سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نحوه افزایش سرعت و دقت ضربات پا در تکواندو

نحوه افزایش سرعت و دقت ضربات پا در تکواندو
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۲۴ بازدید کنندگان:۲۵۸۱۰ نویسنده:سامان موسوی

 

یادگیری اینکه چگونه مدت زمان لازم برای قرار دادن پای خود بر روی قسمت های بدن حریف مانند گردن، صورت، زانو و غیره را کاهش دهیم بسیار مهم است. اگر از راهنمایی های این مقاله استفاده کنید در عرض چند هفته می توانید بدون مشکل ضربات خود را به حریف خود وارد کنید در حالیکه قبل از آن نمی توانستید پای خود را تا نصف آن هم بلند کنید. در این مقاله می خواهیم نحوه افزایش سرعت و دقت در انجام ضربات را در رشته رزمی تکواندو به شما آموزش دهیم.

 

گرم کردن

 

1- کشش، کشش، کشش!

مطمئن شوید که قبل از انجام تمرینات، بدن خود را به خوبی گرم کرده اید. بر روی کشش ساق پا و زانوهای خود تمرکز کنید. همچنین بدن خود را گرم کنید. این کار باعث افزایش انعطاف پذیری شما شده و در بیشتر بلند کردن پای تان به شما کمک می کند.

 

2- تمرینات کاردیو را برای افزایش استقامت خود استفاده کنید

شما می توانید بدوید، شنا کنید، تمرینات کیک بوکسینگ کاردیو یا هر چیز دیگری را که باعث افزایش ضربان قلب شما می شود را برای افزایش سطح استقامت خود انجام دهید. استقامت در تکواندو بسیار مهم است.

 

3- تمرین کردن با پاهای خود

انواع ضربات معمول، ضربات با اهداف و دیگر ضربات مربوط به پا را تمرین کنید. بر روی فرم خود تمرکز کنید و مطمئن شوید که حرکات خود را دقیق انجام می دهید.

 

4- انجام تمرینات پا برای بالا بردن سرعت پاها

تکواندو نیز مانند فوتبال و بسکتبال نیاز به رفت و آمد زیادی دارد. اطمینان حاصل کنید که می دانید که چگونه حرکات رو به جلو، عقب و سمت های دیگر را انجام دهید. این افزایش سرعت در حرکات خود، برای زمانی مفید است که می خواهید ضربات را وارد کنید.

 

افزایش سرعت

1- تمرین هدف گیری

شما می توانید از یک بالشتک برای ضربه زدن و تمرین هدف گیری در ضربات استفاده کنید. می توانید این بالشتک های مخصوص تکواندو را از فروشگاه های ورزشی تهیه کنید. شما می توانید از یک کاغذ سفید تا خورده یا نور لیزر برای تمرین هدف گیری استفاد کنید.

  • اگر شریکی برای تمرین کردن ندارید و می خواهید هدف گیری را تمرین کنید می توانید از یک کیسه ساندویچی پلاستیکی استفاده کنید. می توانید این کیسه را بر روی سقف بسته و آویزان کنید یا اینکه شخص دیگری آن را برایتان نگه دارد.

 

2- ابتدا فقط حرکات ضربه را تمرین کنید

در همان ابتدای کار سعی نکنید که ضربات سریع و قدرتمندی بزنید. فقط مطمئن شوید که ضربه خود را کامل زده اید. در هنگام ضربه زدن به هدف سعی کنید که بیشتر بر روی حرکت تمرکز کنید و کمتر بر روی قدرت تاکید داشته باشید.

 

3- در تمرین ضربات خود را به آرامی بزنید و مطمئن شوید که حرکات شما صحیح و دقیق هستند.

 

4- هنگامی که نحوه زدن ضربات شما خوب شد سرعت آنها را کمی افزایش دهید.

هنگامی که توانستید به حرکات و ضربات پا مسلط شوید کمی دیگر سرعت ضربات خود را افزایش دهید و این روال را ادامه دهید.

 

5- اضافه کردن قدرت به ضربات خود

مطمئن شوید که حرکات شما دقیق و صحیح هستند. وقتی که سرعت و قدرت را اضافه کردید از درست بودن نحوه ضربات خود مطئن شوید. به یاد داشته باشید که دقت از سرعت مهم تر است.

 

6- برای اینکه ضربات شما همزمان دقیق، صحیح و سریع باشد از اهداف کوچکتر استفاده کنید.

از دوست خود بخواهید که یک هدف کوچکتر برای شما انتخاب کند. مثلا یک کاغذ در دست خود بگیرد و آن را بالا نگه دارد.

 

7- تمرین حرکت و بالا آوردن سریع زانوهای خود

از آنجا که نیاز دارید زانوهای خود را برای انجام برخی از ضربات بالا ببرید، سعی کنید سرعت بالا بردن این ضربات و بالا بردن زانوی خود را بالا ببرید.

 

8- هدایت کردن ضربات بسیار مهم است

  ضربات کشویی و پله پله را انجام دهید. اگر هدایت ضربه شما سریع تر باشد حرکت پا زدن شما نیز سریع تر می شود. ادغام سرعت و قدرت، کارایی ضربه شما را افزایش می دهد. هدایت ضربه بسیار مهم است چون شما می توانید خود را برای مرحله بعدی نیز آماده کنید.

 

استفاده از وزن مچ پا

1- یک وزن مچ پا را از فروشگاههای ورزشی خریداری کنید.

در خرید این وسیله سعی کنید که با کشی که تجربه زیادی در این زمینه دارد مشورت کنید تا به شما برای انتخاب یک وزن مناسب نسبت به قد و وزن تان کمک کند.

 

2- قرار دادن آن بر روی یک جفت جوراب ضخیم

وزن مچ پا را می توانید در طول روز استفاده کنید و کماکان آن را بر روی پای خود داشته باشید، حتی هنگام رانندگی و یا انجام کارهای روزانه. اگر استفاده مداوم از آن برای شما ناراحت کننده است چند دقیقه ای آن را از پای خود در آورده و پس از کمی استراحت دوباره بر روی پای خود قرار دهید تا بتوانید به آن عادت کنید.

 

3- تمرینات ضربه را با وزنه مچ پا انجام ندهید، اگر آن را انجام دهید ممکن است که آسیب جدی به زانوی خود وارد کنید.

 

4- تمرینات ضربات پا را به صورت روزانه انجام دهید. قبل از اینکه بر روی بهبود سرعت تمرکز کنید بر روی دقت ضربه خود کار کنید.

 

برچسب ها: آموزش تکواندو تکواندو
پست های مشابه

نظرات کاربران

محمد حسین خضراو در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ [۱۰:۲۲:۱۰ PM]

بدون شرح ... عالییییییییی خیلی عالیییییییییییییه

محمدامین دهقان در تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰ [۸:۴۵:۳۷ PM]

اسم کل ضربه پاهای تکواندو هم بیاورید

xcccc در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۱۷ [۲:۲۶:۲۵ PM]

يک وقتي يک نفر تنها است يعني کسي نيست که براش بالشتک يا هرجيز ديگر را بگيرد
و نکته اين که براي هر تمريني 10 يا15دقيقه زمان داشته باشيد و دو تا پنج دقيقه استراحت به صورت فعال

سارا علیزاده در تاریخ ۱۳۹۸/۹/۶ [۴:۵۲:۵۴ PM]

سلام عالی بود...برای افزایش سرعت طناب زدن هم خیلی خوبه

ارسال نظر
Captcha