سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به نانچیکو

نگاهی به نانچیکو
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۶ بازدید کنندگان:۱۹۴۹ نویسنده:سامان موسوی

منشاء نانچیکو که یکی از سلاح های پر طرفدار در هنرهای رزمی می باشد به کشور چین برمی گردد که یک سلاح زیبا و پر قدرت می باشد. همانند دیگر سلاح های رزمی دیگر، نانچیکو نیز در زمان های قدیم برای کار کشاورزی مورد استفاده قرار می گرفت و در زمانی که استفاده از سلاح سرد غیر مجاز بود کشاورزان دست به خلاقیت زده و از آن استفاده کردند.


آیا می دانید کلمه نانچیکو به چه معنی می باشد؟ در زبان ژاپنی "نان" به معنی عدد دو می باشد و حرف "چ" به معنی تکه چوب است. ممکن است این سوال برای تان پیش آمده باشد که چرا نانچیکویی که منشاء آن چینی است دارای یک نام ژاپنی می باشد؟ در ادامه این مقاله به پاسخ سوالتان خواهید رسید.
سلاحی که امروزه به نام نانچیکو می بینیم از 2 تکه چوب که از آهن یا پلاستیک و ... تشکیل شده است که به وسیله یک بند یا زنجیر به هم متصل شده اند. این دو تکه چوب دارای ظاهری آیرودینامیک هستند که به راحتی هوا را خواهند شکافت. زنجیری که این دو تکه چوب را به هم متصل می کند حالت گریز از مرکز را بوجود خواهد آورد و در نتیجه قدرت ضربه وارد شده را چندین برابر خواهد کرد.
 نانچیکو در اندازه و وزن های متفاوتی ساخته می شود و هر شخص بنا به اندامی که دارد می تواند از هر کدام استفاده کند. اما به طور معمول و استاندارد وزن نانچیکو  220 گرم است و اندازه آن برای آقایان باید طوری باشد که اگر یکی از چوب ها را از بالاترین قسمت بگیریم و تکه دیگر به صورتی که ساعد دست ما کاملا صاف باشد و به صورت ما اصابت نکند را جلو صورتمان بگیریم تنها ملاک استاندارد در انتخاب نانچیکو در دنیا می باشد. در بانوان نیز به این صورت است که به غیر از صورت باید به سینه آنها نیز اصابت نکند.

 

نانچیکو


تاریخچه نانچاکو


قدمت وجود نانچیکو به حدود 5000 سال پیش بر می گردد و تا به شکل امروزی آن در بیاید راه و زمان زیادی طی کرده است. در گذشته بسیار دور صنعت آهنگری در اختیار حاکمان  و در بار بوده است در نتیجه حاکمان هر زمان که اراده میکردند  به جان مردم بیچاره میافتادن و از آنها باج و خراج دریافت می کردند. این امر سبب ناراحتی مردم عادی که اکثر آنان را کشاورزان تشکیل می داد شد و در نتیجه آنها به فکر چاره و راه حلی افتادن.
مردم آن دوران با توجه به اینکه دسترسی زیادی به صنعت آهنگری نداشتند به این نتیجه رسیدند که از وسایل معمول خود که از آنها برای کشاورزی استفاده می کنند بهره گرفته و جهت استفاده آنها را اصلاح کنند. ساختار نانچیکوی آن زمان به این صورت بود که دارای چوب درازی بود که به وسیله یک طناب به چوب کوچکتری متصل می شد و کشاورزان به کمک آن گندم را از خوشه ها جدا می کردند.
پس از آن با اصلاحاتی که در آن صورت گرفت هر دو تکه چوب به یک اندازه شدند. در ادامه سلاح سانچیکو با اضافه کردن یک تکه چوب و زنجیر دیگر که در مجموع 3 تکه چوب و دو زنجیر می باشند به وجود آمد. گاهی اوقات از 4 تکه چوب و 3 طناب استفاده می کردند که به آن شیچیکو می گویند. البته این سلاح امروزه به کل از رده خارج شده و جای خود را به سانچیکو داده است. سلاح سانچیکو نیز به علت اینکه اجرای آن به فضای بزرگی نیاز داشت به مرور کم اهمیت تر گشت ضمن اینکه یاد گیری این سلاح به مراتب مشکل تر از نانچاکو بود.  به مرور چوب نانچاکو کوتاه تر و کوتاه تر شد تا به اندازه امروزی رسید ابتدا جنس آن چوب درخت بامبو بود و سپس به چوب های دیگر و امروزه به فلز و پلاستیک فشرده و نوع آموزشی آن امروزه از ابر و لوله پولیکا ساخته میشود .

 

نانچاکو


و اما دلیل اینکه چرا نانچیکویی که چینی است چرا نامی ژاپنی دارد به این برمی گردد که اکثر این اصلاح هایی که بر روی نانچیکوهای اولیه صورت گرفته است توسط اقوام ژاپنی بوده به همین دلیل آنها این نام را برای آن انتخاب کرده اند. این سلاح سرد شگفت انگیز بدون شک قدرتمند ترین  سلاح  سرد در بین کل سلاح های سرد دنیا می باشد.
 
یادگیری نانچیکو چنان که به نظر می رسد سخت نیست و با تمرین و پشتکار زیاد می توانید استفاده از آن را یاد بگیرید. قدرت این سلاح بسیار زیاد می باشد و در صورت برخورد با مناطق حساس بدن بسیار مرگبار است.  شما با یادگیری این سلاح حیرت انگیزقادر خواهید بود به هر کسی حتی با داشتن چوب، چاقو و یا هر چیز دیگر که  قصد صدمه زدن به شما را داشته باشد وی را خلع سلاح کرده و به او صدمه بزنید.
برای اینکه بتوانید نانچیکو را به صورت اصولی یاد بگیرید به شما پیشنهاد می کنیم که فیلم های آموزشی نانچیکو را از سایت ژیار آنلاین دریافت کنید.
 

برچسب ها: آموزش نانچیکو نانچیکو نانچاکو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha