سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در کاراته کمربند سیاه بگیریم؟

چگونه در کاراته کمربند سیاه بگیریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۳/۳ بازدید کنندگان:۶۰۷۳ نویسنده:سامان موسوی

اگر کاراته کار باشید، معمولا خیلی از شما می پرسند که آیا کمربند مشکی هستید یا نه؟ کمربند سیاه یک نماد بین المللی یک هنرمند رزمی پیشرفته می باشد که به نقطه ای بسیار هیجان انگیز در سفر کاراته خود رسیده است. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم نحوه گرفتن کمربند مشکی کاراته را به شما آموزش دهیم.


به یک باشگاه کاراته ملحق شوید

در مورد باشگاه کاراته ای که می خواهید بروید کمی تحقیق کنید تا مطمئن شوید که مربی های خوبی داشته و وقت شما در آنجا هدر نمی رود. روز و ساعتی را که مناسب با وضعیت شما می باشد برای رفتن به باشگاه و تمرین کاراته اننتخاب کنید.


مطمئن شوید که مربی تان توانایی کافی برای آموزش به شما را دارد

برای بدست آوردن کمربند مشکی، باید مربی تان بداند که چه کاری انجام می دهد. مربی شما حداقل باید یک کمربند سیاه داشته باشد و دارای سابقه کاری مطلوبی باشد. می توانید برای اینکه از وضعیت مربی تان مطمئن شوید در مورد پیشینه کاری و افرادی که زیر نظر او تعلیم دیده اند تحقیق کنید.


تمرین حداقل دو بار در هفته

تقریبا غیر ممکن است که درحالیکه تنها یک جلسه در هفته تمرین می کنید بتوانید به کمربند سیاه دست پیدا کنید. حافظه عضلانی ظرفیت 7 روز را ندارد، بنابراین بهتر است که چند بار در هفته را به تمرین و رفتن به کلاس کاراته اختصاص دهید. کسی که می خواهد به کمربند سیاه دست پیدا کند باید حداقل دو بار در هفته به تمرین برود، سه بار در هفته بسیار ایده آل است.


افراط نکردن

3 جلسه تمرین در هفته ایده آل است. اگر 4 تا 7 جلسه در هفته به تمرین بپردازید به احتمال زیاد قبل از رسیدن به کمربند سیاه خواهید سوخت. تمرین بیش از اندازه، مضر می باشد زیرا فرصت کافی برای ریکاوری عضلات و ماهیچه ها را در اختیار آنها قرار نمی دهد.


تمرین در خانه

سعی کنید که کاتاها، کشش ها و بعضی از تمرینات قدرتی را که در باشگاه یاد گرفته اید در خانه مرور کنید. سعی کنید وقتی که از باشگاه به خانه برمی گردید بر روی تکنیک هایی که همان روز مربی تان به شما آموزش داده است کار کنید.


شرکت در مسابقات

هر تورنمنت یک شانس برای رشد و بهبود شما در کاراته می باشد. کسانی که تمایل به شرکت در مسابقات دارند سریع تر رشد می کنند. به همین جهت سعی کنید که در مسابقات مختلف شرکت کنید و خود را در برابر دیگر رزمی کاران مورد ارزیابی قرار دهید. با این کار شما می توانید نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و در جهت رفع و بهبود آنها اقدام کنید.


در یک زمان یک گام بردارید

برای رسیدن به کمربند مشکی کاراته سالها زمان نیاز دارید، بنابراین اگر فقط بر روی گرفتن کمربند سیاه تمرکز کنید ممکن است که این هدف دور از دسترس به نظر برسد و در وضعیت فعلی چندان چشمگیر نباشد. به همین دلیل توصیه می کنم که در یک لحظه فقط بر یک چیز تمرکز کنید، مانند گرفتن درجه بعدی.


صبور باشید

به طور معمول 4 تا 5 سال برای گرفتن کمربند مشکی زمان مورد نیاز است. البته این زمان هم به میزان زیادی به سن، توانایی طبیعی، سطح هماهنگی، سطح تناسب اندام، نوع ورزشی که قبلا انجام داده اید، چقدر تمرین می کنید و خیلی چیزهای دیگر بستگی دارد. به همین دلیل صبور باشید و برای رسیدن به کمربند سیاه کاراته عجله نکنید.


اگر مصدوم شده اید به آن رسیدگی کنید

بزرگترین مشکل در مورد صدمات ورزشی این است که زمانیکه مردم دچار آن می شوند اغلب آن را نادیده می گیرند و به تمرین خود ادامه می دهند تا زمانیکه بدتر شود. تقریبا امروزه می توان اکثر صدمات ناشی ار هنرهای رزمی را درمان کرد. به همین دلیل تنبلی نکنید و در صورتیکه واقعا دچار مشکل شده اید فورا به پزشک خود یا یک فیزیوتراپ ورزشی مراجعه کنید.


تنوع در ورزش

اجازه ندهید که کاراته تنها فعالیت تان شود. بهترین ایده این است که ورزش های دیگری مانند شنا، بسکتبال، تنیس، فوتبال، کلاس رقص و .. را برای تنوع انجام دهید.


نکته


•    در کاراته دو نوع درجه وجود دارد که به آن ها "kyu" و "dan" می گویند. کیو به معنای دانش آموز بوده و به دانش آموزی اشاره می کند که هنوز به کمربند سیاه دست نیافته است، یعنی یک کمربند رنگی دارد. تعداد کیو اشاره به این دارد که چند درجه برای رسیدن به کمربند مشکی مانده است. برای مثال، کیو6 به این معنی است که 6 درجه برای رسیدن به کمربند مشکی مانده است. اکثر رشته های رزمی دارای 10 کیو می باشند، اما ممکن است در بعضی ها بیشتر یا کمتر باشد.
•    در اوایل ممکن است که هر چند ماه یک بار یک درجه بگیرید. اما پس از مدتی که مراحل اولیه را طی کردید به طور معمول برای گرفتن هر درجه 6 تا 12 ماه زمان لازم است.
•    دان به درجات بالاتر از کمربند مشکی اشاره می کند و در مقابل کیو می باشد. به عنوان مثال: دان 6 به این معنی است که 6 درجه بالاتر از کمربند مشکی هستید.
•    برخی از سبک ها دارای نوارهایی بر روی کمربند خود هستند، از این نوارها برای تشویق بخصوص کودکان یا نمرات اولیه استفاده می شوند.
•    بسیار مهم است که به دستورات داده شده عمل کنید.
•    همه سبک ها سیستم کمربندی خود را دارند. تنها چیزی که بین همه آنها مشترک است این است که کمربند سفید کمربند اولیه می باشد. رنگ های کمربندها معمولا سفید، زرد، نارنجی، قرمز، سبز، آبی، بنفش و قهوه ای می باشند. برای بسیاری از سبک ها کمربند قرمز در سطح بالا و قبل از کمربند سیاه می باشد.
•    اکثر سبک ها معمولا 10 دان دارند، اما فقط 5 دان در توانایی افراد می باشد. در بهترین حالت برای رسیدن به دان 5، حدود 20 سال زمان مورد نیاز است. معمولا دان های بالاتر برای خدمات به ورزش داده می شوند.
 

برچسب ها: کاراته کمربندهای کاراته کمر مشکی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha