات

  • تمرین! شما نمی توانید بدون اختصاص دادن زمان زیادی به تمرین حرکات نانچیکو، آن را یاد بگیرید و در آن مهارت پیدا کنید.

 

  • سعی کنید احساس خوبی با ناچیکو برقرار کنید و آن را مانند یکی از اعضای بدن خود ببینید.

 

  • در صورتی که تازه کار هستید و برای اولین بار است که با نانچیکو کار می کنید سعی کنید از جنس پلاستیکی آن استفاده کنید تا آسیبی به شما وارد نشود. زمانی که احساس کردید به خوبی آن را فرا گرفته اید می توانید از جنس های سخت تر مانند چوب یا آهن استفاده کنید.

 

  • اگر می خواهید اطلاعاتی در مورد نانچیکو بدانید به اینترنت بروید.

 

  • می توانید در یوتیوب ویدیوهای فراوانی در مورد نانچیکو پیدا کنید و نحوه کار با آن را مشاهده کنید.

 

برچسب ها: سلاح های سرد نانچیکو نانچاکو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha