سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه از نانچیکو استفاده کنیم؟

چگونه از نانچیکو استفاده کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۸/۱۰ بازدید کنندگان:۲۵۹۲ نویسنده:سامان موسوی

نانچیکو سلاح رزمی است که در "اوکیناوا" (جزیره ای در شرق آسیا) سر چشمه گرفته است. معروف ترین نانچیکو ها که در فیلم بروس لی از آن استفاده شده است نانچیکویی است که از دو چوب که با طناب یا زنجیر به هم متصل شده اند. شما نیز می توانید این مهارت غیر معمول که به شما دیدی جدید نسبت به هنرهای رزمی می دهد را یاد بگیرید. در ادامه مراحل یادگیری نانچیکو را به شما یاد خواهیم داد:

 

1- خرید نانچیکوی خود

 به سایت و فروشگاه های هنرهای رزمی با کیفیت رفته و نانچیکویی از جنس فوم یا پلاستیک که با یک سیم به هم متصل شده اند بخرید. در ابتدای کار و روند یادگیری از خرید نانچیکوهای چوبی یا فلزی سخت خودداری کنید چون ممکن است به خود صدمه بزنید. کتاب " نانچیکو، سلاح کاراته برای دفاع از خود" می تواند یک راهنمای مفید برای افرادی که در هنرهای رزمی با تجربه هستند باشد.

 

2- تمرکز بر روی حرکات اصلی

این کار برای مبتدیان مفید تر است. همانطور که بروس لی گفته است: "من از مردی که 1000 حرکت را یک بار تمرین کرده است نمی ترسم، اما از مردی که یک حرکت را 1000 بار تمرین کرده، می ترسم". بنابراین تمرین کنید.

 

3- انجام تحقیقات

به تماشای فیلم بروس لی "مشت خشمگین" بپردازید و به صحنه هایی که در باشگاه کاراته اتفاق می افتند توجه کنید. به یوتیوب رفته و فیلم های آموزشی نانچیکو را مشاهده کنید. حتی روش هایی که برای شما بیش از حد پیشرفته هستند را نگاه کنید، تماشای آن ها به شما کمک خواهد کرد که نحوه عملکرد نانچیکو را درک کنید. شما می توانید ویدیوهای آموزشی کار با نانچیکو را از سایت ژیار آنلاین خریداری کنید.

 

4- یادگیری ترفندهای اولیه

در حال حاضر احساس می کنید که می توانید آن را سریع تر به شکل عدد 8 بچرخانید و یا اینکه آن را از زیر پاها، روی شانه و بین بغل های خود حرکت دهید.

 

5- سعی به یادگیری مسائل پیچیده کنید

سعی کنید چندین بار به تماشای فیلم هایی که برروی اینترنت گذاشته شده اند بپردازید. بطور طبیعی برای اولین بار شما فقط می توانید آن را به آهستگی در اطراف خود بچرخانید. کار شما مانند بالا رفتن از یک نردبان می باشد که می توانید حرکات پیچیده را با استفاده از تکنیک های اساسی و اولیه یاد بگیرید. اغلب اوقات حرکات پیشرفته فقط حرکات اساسی و ساده هستند که با سرعت و دقت بیشتری انجام می شوند. ممکن است در ابتدای کار کمی سخت به نظر برسد اما کوشا و پایدار باشید تا به مرور آن را یاد بگیرید.

 

نکات:

 • اگر می خواهید یک جفت نانچیکوی دوم بخرید از همان نوع اولی بخرید تا وزن، طول و تعادل آنها با هم یکسان باشد.
 • می توانید آموزش آنلاین نانچیکو را از سایتnunchakututorials.com مشاهده کنید.
 • ابتدا با نانچیکوهای پلاستیکی یا از جنس فوم شروع به یادگیری کنید و وقتی که احساس کردید آماده هستید از نانچیکوی چوبی استفاده کنید.
 • به نحوه کار رزمی کاران با نانچیکو نگاه کنید، این کار به شما کمک می کند که نحوه کار و ترفندهای آن را یاد بگیرید.
 • سعی کنید یکبار از دو جفت استفاده کنید، ببینیدمی توانید آن را انجام دهید.
 • عبور نانچیکو در اطراف بدن و بین دست و پاها کار نسبتا آسانی است، سعی کنید از تخیلات خود استفاده کنید.
 • زیاد تمرین کنید، بهتر است در ابتدا تمرین خود را بدون انجام ترفند و مانورها انجام دهید.
 • برای درک بهتر و یادگیری نکات و ترفندهای نانچیکو می توانید ویدیوهای آموزشی کار با نانچیکو توسط مربی های حرفه ای را از سایت ژیار آنلاین خریداری کنید.

 

هشدار

 • ممکن است نانچیکوی چوبی، فلزی یا اکرلیک در برخی کشورها غیرقانونی باشد، قبل از خرید بررسی کنید که آیا در کشور شما این کار ممنوع است یا نه.
 • آگاه باشید و در هنگام استفاده از آن مراقب باشید که به خود یا اطرافیان تان صدمه نزنید.
 • معقول باشید، سعی نکنید همانند فیلم و بازی های ویدیویی دیوانه بار با آن کار کنید. در صورتی که شما مبتدی هستید نباید انتظار داشته باشید که مانند آنها بتوانید با نانچیکو کار کنید. مراقب باشید به سر خود ضربه نزنید.
 • همانطور که در بالا گفته شد، نانچیکو یک سلاح مرگبار باستانی است. این مقاله هیچ وقت به شما اجازه نمی دهید که به ضرب و شتم مردم در خیابان بپردازید. اگرچه استفاده از نانچیکو سرگرم کننده است اما هنوز باید با آن مانند دیگر سلاح های هنرهای رزمی رفتار کنید: با احترام
 •  

 

برچسب ها: آموزش سلاحهای سرد آموزش نانچیکو بروس لی نانچاکو نانچیکو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha