سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

دلایل مهمی که نشان می دهند نباید امروز ورزش کنید

دلایل مهمی که نشان می دهند نباید امروز ورزش کنید
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۲۰ بازدید کنندگان:۱۷۲۶ نویسنده:سامان موسوی

خسته شده اید، سرتان خیلی شلوغ است، حوصله و انگیزه ای برای تمرین امروزتان ندارید؟ همه این ها بهانه هایی هستند که ممکن است از آنها استفاده کنید تا به باشگاه نروید.


با این وجود، همیشه دلایل و بهانه های هیچ و پوچ نیستند که از آنها برای تمرین نکردن خود استفاده کنید. ممکن است دلایلی منطقی وجود داشته باشند که که نتوانید به مدت یک یا چند روز تمرین کنید. دکتر "مویرا مک کارتی" که جراح ارتوپد و همچنین متخصص طب ورزشی است در این مورد می گوید: بعضی اوقات امکان دارد بدنتان برای بهبودی یا استراحت به زمان نیاز داشته باشد. این هنگامی است که ادامه دادن به روال تمرینی تان ممکن است به ضرر شما باشد. اما چگونه می توانیم بفهمیم که به استراحت نیاز داریم؟ چطور باید بدانیم که تمرین کردن در چه موقعی برای بدن ضرر دارد؟ در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین به برسی 6 نکته می پردازیم که شما با نگاه کردن با آنها خواهید فهمید که چه وقت هایی نباید ورزش کنید.


هنگامی که سرفه می کنید یا نفس کم می آورید

در صورتی که تنها علائم سرماخوردگی خفیفی مثل آبریزش از بینی و یا خارش گلو داشته باشید تمرین کردن ممکن است کمک کند که گردش خونتان افزایش پیدا کرده و به شما کمک کند که احساس بهتری داشته باشید. البته در این شرایط هم باید نکاتی را رعایت کنید، مثلا تمرینات کم شدت را انجام داده و به بدنتان فشار زیادی وارد نکنید. ولی در صورتی که علائم به زیر گردن یا به عبارت دیگر به قفسه سینه تان بر می گردد قضیه فرق می کند. سرفه کردن های متوالی  یا تنگی نفس می توانند نشانه عفونت جدی تر باشند که در این بهتر است برای چند روز استراحت کرده و از انجام فعالیت های ورزشی خودداری کنید.


در صورتی که شب قبل کم خوابیده اید

ساعث از نیمه شب گذشته و هنوز نخوابیده اید، در حالیکه باید ساعت6 صبح باید به باشگاه بروید. در طول خواب خودتان را بیدار نکرده و از رختخواب بیرون نکشید تا مشغول ورزش کردن شوید. باید بدانید که کم کردن زمان خواب، حتی برای ورزش برای بدنتان بیشتر مضر باشد تا مفید. بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده که حتی یک شب محرومیت از خواب می تواند در سلامتی تان تاثیر گذار باشد. همانطور که می دانید کم خوابی باعث می شود که هورمون های مربوط به استرس بیشتری در بدن تولید شوند و همچنین گرسنگی را افزایش می دهد. در صورتی که کم خوابی برای شما تبدیل به یک عادت شده است باید بدانید که احتمال مبتلا شدن به بیماری هایی ازجمله ناراحتی های قلبی به میزان زیادی در شما افزایش خواهد یافت.


در شرایطی که تب داشته باشید

درجه حرارت شما می تواند آنچه در بدنتان رخ می دهد را بازگو کند. افزایش درجه حرارت بدن نشانه ای برای ایست فوری می باشد. دلیل اینکار این است که ورزش می تواند باعث بالا رفتن دمای داخلی شما شده و منجر به کند سازی روند بهبودی تان نیز خواهد شد. در صورتی که هر کدام از علایم آنفولانزا مثل لرز یا بدن درد دارید به جای اینکه بر روی تردمیل مشغول تمرین کردن باشید بهتر است که بروید و در رختخواب تان استراحت کنید.


عضلات تان هنوز هم به دلیل تمریناتی که در چند روز گذشته انجام داده اید درد می کنند

انجام تمرینات شدید منجر به پارگی های کوچک در بافت عضلانی خواهد شد و این خوب است چراکه ترمیم آنها منجر به قوی تر شدن شما خواهد شد. با این وجود، تمرین کردن با عضلاتی دردناک امکان دارد باعث تغییر فرم شما در نحوه انجام دادن تمرینات تان شود و فرم درست را انجام ندهید. متیوز که یک فیزیوتراپ ورزشی است در این مورد می گوید امکان دارد که در حین انجام دادن یک حرکت به سمتی کج شوید یا نتوانید فرم درست تمرین را انجام دهید. به همین جهت احتمال آسیب دیدگی شما افزایش خواهد یافت.در صورتی که تنها یک بخش از بدن تان مانند پاهایتان دردناک هستند می توانید بازوهایتان را تمرین دهید. ولی در صورتی که تمام بدن تان درد دارد پیشنهاد می کنیم که دو سه روژ از انجام دادن تمرینات پرهیز کنید.


هنگامی که می دوید زانو یا پاهایتان درد می کنند

داشتن درد طولانی مدت به این اشاره می کند که مشکلی وجود دارد. امکان دارد دچار کشیدگی عضلات یا آسیب مفرط شوید یا حتی ممکن است که اکنون نیز یکی از آنها را داشته باشید. به همین جهت توصیه می کنیم تا هنگامیکه درد قسمتی از بدن تان تمام نشد با آن قسمت تمرین نکنید بلکه به آن استراحت بدهید. در صورتی که پس از چند روز مشکل تان برطرف نشد باید به یک فیزیوتراپ مراجعه کنید.


مدت زیادی است که انرژی تان کاهش یافته است

امکان دارد که چند روزی انرژی تان کاهش پیدا کرده باشد که منجر به احساس کندی یا خستگی زودرس خواهد شد. ورزش قادر است به سطوح انرژی پایین کمک کند ولی در صورتی که پس از دو هفته همچنان احساس خستگی کردید بهتر است که قبل از رفتن به باشگاه سراغ دکتر بروید. لازم است که پزشکتان احتمال داشتن مشکلات جدی تری ازجمله مشکل تیروئید یا خستگی مزمن را رد کند.
 

برچسپ ها :
آمادگی جسمانی آیروبیک برنامه ی خواب
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha