سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه خودتان نانچیکو را یاد بگیرید؟

چگونه خودتان نانچیکو را یاد بگیرید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۳/۲۵ بازدید کنندگان:۳۲۷۹ نویسنده:سامان موسوی

 


فرقی نمی کند که شما یک رزمی کار حرفه ای هستید و یا اینکه فقط از فیلم های بروس لی خوشتان می آید، یادگیری استفاده از نانچیکو تا زمانیکه سلامت خود را به خطر نیاندازید بسیار ارزشمند و لذت بخش است.
در این مقاله از سایت ژیار آنلاین به شما یاد خواهیم داد که چگونه می توانید خودتان نانچیکو را یاد بگیرید؟


1- خرید یک جفت نانچیکوی تمرینی

نانچیکوی تمرینی معمولا از فوم ساخته شده و به جای زنجیر یا یک تکه طناب محکم به هم وصل شده اند. با نگاهی به فروشگاه های اینترنتی هنرهای رزمی می توانید این نانچیکو را به راحتی پیدا کنید. به این دلیل پیشنهاد می کنیم که جنس نانچیکو از فوم باشد زیرا شما زیاد به کار بر روی آن تسلط ندارید و به احتمال زیاد با آن به خود ضربه بزنید، ضربه خوردن با استفاده از فوم خیلی لذت بخش تر از آهن یا چوب محکم است.
-    نانچیکو یک سلاح است و شما باید نگاه کنید ببینید که مجار به حمل آن هستید یا نه؟


2- به یک اتاق خالی بروید و لباس راحتی بپوشید

سعی کنید در جایی تمرین کنید که اشیای زیادی دور و بر آن نباشد تا اگر نانچیکو از دست تان افتاد به چیزی برخورد نکند و آن را نشکند.


3- به آهستگی شروع کنید

آنها را به آرامی در اطراف خود بچرخوانید تا احساس بودن با آن را تجربه کنید. سعی کنید نانچیکو را با هر دو دست تان تمرین کنید و آن را به شکل عدد 8 انگلیسی در هوا بچرخوانید. هنگامی که اعتماد به نفس تان افزایش یافت و تسلط تان بر آن بیشتر شد می توانید سرعت چرخش آن را افزایش دهید.


4- یادگیری برخی از حرکات پایه

یاد بگیرید  که نانچیکو را به صورت شکل عدد 8 انگلیسی بچرخوانید. آن را با هر دو دست چپ و راست تان امتحان کنید و سپس به دور کمرتان بچرخوانید. هنگامی که این حرکت ساده را یاد گرفتید می توانید به مرور حرکات را پیچیده تر کنید. بهتر از کتابی در مورد اصول اولیه نانچیکو تهیه کرده و آن را مطالعه کنید. رزمی کاران زیادی در طول هزاران سال از آن برای جنگ ها و نبردهای تن به تن استفاده کرده اند. سعی کنید شما هم از تجربیات آنها درس بگیرید.


5- ضربات را یاد بگیرید

نانچیکو را بردارید و با آن به چیزهایی مانند کیسه بوکس ضربه بزنید تا نحوه زدن ضربات با آن را یاد بگیرید. سعی کنید که در هنگام تمرین همیشه از ابزار محافظتی استفاده کنید. شما می توانید برای تمرین بیشتر ضربات به بیرون رفته  و با استفاده از نانچیکو به تنه درختان ضربه بزنید.


6- حرکات پیچیده تر را یاد بگیرید

با گذشت زمان و تسلط شما بر روی حرکات ساده، می توانید چند حرکت ساده را با هم ترکیب کرده و حرکات پیچیده تری را انجام دهید. شما حتی می توانید یاد بگیرید که چگونه آن را به هوا پرتاب کرده و دوباره آن را بگیرید.


7- پیشرفت و تبدیل نانچیکوی تمرینی به نانچیکوی چوبی

شما اکنون باید خود را برای چالش بزرگتری آماده کرده و نانچیکوی تمرینی تان را کنار گذاشته و یک نانچیکوی اصلی خریداری کنید. تفاوت بین نانچیکوی چوبی و نانچیکوی فوم در وزن شان است. سعی کنید در همان ابتدا حرکات پیچیده و سنگین را با نانچیکوی چوبی انجام ندهید. کمی حرکات ساده را با آن انجام دهید تا دست تان به آن عادت کند. بهترین کار این است که تمام تکنیک هایی را که آموخته اید به آرامی انجام داده و سپس به مرور سرعت شان را افزایش دهید.

شما می توانید آموزش کار با نانچیکو از سطوح مقدماتی تا پیشرفته را در فروشگاه اینترنتی ژیار سافت تهیه کنید.


نکات مهم

-    با نانچیکو به دیگران ضربه نزنید.
-    به خاطر داشته باشید که نانچیکو خطرناک است، پس سعی نکنید در درگیری های ساده از آن استفاده کنید.
-    همیشه هر حرکتی را به آرامی یاد بگیرید و سپس به مرور که بر آن تسلط پیدا کردید سرعت حرکات تان را افزایش دهید. سعی نکنید همه چیز را سریع شروع کنید. حتی نانچیکوی فومی که سبک است اگر بصورت نادرست از آن استفاده شود ممکن است منجر به ایجاد آسیب دیدگی هایی شود.
-    سعی کنید جلو یک آینه تمرین کنید تا تکنیک ها را ببینید.
-    سعی کنید با هر دو دست تان کار با نانچیکو را یاد بگیرید.
-    قبل از تمرین با نانچیکو کمی بازو و مچ دست تان را کشیده و تمرین دهید تا هنگام تمرین دچار گرفتگی عضلات نشوید.


 

برچسپ ها :
آموزش نانچیکو نانچیکو نانچاکو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha