سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه کمربندهای کاراته را شناسایی کنیم؟

چگونه کمربندهای کاراته را شناسایی کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۵/۳۱ بازدید کنندگان:۷۷۷۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

دانش آموزان مدرن کاراته، رتبه شان را یک سیستم  شامل کمربندهای رنگی مختلف یا obi نشان می دهند. همانطور که دانش آموزان در آموزششان پیشرفت می کنند کمربند قبلی شان را نیز با یک رنگ جدید جایگزین می کنند تا پیشرفت خود را نشان دهند. هر سبک کاراته دارای سیستم ارزیابی خاص خودش است، تعدادی از قوانین کلی وجود دارند که بهتر است آنها را یاد بگیریم.


با یک کمربند سفید شروع کنید

 

کمربند سفید کاراته


رزمی کاران تا قبل از قرن 20 سیستم کمربند رنگی را نمی پذیرفتند و برای هر مدرسه از تنوع خاص خود استفاده می شد. اما تقریبا در بیشتر مدارس رزمی کاران با کمربند سفید شروع شروع می کردند.


حرکت به سمت کمربند زرد

 

کمربند زرد

 

در صورتی که دانش آموزان به صورت منظم تمرین کنند می توانند هر چند ماه یک بار برای رفتن به مرحله بالاتر تست بدهند. در رتبه های معین، دانش آموز یک کمربند جدید می گیرد. در 8th kyu کمربند زرد معمولا دومین کمربند می باشد که رزمی کار بدست می آورد.


پیشرفت به سمت کمربندهای تیره و تیره تر

 

کمربندهای کاراته

 

این بخشی است که اغلب بین مدارس متفاوت است. به طور کل، دانش آموزان اولین سال خود را در حال پیشرفت جهت بدست آوردن کمربند تیره و تیره تر هستند. یک پیشرفت معمول، نارنجی (حدود 7th kyu)، سبز، آبی و بنفش است. البته بعضی از مدارس از دستورات کمی متفاوت تر استفاده می کنند و یا یک رنگ کمتری دارند.


کامل کردن پیشرفت kyu با کمربند قهوه ای

 

کمربند قهوه ای


بالاترین رتبه در سیستم3 kyu تقریبا همیشه کمربند قهوه ای است. دانش آموزان معمولا این را در حدود kyu کسب می کنند. هنرجویان برای دریافت کمربند قهوه  ای بطور معمول یک سال مشغول تمرین می شوند.


خطوط بر روی کمربند را مشخص کنید

 

کمربند کاراته

 

اغلب کلاس ها علاوه بر رنگ های جامد از خطوط راه راه برای نشانه گذاری آن استفافاده می کنند. این نوارها معمولا سفید و با بالاترین رنگ در سیستم  رتبه بندی هستند.


•    برای مثال، اگر یک دانش آموز متعلق به مدرسه ای باشد و سفارش رنگ از سفید به نارنجی باشد ممکن است که یک کمربند زرد  و جامد داسته باشد.
•    آنها برای دوجو نشان دهنده سطوح دان (در کمربند سیاه)  با نوارهای سفید و قرمز بر روی آن می باشد. بعضی اوقات راهنمایی های سفید با قرمز داده می شود.


برای یاد گرفتن جزئیات بیشتر از دیگران سوال کنید

 

کالراته

 

ممکن است که لازم باشد یادگیری دوجو (dojo در خانه نیز تمرین کنید تا قادر باشید به راحتی آن را درک کنید. همچنین در نظر داشته باشید که هر مدرسه دارای الزامات و استانداردهای خاصی برای حرکت رو به جلو باشد. سعی کنید در مورد چیزهایی که به درستی آنها را درک نکرده اید با مربی تان صحبت کنید. امروزه اکثر کلاس های رزمی رتبه و رنگ کمربندهای خود را در وبسایت شان تغییر می دهند.
 

برچسپ ها :
کاراته کمربندهای کاراته کمر مشکی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha