سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در مبارزه با یک تکواندو کار برنده شویم؟ (با استفاده از موی تای)

چگونه در مبارزه با یک تکواندو کار برنده شویم؟ (با استفاده از موی تای)
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۲۶ بازدید کنندگان:۹۹۵ نویسنده:سامان موسوی

تکواندو یکی از هنرهای رزمی محبوب در دنیا می باشد که علاقه مندان زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است. همچنین تکواندو یکی از دو هنر رزمی موجود در بازی های المپیک می باشد. با این حال، شما با استفاده از از موی تای و پیروی از دستورالعمل های زیر می توانید بر یک رزمی کار تکواندو غلبه کنید.


حرکت بر روی پا

 

حرکت روی پا موی تای


حرکت کردن بخشی اساسی از هر کدام از هنرهای رزمی است. اما در مقابل یک تکواندوکار برای اینکه کمتر ضربات پای او به شما برخورد کند بیشتر حرکت کرده و تحرک داشته باشید.


نگه داشتن گارد خود

 

گارد در مبارزه


پیشنهاد من این است که از ضربات حریف فرار کنید اما اگر راه فرار نداشتید مطمئن شوید که گاردتان آماده است. ممکن است که هنگام مسدود کردن یک ضربه صدمه ببینید اما بهتر از آن است که دنده هایتان بشکند.


شکاف را ببندید

 

مبارزه موی تای


هنگامی که از برخورد ضربات طفره می روید نباید رو به قبل بروید بلکه باید به جلو پیشروی کنید. ضربات در دامنه محدودی موثر هستند اگر شما بتوانید این شکاف را به سرعت ببندید ضربه ای که حریف می زند کاربرد نداشته و هیچگونه تاثیری بر روی شما ایجاد نخواهد کرد.


آرنج و زانو

 

ضربات آرنج و زانو

 

حرکات منحصر به فرد برای موی تای آرنج و زانو می باشد. این حملات بسیار مخرب بوده و در محدوده نزدیک بسیار موثر هستند. آرنج و زانو سلاحی اساسی برای یک موی تای کار در مقابل یک رزمی کار تکواندو می باشند.


پرچ کردن

 

تکواندو


چیز دیگری که تقریبا برای موی تای منحصربه فرد است پرچ می باشد. این تکنیک نه تنها در برابر رزمی کاران تکواندو موثر است بلکه در مقابل دیگر هنرهای رزمی نیز کاربرد دارد. از موقعیت برتر خود استفاده کنید و موقعیت در پرچ را به پایین حریف خود بیاورید.


حمله با پا

 

حمله با پا


پاها مهمترین بخش در هنر هنر رزمی می باشند، اما از آنجا که تکواندو تمام تمرکز خود را بر روی پاها گذاشته است بهترین گذینه این است که به پاهای حریف ضربه بزنید. اگر پای حریف آسیب ببیند ضرباتی که به شما خواهد زد تاثیر و قدرت چندانی نخواهند داشت.


حمله به دنده ها

 

ضربات پا


این شبیه همان ایده ضربه زدن به پاها برای کاهش اثربخشی ضربات می باشد. در تمامی هنرهای رزمی قدرتی ترین حملات با استفاده از چرخش نیم تنه ایجاد خواهند شد. آسیب رساندن به دنده ها، به نوبه خود باعث کاهش آسیب رسانی ضربات حریف می شود.


استفاده از سرعت به نفع خود

 

ضربات سرعتی


ضربات لزوما با حرکات سریع زده نمی شوند. اما ضرباتی که مثلا با آرنج زده می شوند اگر سرعت زیادی داشته باشند قطعا اثر بخشی بهتری برای شما داشته و به شما کمک خواهند کرد به ضربات سنگینی به او بزنید.


استفاده از غرایظ خود

 

موی تای و تکواندو


در حالی که مبارزه می کنید اصل اساسی این است که فقط آرامش خود را حفظ کرده و به غرایظ خود در مبارزه تکیه کنید. این غرایظ به شما کمک خواهند کرد که نبرد را به نفع خود به پیش ببرید.


نکته های مهم


•    می توانید ویدیوهای آموزشی موی تای را در گوگل جستجو کرده و یا اینکه آنها را از طریق سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.
•    خود را در بهترین شکل نگه دارید، در صورتی که ضعبف باشید استقامت تان کمتر خواهد شد.
•    همیشه خود را در یک موضع خوب نگه دارید مهمترین چیز در هر هنر رزمی داشتن یک موضع ثابت می باشد.
•    هرگز شما شروع به مبارزه نکنید. این مقاله فقط برای دفاع شخصی می باشد.
 

برچسب ها: تکواندو موی تای
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha