سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در مقابل یک مهاجم از خود دفاع کنیم؟

چگونه در مقابل یک مهاجم از خود دفاع کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۳/۳ بازدید کنندگان:۷۳۰ نویسنده:سامان موسوی


آیا شما جزء افرادی هستید که قبلا توسط افرادی ناشناس در خیابان مورد حمله و دستیرد قرار گرفته اید؟ در این مقاله قصد داریم که چیزهایی را که برای دانستن آن در مواجه با مهاجمان خیابانی جهت دفاع از خود لازم دارید صرفنظر از قد و هیکل طرف به شما آموزش دهیم.مشاهده فرد یا افرادی که به شما حمله می کنند

سعی کنید قبل از هر چیزی سطح پرخاشگری و توانایی آنها برای مبارزه را بررسی کنید. بسیاری بر این باورند که باید فرد مهاجم را بر اساس سطح پرخاشگری اش برانداز کرد.


اگر لازم نیست، مبارزه نکنید

سعی کنید با صحبت کردن مانع از درگیری شوید. اگر دیدید که با صحبت کردن آرام شد کم کم به عقب رفته و از آنجا دور شوید. حتی اگر فکر می کنید که هیچ کاری نکرده اید بهترین راه برای جلوگیری از یک درگیری فیزیکی این است که به آرامی با او صحبت کنید.

·          اگر فرصتی برای فرار پیدا کردید از آن استفاده کنید. شما می توانید کیف پول، گوشی یا جواهرات خود را به سمت مخالف پرتاب کرده و هنگامی که مهاجم برای برداشتن آنها رفت فورا فرار کنید.
 


به حالت آماده باش باشید

اگر سطح پرخاشگری همچنان بالا بود، خود را برای مبارزه آماده کنید. به طور متمرکز شده خودتان را حفظ کنید و بدن خود را طوری نزدیک و محکم کنید که انگار از شما کوچک تر است. این باعث می شود که آنها سخت تر مایل به مبارزه با شما شوند و در صورت وقوع این کار کنترل بیشتری برای دفاع از خود دارید. به یاد داشته باشید که نگه داشتن و جمع و جور کردن بدن تان، حفظ تعادل در هنگام مبارزه را برای شما آسان تر خواهد کرد.


·         دانستن موقعیت دفاعی. پای غیر غالب خود را در جلو خود قرار دهید. بدن خود را به مرکز گرانش کم پایین بیاورید. مشت خود را بسته و در مقابل صورت خود نگه دارید و تا زمانیکه برای چرخش بدن آماده می شوید تعادل خود را حفظ کنید.

·         بدانید که چگونه ضربه بزنید. در شروع موقعیت دفاعی خود، پای خود را عقب برده و شانه های تان را جلو بیاورید و بدن خود را 180 درجه بچرخوانید. با شتاب بدن خود را باز کنید. پای عقب خود را بالا برده و سپس زانوی راست تان را برای زدن ضربه آماده بالا بیاورید.

·         بدانید که چگونه مشت بزنید.  در شروع موقعیت دفاعی خود، مشت تان را عقب و شانه هایتان را جلو ببرید سپس بدن خود را 180 درجه بچرخوانید. از حرکات بدنتان برای افزایش نیروی مشت استفاده کنید.
 

دفاع شخصی


زمانیکه متجاوز حمله کرد یک پاسخ مناسب بدهید


اگر ضربه می زنید مطمئن شوید که این ضربه به اندازه کافی قوی بوده و همچنین به او برخورد می کند. ضربه شما باید طوری باشد که بتوانید تاثیر کافی بر روی او گذاشته و فرصت کافی برای جمع و جور کردن خود مهیا کنید.


تلاش برای خلع سلاح کردن مهاجم

شما باید در درجه اول حریف تان را خلع سلاح کنید و پس از برای دور شدن از آن موقعیت فرار کنید. بهترین کار این است که به بخش های آسیب پذیر بدن او ضربه بزنید. این به قد شما ( مثلا اگر کوتاه قد باشید ممکن است که حمله به چشم برای تان امکان پذیر نباشد) و وزن تان (مثلا اگر حریف چاق تر و هیکلی تر از شما باشد مشت هایتان تاثیر زیادی روی او نگذارد) بستگی دارد. ازجمله نقاط حساس و آسیب پذیر بدن می توان به چشم، بینی، گردن، گوش و گلو اشاره کرد.
 

همیشه در موقعیت دفاعی باقی بمانید

هر لحظه امکان دارد که مهاجم حواص شما را پرت کرده و در یک چشم به هم زدن به شما حمله کند. حتی اوقاتی که به او ضربه می زنید بلافاصله پس از آنکه ضربه خود را زدید دوباره به موقعیت دفاعی برگردید. در انجام این کار باید فرض باشید و در انجام دادن حرکات تعلل نکنید.


اگر نمی توانید فرار کنید به بهترین شیوه ممکن از خود دفاع کنید

این بدان معنی است که قسمت های آسیب پذیر بدن را پوشش دهید. همیشه از صورت تان محافظت کنید. اگر روی زمین هستید با دست هایتان از سر خود دفاع کنید.
 

اگر درگیری بالا گرفت یک سلاح انتخاب کنید

اگر وضعیت بیش از حد دشوار شد و اداره وضعیت از دست تان خارج شد سعی کنید از یک ابزار به عنوان سلاح برای رهایی از این موقعیت استفاده کنید. کلید، کیف پول، کمربند، خودکار و ... . این ها زیاد ایده آل نیستند اما می توانند بین بستری شدن در بیمارستان و سالم ماندن شما قرار بگیرند. در اولین فرصت ممکن سعی کنید از آن موقعیت فرار کرده و یا درخواست کمک کنید.نکته:


·         این ها فقط به عنوان راهنمایی بیان شده اند، همانطور که در بالا گفته شد همیشه اولین اولویت تان این باشد که از درگیری اجتناب کنید. انجام این کارها باید آخرین مراحل باشند.

·         فکر نکنید که با مبارزه نکردن از عظت نفس شما کاسته می شود. مطمئن باشید که عظت نفس زخمی خیلی بهتر از بدنی زخمی است.

·         از خودتان مراقبت کنید و نگذارید آسیبی به شما وارد شود. سعی کنید در اولین فرصت ممکن با پلیس تماس بگیرید یا از کسی که آن نزدیکی است بخواهید که این کار را انجام دهد.

·         مبارزات خیابانی بسیار خطرناک هستند و ممکن است که افراد از کنترل خارج شوند. تنها زمانی مبارزه کنید که هیچ گذینه دیگری پش روی شما نباشد و انتخاب دیگری نداشته باشید.

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی مبارزات خیابانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha