سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه سرعت خود را در جودو بالا ببریم

چگونه سرعت خود را در جودو بالا ببریم
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۲۰ بازدید کنندگان:۲۸۳۳ نویسنده:سامان موسوی

 

جودو یکی از هنرهای رزمی می باشد که در چند سال گذشته محبوبیت زیادی کسب کرده است. در این پست از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی نکاتی بپردازیم که باعث می شوند سرعت شما در ورزش جودو افزایش پیدا کند.


واکنش های بینایی

ازجمله روش های آموزشی که  می تواند به شما کمک کند تا بتوانید فرصت ها را تشخیص داده و حرکات بعدی را پیش بینی کنید واکنش های بینایی می باشد. این عکس العمل های دیداری باعث می شوند تا بتوانیم حرکات را با دقت و اطمینان بیشتری بشناسیم، پیگیری کنیم و تشخیص و تغییر بموقع در برابر آنها واکنشی مناسب از خود نشان دهیم. واکنش های بینایی در جودو در طول شیایی های طولانی بکار گرفته می شود. علاوه بر این این واکنش ها برای موفقیت ورزشکاران جهانی در همه رقابت های ورزشی دارای اهمیت بالایی می باشند.


واکنش های لامسه ای

دومین روش آموزشی که در هنر رزمی جودو می تواند به شما کمک کند تا سرعت خود را بالا ببرید این است که بتوانید تا واکنش های لمسی تان را بهبود دهید.  شما می توانید حس لامسه تان را با تمرین کردن به مرور زمان بیشتر کنید که در نتیجه می توان از آن برای تشخیص سریع جهت یابی یا مسیر نیروی بدنی حریف استفاده کرد. شما باید در زمان مبارزه با حریف تان بتوانید که هر کدام از حرکات او را پیش بینی کنید. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که با تمرین کردن عکس العمل لامسه ای خودتان را افزایش دهید.


واکنش های شنیداری

سومین روش آموزش برای بالا بردن سرعت رزمی کار در جودو بالا بردن عکس العمل های شنیداری می باشد. واکنش نشان دادن نسبت به آنچه که می شنویم از امنیت بالایی برخوردار می باشد. هنگامی که مجبور هستیم که در مقابل چندین مهاجم از خودمان دفاع کنیم احتمالا قبل از دیدن فرد مهاجم صدای آن را خواهیم شنید. در صورتی که قبلا مبارزه در تاریکی یا دید کم را تجربه کرده باشید به اهمیت بالای این ویژگی پی می برید.


افزایش سرعت منطبق شدن

این قسمت توانایی ذهنی جهت انتخاب سریع و واکنش مناسب و دقیق در جواب دادن به یک حمله یا موقعیت را بالا می برد. شما باید توانایی تان را در انتخاب سریع موثرترین حرکت در هر لحظه از مبارزه تقویت کنید. سرعت انطباق بسیار بالا به عکس العمل های ما اجازه می دهد که روند انتخاب حرکات به صورت خودکار انجام شود. با تمرین این ویژگی یاد خواهیم گرفت که سریع تر، دقیق تر و در نهایت بدون فکر و به صورت غریزی واکنش نشان دهیم.


بالا بردن سرعت اجرا

هنگامیکه روش مناسب برای حمله کردن را یافتید باید آرامش تان را حفظ کنید. در اینجا منظور چگونگی سرعت حرکت شما نمی باشد بلکه به این معنا است که چگونه به سرعت به آنجایی برسید که ارزشش را داشته باشید. احتمال دارد که حمله تان در هنگام مسابقه دارای سرعت خوبی باشد اما عدم شروع به موقع از این فرصتبه صورت عملی شانس تان را برای موفق شدن در آن حمله به میزان زیادی کاهش خواهد داد.


افزایش سرعت در حرکت

آخرین روشی که قصد داریم در این مقاله به آن اشاره کنیم افزایش سرعت در حرکت باشد. این بدان معنا است که توانایی انتقال همه یا قسمتی از بدن را از مکانی به مکان دیگر را با سرعت زیاد داشته باشید که در جودو به آن " ساباکی " می گویند. ساباکی سرعتی می باشد که بیشتر توسط مردم در سطح گسترده ای تشخیص داده می شود. میزان وزن بدن و نیز تاریخ منقبض و ریلکس شدن ماهیچه‌ها، علاوه بر عوامل ژنتیکی از جمله عواملی هستند که به تشخیص و تعیین سرعت حرکت در شخص کمک خواهد کرد. نگران سرعت خود نباشید. سرعت کاربردی و عملی خود را بهبود ببخشید و در یادگیری آن تمرکز کافی داشته باشید. سرعتی که در غلبه کردن و تحت کنترل درآوردن حریف بارها و بارها به شما کمک می‌کند.
 

برچسب ها: جودو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha