سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در کیوکوشین کاراته کمربند مشکی بگیریم؟

چگونه در کیوکوشین کاراته کمربند مشکی بگیریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱/۲۰ بازدید کنندگان:۵۱۸۱ نویسنده:سامان موسوی

اگر در حال انجام  کیوکوشین کاراته هستید به طور یقین افراد زیادی از شما پرسیده اند که دارای چه کمربندی بوده و چقدر مانده که کمربند مشکی را بگیرید؟ کمربند مشکی نماد بین المللی هنرهای رزمی پیشرفته است و نقطه ای بسیار هیجان انگیز در سفر کاراته شما می باشد.
در ادامه این مقاله گام هایی را به شما آموزش خواهیم داد که به کمک آنها می توانید به کمربند مشکی در کیوکوشین کاراته دست یابید.


به یک کلاس کاراته بروید

باشگاهی که از مربی ها و امکانات خوبی برخوردار است را انتخاب کرده و در آن ثبت نام کنید. زمانی از روز را که با در آن وقت خالی برای تمرین کردن دارید را انتخاب کرده و در آن زمان به کلاس کاراته بروید.
 

مطمئن شوید که مربی تان از قابلیت های کافی برای آموزش شما برخوردار است

بدست آوردن کمربند مشکی در کیوکوشین کاراته نیازمند آن است که یک مربی خوب داشته باشید تا بتواند در این راه شما را یاری داده و به شما کمک کند. مربی شما باید حداقل کمربند مشکی داشته باشد و آن را از جایی معتبر گرفته باشد.


تمرین حداقل دوبار در هفته

تقریبا غیر ممکن است در حالتی که تنها یک بار در هفته تمرین کنید و کمربند مشکی بگیرید. حافظه عضلانی کمتر از یک هفته ظرفیت دارد به همین دلیل باید تمرینات را به گونه ای انجام داد که در حافظه عضلانی ما ماندگار شوند. به همین جهت هر کس که بخواهد به کمربند مشکی در کیوکوشین کاراته دست یابد باید حداقل دو بار در هفته تمرین کند، 3 بار در هفته بسیار ایده آل است.


بیش از اندازه آن را انجام ندهید

3 بار تمرین در هفته بسیار ایده آل است. اگر شما به طور منظم 4 تا 7 بار در هفته تمرین کنید زمان کافی برای ریکاوری بدن خود نخواهید داد و به همین جهت عضلات صدمه دیده وقت آن را نخواهند داشت که قادر باشند خودشان را ترمیم کنند.


تمرین در خانه

کاتا را در خانه تمرین کنید، همچنین سعی کنید ترکیبی از حرکات کششی و قدرتی را نیز در خانه انجام دهید. کار کردن بر روی حرکاتی که در آن روز از سنسی خود یاد گرفته اید باعث می شود که آنها را از یاد نبرده و بتوانید به درستی آن را یاد بگیرید.


گوش دادن به همه چیزهایی که سنسی تان می گوید

افرادی هستند که وقتی مربی شان حرکات آن ها را اصلاح می کند ناراحت می شوند، اما شما باید سعی کنید به همه صحبت های سنسی خود گوش دهید تا راحت تر به کمربند مشکی دست یابید. به یاد داشته باشید هر بار که مربی تان یکی از حرکات تان را اصلاح می کند شما یک گام به کمربند مشکی نزدیک تر خواهید شد.


رقابت در مسابقات

شرکت در هر کدام از تورنمت ها و مسابقات شانس شما را برای رشد و پیشرفت در کیوکوشین کاراته افزایش می دهد. کسانی که تمایل بیشتری به رقابت کردن دارند پیشرفت سریع تری خواهند داشت.


قدم به قدم پیش رفتن

رسیدن به کمربند سیاه چندین سال طول می کشد، به همین دلیل اگر شما تمرکزتان فقط بر روی گرفتن کمربند سیاه باشد ممکن است این هدف کمی دوردست به نظر برسد و شما را نا امید کند. به همین جهت پیشنهاد می کنم که قدم به قدم پیش رفته و به گام بعدی که گرفتن کمربند بعدی تان است تمرکز کنید.


صبور باشید

به طور متوسط حدود 4 تا 5 سال طول خواهد کشید که در کیوکوشین کاراته به کمربند مشکی برسید. البته این میزان بسته به سن شما،  توانایی هایتان، سطح هماهنگی و تناسب اندام، نوع ورزش و میزان آموزشی که توسط مربی خود خواهید دید متفاوت است.


حضور در رویدادهای خاص و سمینارهای اطراف

سعی کنید در همه همایش ها و رویدادهایی که در اطراف محل زندگی تان برگزار می شوند شرکت کنید. همیشه چیزی برای یادگیری وجود دارد.


به بدن خود نگاه کنید

بدن تان، ابزارتان در کیوکوشین کاراته می باشد. اگر از شرایط جسمانی بالایی برخوردار باشید احتمال موفقیت شما در کیوکوشین کاراته بالاتر خواهد رفت. از مصرف سیگار و مواد مخدر خودداری کنید و به جای آن غذاهای سالم خورده و مقدار آب زیادی بنوشید.


به صدمات تان رسیدگی کنید

یکی از مشکلات بزرگی که اغلب ورزکاران دارند این است که هنگامیکه آسیب می بینند به آن توجه نکرده و کار خود را ادامه می دهند، تا زمانیکه وضعیت شان بدتر شود و دیر شده باشد. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که اگر در حین تمرین صدمه دیدید فورا به یک پزشک یا فیزیوتراپ ورزشی برای درمان آن مراجعه کنید.
 

برچسپ ها :
آموزش کیوکوشین کمربندهای کاراته کمر مشکی کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha