سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه خودمان نانچیکو یاد بگیریم

چگونه خودمان نانچیکو یاد بگیریم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۱ بازدید کنندگان:۲۳۰۱ نویسنده:سامان موسوی

فرقی نمی کند اینکه یک هنرمند رزمی کار باشید یا عاشق فیلم های بروس لی، یادگیری و استفاده از نانچیکو یک سرگرمی ارزشمند و لذت بخش است. در این مقاله قصد داریم که نحوه یادگیری و استفاده از نانچیکو را به شما آموزش دهیم.

 

1- خرید یک جفت نانچیکوی تمرینی

این بدان معنی است که نانچیکو از دو دسته فوم که با استفاده از بند یا طناب به هم وصل شده اند تشکیل شده است. برای تهیه این نوع نانچیکو می توانید به سایت های اینترنتی فروش محصولات ورزشی مراجعه کنید. بهتر است در صورتی که مبتدی هستید به جای خرید نانچیکوی آهنی یا چوبی نانچیکویی از جنس فوم تهیه کنید تا به خود آسیب نرسانید.

 

2- به آرامی شروع کنید

ابتدا آن را به آرامی در اطراف خود بچرخانید. وقتی دستتان با آن راه افتاد نانچیکو را به شکل عدد 8 حرکت دهید. وقتی که به آن مسلط شدید و اعتماد به نفس تان افزایش یافت می توانید سرعت خود را افزایش دهید.

 

3- یادگیری چند حرکت عمومی

یاد بگیرید که چگونه آن را به شکل عدد 8 در زیر بغل دست یاتان حرکت دهید. وقتی این حرکت ساده را یاد گرفتید به تدریج می توانید حرکات سخت تر را نیز یاد بگیرید. یکی از روش های دیگر خرید کتاب یا فیلم های آموزشی اصول نانچیکو می باشد. همچنین شما می توانید فیلم های آموزشی نانچیکو را در سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.

 

4- شروع به یادگیری حرکات پیچیده تر کنید

زمانی که تکنیک های پیشرفته را یاد گرفتید باید آنقدر به آنها تسلط داشته باشید تا بتوانید آنها را با هم ترکیب کرده و برای خود حرکت جدیدی اختراع کنید. شما می توانید پرتاب کردن و گرفتن آن را نیز یاد بگیرید.

 

5- ارتقا به چوب

پس از مدتی که راه افتادید و توانستید حرکات را به خوبی انجام دهید، باید برای یک چالش بزرگتر آماده باشید. این چالش عوض کردن نانچیکوی فومی شما به نانچیکوی چوبی می باشد. تفاوت بین نانچیکوی های از جنس فوم و چوب در وزن آنها می باشد. به آهستگی شروع کنید تا به وزن آن عادت کنید. تکنیک هایی که یاد گرفته اید را به آرامی انجام دهید. وقتی به آن تسط یافتید می توانید سرعت خود را افزایش دهید.

 

نکته

  • همیشه در ابتدا حرکات را به آرامی یاد بگیرید و سرعت خود را به تدریج افزایش دهید. سعی نکنید در همان ابتدا با سرعت زیاد با آن کار کند، حتی فوم هم می تواند آسیب های جدیی را به شما وارد کند.
  • ببینید چقدر می توانید بدون رها کردن نانچیکو با استفاده از یکی از دست های خود آن را به اطراف بدن خود حرکت دهید.
  • قبل از اینکه سعی کنید به آن حرکت نوسانی دهید دامنه حرکت خود را تعیین کنید.
  • با نانچیکوی خود به افراد دیگر ضربه نزنید.
  • به یاد داشته باشید که استفاده از نانچیکو بسیار خطرناک است، پس از آن در مقابل دیگران استفاده نکنید.
  • در ابتدا برای اینکه به صورت خود ضربه نزنید نانچیکو را در اطراف صورت خود نگیرید.
  • بدانید که نانچیکو اسباب بازی نیست بلکه یک سلاح است. از آن برای دفاع شخصی، ورزش و یا فقط یادگیری تکنیک های آن استفاده کنید. ممکن است برای استفاده از آن در بعضی مواقع غیر حساس به زندان بیافتید.
  • بهتر است کمک های اولیه در زمانیکه به کسی ضربه نانچیکو برخورد می کند را بدانید.
  • همراه داشتن و خرید و فروش نانچیکوهای چوبی و فلزی در بعضی کشورها غیر قانونی است. قبل از استفاده از آن از قوانین آن کشور آگاهی داشته باشید.

 

برچسب ها: سلاح های سرد نانچاکو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha