سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه از تکنیک های نانچیکو در مقابل حمله با چاقو استفاده کنیم؟

چگونه از تکنیک های نانچیکو در مقابل حمله با چاقو استفاده کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۳/۲ بازدید کنندگان:۳۹۵۲ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم نحوه استفاده از نانچیکو را در مقابل کسی که با چاقو به شما حمله می کند به شما آموزش دهیم. آیا با تکنیک های نانچیکو آشنایی دارید و قابلیت های آن را در دفاع و حمله می شناسید.


واقعیت های آموزش نانچیکو

خود را به عنوان یک مدافع در شرایط واقعی تصور کنید. به تنهایی در حال قدم زدن در خیابان هستید که ناگهان شخصی با چاقو به شما نزدیک می شود و شما مطمئن هستید که می خواهد با آن چاقو به شما حمله کند. شما در یک کوچه باریک و بن بست گیر افتاده اید و راهی برای فرار ندارید، پس بهترین راه این است که از خود دفاع کنید.
شما باید نانچیکوی خود را همراه داشته باشید فورا آن را بیرون آورده و آن را در مقابل مهاجم بگیرید. در این شرایط، یک ثانیه هم بسیار با ارزش است، شما باید فورا تصمیم بگیرید که می خواهید چکار کنید و کدام یک از تکنیک های نانچیکو را برای رهایی از این شرایط استفاده کنید.


چگونه از تکنیک های نانچیکو در یک وضعیت خطرناک استفاده کنی؟

قبل از هر چیزی این سوالات را از خود بپرسید:

•    آیا می خواهید آنقدر به او نزدیک شوید که بتوانید نانچیکو را به مچ دستش بزنید؟ (مهاجم یک چاقو در دست دارد)
•    آیا واقعا می خواهید از قدرت و فشار نانچیکو استفاده کنید؟ (به یاد داشته باشید که این بسیار واقعی است)
•    آیا شما مطمئن هستد که در چنین شرایطی می توانید تکنیک های نانچیکو را به خوبی در مقابل چاقو انجام دهید؟

 

نانچیکو


اگر پاسخ تان به پرسش های بالا "نه" است پس می خواهید چکار کنید؟ چیز عملی و واقع بینانه ای سراغ داید؟ استفاده از تکنیک های نانچیکو شانس خوبی برای استفاده در چنین شرایطی می باشد. ممکن است که شما فقط یک شانس داشته باشید.


انتخاب تکنیک های نانچیکو

هر تکنیک نانچیکویی که انتخاب می کنید باید شرایط زیر را دارا باشد:


•    سریع باشد.
•    غیر منتظره و غافلگیر کننده باشد.
•    نیازمند دقت یا قدرت غیر واقعی نباشد.
•    موقعیت خوبی به شما در مقابل مهاجم بدهد و حمله های او را خنثی کند.
با این معیارها، دو تغییر در تکنیک های عملی نانچیکو در برابر حملات چاقو، ارائه شده است. هر دو تغییر همان طرح کلی را به اشتراک می گذارند:
•    ظاهری (به منظور جلب توجه مهاجم دور از جهت حمله واقعی)
•    ضربات خود
•    موقعیت نهایی خوب

تنوع تکنیک نانچیکو با استفاده از یک نوسان جلودار سلاح، با نوسان دیگر دست به سر مهاجم. بیایید به تجزیه و تحلیل این مراحل بپردازیم.


تنوع فورهند

این تکنیک نانچیکو برای دفاع از خود است، مدافع در برابر مهاجم چاقو به دست دارای حق اعمال است. نانچیکو را در یک موقعیت آماده باش در کنار شانه خود نگه دارید. مدافع باید فاصله نسبتا زیادی با مهاجم داشته باشد ( اید ایده همیشه در برابر کسی که چاقو در دست دارد کارساز است).
پس از آن مدافع ضربه را به بالای زانو می زند تا مهاجم را به زمین بیاندازد. این تکنیک 3 هدف دارد:


1.    با توجه به اینکه مهاجم می خواهد از نانچیکو فاصله بگیرد بتوانید او را برای یک لحظه در موقعیت دفاعی قرار دهید.
2.    وقتی که شکاف بین مهاجم و شما ایجاد شد و او را در موقعیت دفاعی قرار دادید با نانچیکو به او ضربه بزنید.
3.    نانچیکو قبل از حمله و زدن ضربه می چرخد درنتیجه این نوسانات نانچیکو باعث می شود که قدرت و نیروی ان نیز دو چندان شود.

 

تکنیک های نانچیکوضربه های ظاهری به این معنا نیستند که هیچ ارزشی ندارند، بلکه می توان از آنها برای منحرف کردن توجه حریف استفاده کرد. این کار باعث می شود که مهاجم برای ایمنی خود از شما فاصله بگیرد و درنتیجه نتواند از چاقویی که در دست دارد بر ضد شما عمل کند. نوسان دادن به نانچیکو باعث می شود که قدرت ضربه بیشتر شود.
در صورتی که حمله مهاجم خنثی نشده است ضربه زدن به پشت دست او با نانچیکو باعث می شود که چاقو از دستش بیفتد. وقتی چاقو از دست مهاجم خارج شد و به دلیل ضرباتی که با نانچیکو به او وارد کرده اید تعادلش را از دست داده در صورت نیاز می توانید به او نزدیکتر شده و برای از کار انداختن و از بین بردن تهدید از جانب او چند ضربه دیگر به او بزنید.


کدامیک از تکنیک های نانچیکو بهتر هستند؟

همانند دیگر تکنیک های نانچیکو، تکنیک های فور هند و بک هند دارای نقاط ضعف و قوت مختص خود می باشند. برای اغلب افراد ضربات با تکنیک فورهند از قدرت بیشتری برخوردار هستند. در عین حال یکی از مزیت های مهم بک هند نسبت به فور هند این است که در بک هند لازم نیست که آنقدر ریسک کرده و به حریف نزدیک تر شوید. اما در تکنیک فورهند مهاجم می تواند در کسری از ثانیه که حواص تان نیست از فرصت استفاده کرده و ضربه غافلگیر کننده ای را به شما وارد کند. با این حال بهترین کار این است که بر هر دو تکنیک یاد شده تسلط کامل پیدا کنید تا در شرایط واقعی بتوانید بسته به موقعیتی که در آن قرار دارید از آنها استفاده کنید.
 

برچسب ها: آموزش نانچیکو نانچاکو نانچیکو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha