سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهاتی که مانع کاهش وزن تان می شوند؟

اشتباهاتی که مانع کاهش وزن تان می شوند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۲۸ بازدید کنندگان:۳۷۹ نویسنده:سامان موسوی

امکان دارد که تصمیم گرفته باشید که شما نیز وزن خود را کاهش دهید و می دانید که موفقیت آمیز بودن این تصمیم به پشت سر گذاشتن موانع فیزیکی و روحی بشتگی دارد. روش‌های زیادی برای رسیدن به این هدف ممکن است وجود داشته باشد که خیلی از افراد نیز از آن آگاهی ندارند. با وجود توصیه‌های متعدد و متفاوتی که وجود دارد جای هیچ شگفتی نیست که افراد سردرگم شوند. در این مقاله قصد داریم چند مورد از اشتباهاتی که افراد به هنگام کاهش وزن مرتکب می‌شوند را بیان کنیم:


نخوردن غذا به اندازه کافی

یکی از متخصصین مشهور کاهش وزن که "کیرا ویلیامز" نام دارد نخوردن غذای کافی را جزء بزرگترین اشتباهاتی می داند که افراد و بخصوص خانم ها برای کاهش وزن مرتکب آن می شوند. او در این مورد توضیح می دهد که مثلا اگر شما در طول روز ورزش کنید و حدود ۲۵۰۰ کالری بسوزانید اما تنها ۱۲۰۰ کالری مصرف کنید، بدن خود را مجبور می‌کنید که چربی ذخیره کند. اینکار نه تنها باعث کندتر شدن متابولیسم بدن شما می‌شود بلکه ساخت عضلات و ماهیچه‌ها را نیز سخت‌تر خواهد کرد. از خوردن نترسید. بشقاب خود را با کربوهیدرات‌های سالم(همچون میوه‌ها، سبزیجات و غلات کامل) ، پروتئین بدون چربی( همچون ماهی، بوقلمون، مرغ و توفو)، چربی های سالم ( همچون آوودکادو، روغن‌های طبیعی، آجیل‌ها و دانه‌ها ) و نیز مقدار خوبی از سبزیجاتی با برگ سبز پر کنید. خوردن ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کالری از غذاهای سالم باعث می‌شود سیری بیشتری داشته باشید و کمتر تنقلات مصرف نمایید. همین امر نیز موجب کاهش وزن خواهد شد.


فقط تمرین کاردیو انجام دادن

عده زیادی بر این باورند که افزایش حجم ماهیچه ها منجر به کاهش وزن خواهد شد. در این مورد باید بگوییم که انجام دادن تمرینات کاردیو باعث سوزاندن چربی می شود ولی کار زیادی برای درست کردن عضلات نمی کند. بلند کردن وزنه به شما کمک می‌کند متابولیسم خود را سرعت ببخشید و چربی بیشتری بسوزانید. علاوه بر تمرینات قلبی تمرینات وزنی را نیز انجام دهید. انجام تمریناتی همچون کرانچ به مدت بیست دقیقه و دو الی سه بار در هفته می‌تواند به شما کمک کند. ابتدا با وزنه‌های سبک‌تر یا موقعیت‌های ساده تر کار خود را شروع کنید اما به خاطر داشته باشید که برای قوی تر شدن باید چالش‌های خود را بیشتر کنید.


افرادی که فکر می کنند چون در رژیم هستند باید سبک زندگی شان را به کل تغییر دهند

یکی از متخصصین کاهش وزن که "کیت مارتینو" نام دارد بر این باور است که کسانی که می خواهند در کوتاه مدت کاهش وزن پیدا کنند نسبت به افرادی که می خواهند نتایج پایدارتری بدست بیاورند تغییرات طولانی مدتی را در زندگی شان ایجاد کرده و زمان سخت تری خواهند داشت.
برای غلبه بر این مشکل سعی کنید که کلمه " رژیم غذایی " را از دایره لغات تان حذف کرده و زمانیکه تصمیم می گیرید کاهش وزن پیدا کنید مطمئن شوید که می دانید کدام روش برای شما کار خواهد کرد. نکته کلیدی این است که سبک زندگی را پیدا کنید که نه تنها به شما کمک کند به خواسته خود برسید بلکه لذت بخش نیز باشد. تنها در این شرایط است که به مسیر و هدف خود پایبند خواهید بود.


نداشتن یک سیستم حمایتی خوب

در صورتیکه به تنهایی کار کاهش وزن تان را شروع کنید احتمال اینکه در نهایت موفق شوید نسبت به آنکه این کار را با دوست یا یکی از اعضای خانواده انجام دهید بسیار کمتر است. این افراد می‌توانند به عنوان یک سیستم حمایتی برای شما عمل کنند. مارتینو در این باره می گوید:اگر اعضای خانواده یا دوستان در کنار شما نباشند، پایبند بودن به تغییرات سبک زندگی بسیار دشوار خواهد بود. از اعضای خانواده یا دوستان خود برای حمایت و پشتیبانی استفاده کنید. اگر کسی را پیدا نکردید حداقل اجازه دهید عزیزانتان در مورد اهداف بزرگی که در سر دارید اطلاعاتی داشته باشند و از آن‌ها بخواهید حمایتتان کنند. در این صورت، آن‌ها هدف شما را در ذهنشان حفظ خواهند کرد. شما همچنین می‌توانید پلتفرم‌هایی را به صورت آنلاین بررسی کنید که در آن هزاران نفر به صورت مجازی یکدیگر را پشتیبانی، نصیحت و تشویق می‌کنند.


میزان کالری که می سوزانید را بسیار زیاد می دانید

عده ای که دوست دارند به صورت میانبر عمل کنند از تمرینات ورزشی عالی جهت توجیه تصمیمات ضعیفشان استفاده می کنند. برخی از افراد از تمرینات ورزشی عالی برای توجیه تصمیمات ضعیف خود استفاده می‌کنند. اگرچه داشتن یک تمرین ورزشی در آغاز روز می‌تواند عالی باشد اما ممکن است در مورد مزایای آن بیش از حد اغراق کنید. همین امر موجب می‌شود بیش از حد غذا بخورید و افزایش وزن داشته باشید.به خاطر داشته باشید که افزایش سطح تمرینات ورزشی می‌تواند سطح تقاضای شما به کالری را افزایش دهد. باید اندازه وعده‌های غذایی را بررسی کنید و برنامه غذایی سالمی داشته باشید.


ثابت قدم و پایدار بودن در تصمیم خود

به باور کارشناسان حوزه کاهش وزن ثابت قدم بودین یکی از موانع بزرگی می باشد که بر سر راه افرادی که در این راه قدم می گذارند قرار می گیرد. کاهش وزن قابل توجه تنها زمانی قابل دستیابی است که بدن شما به طور مداوم در معرض فعالیت‌های فیزیکی و رژیم غذایی مناسب قرار بگیرد. همیشه به راه خود ادامه دهید. ممکن است در اواسط راه خسته شوید اما باید ثابت قدم و پایدار باشید.
 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی رژیم غذایی فیتنس کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha