سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه مهاجمان قربانیان خود را انتخاب می کنند؟

چگونه مهاجمان قربانیان خود را انتخاب می کنند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۲۴ بازدید کنندگان:۱۴۹۴ نویسنده:سامان موسوی

 

James Field که کمربند سیاه و دان 7 در سبک شوتوکان کاراته می باشد کلاس های دفاع شخصی را به مدت 4 دهه تدریس کرده است. در آن زمان او به دقت در مورد اینکه چگونه شکارچیان طعمه های خود را انتخاب می کنند مطالعات زیادی انجام داد.

Field در این مورد می گوید: "وقتی که در کالج بودم برای تفریح و سرگرمی در گروه های ارازل و اوباش بودم. آنها به من گفتند که به سادگی می توانید به اهداف نگاه کنید و تشخیص دهید که هدف خوبی هستند یا نه". چند چیز در مورد قربانیان احتمالی وجود دارد: وضعیت آنها، رفتارشان، و نحوه راه رفتنشان. بسیاری از آنها از انجام تماس چشمی خودداری می کردند.

James Field در ادامه می گوید: یکی از راههایی که از حملات به شما جلوگیری می کند و باعث می شود که شما یک قربانی نباشید راه رفتن با انرژی و اعتماد به نفس است. در برخورد با افراد با آنها ارتباط چشم به چشم داشته باشید اما سعی نکنید که به آنها خیره شوید.

زبان بدن شما خیلی چیزها در مورد شما می گوید مثلا اینکه شما می توانید یک قربانی باشید یا نه.  همیشه طوری رفتار کنید که نشانگر اعتماد به نفس زیاد شما باشد.

اگر تلاش شما برای جلوگیری از درگیری فیزیکی شکست خورد باید برای دفاع از خود اقدام کنید. برای این کار به او ضربه زده و فرار کنید. Field می گوید: "اگر با یک مهاجم درگیر شدید سعی کنید درگیری را زیاد کش ندهید و از ضربات مشت استفاده کنید". مبارزه را پایان دهید و خیلی سریع از آن منطقه دور شوید.

در حالت ایده آل، زمانی که به شما حمله شود به طور خودکار واکنش نشان خواهید داد. بیشتر تمرینات شوتوکان را انجام دهید، شما باید به قدری این تکنیک ها را انجام داده و به آنها مسلط شوید که در ضمیر ناخودآگاه شما باقی بمانند و وقتی واکنشی غیر ارادی انجام می دهید از این تکنیک ها استفاده کنید و آن را به طبیعت دوم خود تبدیل کنید. در سطح ابتدایی تمرین، شما باید اصول اولیه را یاد بگیرید. زمانیکه به سطوح بالایی رسیدید باید چگونگی واکنش سریع را یاد بگیرید.

 

"ما به شما یاد نمی دهیم که چگونه مبارزه کنید، بلکه به شما یاد می دهیم که چگونه از خود دفاع کنید"

 

نکته اول: اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

به یاد داشته باشید که زبان بدن شما در مورد وضعیت شما به افرادی که دور و برتان هستند پیام می فرستد. همانند حیوانات، انسان ها نیز کسانی را شکار می کنند که از بقیه ضعیف تر و آسیب پذیرتر باشند. مهاجمان به دنبال زنانی که وحشت زده، گیج و پریشان هستند می گردند. آنها به زنانی که هنگام پیاده روز سر خود را پایین نگه داشته اند و دست شان در جیب است یا پاکت هایی در دست دارند توجه می کنند.

به یاد داشته باشید که مهاجمان نمی خواهند با طعمه های خود بجنگند آنها می خواهند به آسانی به آن چیزی که می خواهند دست پیدا کنند. با راه رفتن همراه با اعتماد به نفس و آگاهی، نگاه کردن به اطراف و بالا نگه داشتن سرخود، به طور چشمگیری احتمال تبدیل شدن به یک قربانی را در وهله اول کم خواهید کرد.

 

نکته دوم: مراقب حمله غافلگیرانه باشید

در حالیکه جلوگیری از یک حمله غافلگیر کننده مشکل است، یک تبهکار خیابانی به ندرت قادر به تحقق نقشه های مخفیانه خود خواهد شد، به دلیل اینکه اینکار نیازمند داشتن سطوح لازم از صبر، مهارت، زمانبندی و شانس می باشد. با این حال، بسیاری از حملات غافلگیرانه به دلیل بی توجهی افراد به دور و بر خود با موفقیت صورت می گیرند.

به محیط اطراف خود توجه کنید. تبهکاران حرفه ای در پیدا کردن افراد ضعیف متخصص هستند. با نمایش سطح هوشیاری بالای خود این تصور را به دیگران القا می کنید که شما هدف سختی برای هدف قرار گرفتن هستید. به یاد داشته باشید برای اینکه بخواهید زنده بمانید باید آگاه و بیدار باشید.

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی دفاع شخصی زنان
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha