سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اویاما- استاد کیوکوشین کاراته

اویاما- استاد کیوکوشین کاراته
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۲۲ بازدید کنندگان:۳۷۸۷ نویسنده:سامان موسوی

سوسای ماسوتاتسو اویاما بنیانگذار مشهور سبک کیوکوشین می باشد که در سال 1923 در شهر Gimje  در غرب کره جنوبی به دنیا آمد.


او در طول اشغال ژاپن همراه خواهرش به روستایی منچوری (چین) فرستاده شد تا در آنجا زندگی کنند. او که برای اولین بار در سن 9 سالگی که به عنوان کارگر مزرعه کار می کرد شروع به تمرین هنرهای رزمی کرد. کاراته ژاپنی کمتر از دو دهه از تشکیل نگذشته بود که اویاما به ژاپن رفت تا در آنجا با برادرش زندگی کند.


یافتن جوهر و ذات

اویاما در سال 1940 به باشگاه شوتوکان کاراته استاد فوناکوشی (Gichin Funakoshi) و پسرش (Gigo) در دانشگاه Takushoku پیوست. او همچنین در گوجوریو کاراته آموزش دیده و توانست در هر دو سبک به درجه دان برسد.
پس از آموزش دیدن در مدارس بزرگ کاراته ژاپن، او ماموریت " مرد خاموش" برای پیدا کردن جوهر هنر برای خود را آغاز کرد. شدت تمرینات انجام شده توسط ماسوتاتسو اویاما در خلوت می تواند داستان دور از ذهن بودن کاراته را رد کند. پس از سالها تمرین سخت در خلوت، مهارت هایی را در مورد سختی زندگی در تنهایی بدست آورد و آنها را به آزمایش گذاشت.


بازگشت به تمدن

اویاما در سال 1953 به ژاپن برگشته و اولین باشگاه کاراته خود را تاسیس کرد. پس از آن در سال 1956 باشگاه به محل سکونت دائمی او نقل مکان کرد و در سال بعد رسما آن را با نام Kyokushinkai که به معنی "خانه حقیقت نهایی" است دوباره بازگشایی کرد.
کیوکوشین کاراته ذات هنرخود را از طریق آموزش های شدید و تست پیشتاز توسط بنیانگذار اویاما پیدا کرد. تست باور نکردنی مبارزه با 100 نفر در این سبک نشان می دهد که کیوکوشین کای همیشه خط حاضر بوده و می تواند خود را اثبات کند.
اویاما توانست مبارزه با 300 نفر را که قطعا آن را باید یکی از شاهکارهای چشمگیر استقامت فیزیکی که تاکنون توسط انسان انجام شده است را به پایان برساند. تاکنون هیچ کسی نتوانسته است رکوردی حتی نزدیک آن را نیز بدست اورد.
اویاما کار خود را با نوشتن مستند کرد. او کتاب تاثیر گذار "کاراته چیست؟" را نوشت که برای اولین بار در سال 1958 منتشر شد و به دنبال آن کتاب "این کاراته است" را منتشر کرد. این کتاب ها هنوز هم برای افراد الهام بخش است.
در سال 1970 کیوکوشین در بسیاری از کشورها گسترش یافت. از سال 1975 مسابقات جهانی کاراته در وزن های مختلف انجام شد که تا کنون نیز ادامه داشته و هر 4 سال یکبار انجام می شود. اویاما که یکی از پیشگامان بودوکا، شومن و مولف بود در سال 1994 به علت بیماری سرطان ریه درگذشت.
هر زمانی که محبث جدی در مورد کاراته انجام می شود نام اویاما نیز در آن برده خواهد شد. در سال 1975 فیلمی با بازی "سانی چیبا" که بر اساس زندگی اویاما تهیه شده بود ساخته شد. او میراث خود که "کیوکوشین" است در دنیای کاراته به جای گذاشته است که بدون نظیر است.


اویاما در یک نگاه:


1923-  در Choi Yeong Eui در کشور کره متولد شد.
1936- به ژاپن مهاجرت کرد.
1938- تمرینات خود را در سبک های کاراته گوجوریو و شوتوکان آغاز کرد.
1946- اقدام به آموزش انفرادی در کوه.
1950- شاهکارهای افراطی کاراته را در ژاپن نمایش می دهد.
1952- سفر به ایالت متحده برای آموزش و رقابت.
1956- ایجاد باشگاه تمام وقت به نام "اویاما کاراته".
1957- ایجاد سبکی رسمی به نام کیوکوشین.
1958- انتشار کتاب "کاراته چیست؟"
1965- اولین غیر ژاپنی که توانست چالش مبارزه با 100 نفر را انجام داده و در آن موفق شود.
1973- انتشار کتاب " این کاراته است!".
1975- انجام دادن مسابقات جهانی به صورت مجزا.
1990- تعداد کسانی که در دنیا مشغول کیوکوشین کاراته بودن بیش از 10 میلیون نفر بود.
1994- در سن 70 سالگی درگذشت.
 

برچسب ها: اویاما کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha