سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چهار نکته ی مهم در تمرینات اویاما - دست خدا

چهار نکته ی مهم در تمرینات اویاما - دست خدا
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۸ بازدید کنندگان:۱۶۳۴۳ نویسنده:قاسم نژاد

وقتی از قدرت فیزیکی ماس اویاما صحبت می شود، قدرت خشن، سرعت باورنکردنی و استقامت بایسونی (گاو میش کوهان دار آمریکایی) به ذهن مان می آید. ماس اویاما از سال 1923 تا 1994 زندگی کرد. لو بنیانگذار کیوکوشین کاراته (بخشی از کاراته است که بیشتر روی آمادگی جسمانی و مبارزه فول کنتاکت تاکید می کند) بود.

 

او به دلیل قدرت باورنکردنی ضرباتش به نام " دست خدا" ملقب بود. اویاما تنها مردی است که توانسته کومیته ی 300 نفره یا مبارزه ی سه روزه را به اتمام برساند. حملاتش چنان محکم است که حتی اگر در برابر آنها دفاع کنید، صدمه می بینید. خودش نیز در طول کومیته ی سه روزه اش صدمه دید، اما با این حال، به مبارزه ادامه داد و ظاهرا برای روز چهارم هم آماده بود، اما کسی مایل نبود به دعوتش پاسخ دهد.

 

ماس اویاما یک جنگجوی واقعی مدرن بود، اما مثل آنها (جنگجویان) شروع نکرد. ماس اویاما اصولش را یاد گرفت و قدرتش را با پیمودن راهی دشوار در زندگی به دست آورد، و در نهایت افسانه شد. در این مقاله چهار راهنمایی برگرفته از زندگی ماس اویاما آورده شده است که به شما کمک می کند تا در زندگی واقعی خودتان افسانه و در تمرینات تان فردی قوی و نیرومند شوید.  

 

1. پایبندی کامل (صد در صد)


رویای اولیه ی ماس اویاما هیچ ربطی به کاراته نداشت، او می خواست خلبان شود. او حتی برای خلبانی کردن در جنگ جهانی دوم سرزمین مادری خود در کره را به مقصد ژاپن ترک کرد . به رویایش متعهد شد. او شروع به یادگیری کاراته از گیچین فوناکوشی، بنیانگذار شوتوکان کاراته کرد و بسیار خوب آن را آموخت، اما هنوز آرزوی به پرواز دادن هواپیما برای ژاپن را در سر داشت.

 

وقتی جنگ در ژاپن پایان یافت، اویاما نیز هدف اصلی اش را از دست داد، اما نوع دیگری از کاراته را یافت. سپس استاد گوجو ریو به اویاما پیشنهاد کرد تا برای وقف کردن خود به کاراته، به مدت سه سال در انزوا تمرین کند. اویاما در سن 23 سالگی، به کوهستان مینوبو سفر کرد و متعهد شد که تا تکمیل شدن آموزشش در این کوهستان بماند. او فقط 15 ماه توانست طاقت بیاورد، اما با این حال، بسیار قوی تر از همتایان خود بود و در مسابقات قهرمانی هنرهای رزمی ملی ژاپن در رشته ی کاراته پیروز شد.

 

 

او به اولین هدفش متعهد شد، اگرچه آن را به اتمام نرساند. او به دومین هدفش نیز پایبند و قهرمان ملی شد. در دوره ای که تلفن های هوشمند و کامپیوترها توجه ما را در بسیاری جهات جلب می کنند، چنین تعهدهایی به انجام کاری بسیار سخت تر است. حقیقت این است که اگر واقعا نتوانید به امری متعهد شوید، بهترین تلاش ها را برای آن به کار نبرده اید. این بدین معنا نیست که شما عشق انجام آن کار را دارید. اویاما وقتی که فقط شش ماه بود در کوهستان تمرین می کرد، به نامه هایی نیاز داشت که از استادش برای متقاعد کردن او جهت ماندن در کوهستان به دستش می رسید.  او همچنین احتمالا به کمی انگیزه ی بیشتر نیاز داشت، اما اگر شما به هدف تان متوسل شوید، حتی اگر آن را به اتمام نرسانید، موفق خواهید بود.

 

2. در بدترین حالت خود، بهترین توانایی تان را نشان دهید.

 

ماس اویاما خود را وقف سبک دست ساخته ی خود (کیوکوشین) کرد، و وقتی که به آن پایبند شد، حتی در بدترین شرایط هم نتوانست از آن برگردد. او بعد از پیروزی در مسابقات قهرمانی، برای اتمام تمریناتش و برای اینکه مثل هیولایی در دنیای کاراته ظهور کند، به کوهستان بازگشت. قدرتش عظیم و بلامعارض بود، اما چندین بار زخم های تقریبا کشنده ای داشت. اویاما 300 مسابقه ی کاراته فول کنتاکت (بدون هیچ قانونی) را بدون توقف در طول سه روز به پایان رساند. این بدین معنی است که در طول یک روز که با صد نفر جنگیده است، هیچ استراحت یا تنفسی وجود نداشته است.

 

اویاما قدرت واقعی خود را در طول این مبارزات، نه فقط با صدمه وارد کردن به حریفان، بلکه با پیروز شدن در همه ی مبارزات نشان داد. او قدرت باورنکردنی داشت، اما قوی ترین توانایی اش این بود که هنگام زخمی شدن یا در موقعیت سخت تسلیم نمی شد. او توانست بهترین تواناییش را در بدترین شرایط هم به کار گیرد.

 

3. بدن، ذهن، روح


اویاما در آن کوه به سختی، 12 ساعت در روز و بدون هیچ استراحتی تمرین می کرد. یک فهرست از تمریناتش مانند این استاندارد های فیزیکی قوی است. شما باید برای حفظ چنین رژیمی از نهایت قدرت روحی و ذهنی تان استفاده کنید. او در کوهستان در انزوا به سر می برد، اگر روزی را تعطیل می کرد و تمریناتش را انجام نمی داد، کسی نبود از اوانتقاد کند یا او را پیش داوری کند.

با این وجود، او به تلاش و تمرین روزانه خود ادامه داد، و  نه تنها قدرتش را با لقب "دست خدا"، کسب کرد، بلکه در جامعه، شهامت روحی و ذهنی نیز داشت و فلسفه و اصولش باقی ماند.

 

 

چیزی که کمتر مورد تاکید قرار گرفته است این است که تمرینات فیزیکی روی ذهن و روح تان نیز کار می کند. وقتی که خودتان را صرف گرفتن شهرت نهایی می کنید یا انقباض را فقط یک ثانیه بیشتر نگه می دارید، شما در هر کدام قدرت ذهنی تان را می سازید. شما پرانرژی تر و سرزنده تر می شوید. ذهن تان متمرکزتر و بازتر می شود. شما در واقع، بدن، ذهن و روح تان را بهبود می بخشید.

 

4. ساده سازی


یک ضرب المثل ژاپنی در مورد هنرهای رزمی می گوید: "یک مشت، مرگ حتمی"! یعنی، وقتی با یک حریف روبه رو می شوید، باید بتوانید آنها را با یک مشت شکست دهید. اویاما این اصل را پایه ی تمریناتش قرار داد. به جای اینکه سبکش را برای داشتن تکنیک بی عیب و نقص توسعه دهد، آن (سبکش) را برای قدرتمند شدن ساده کرد. او معتقد بود که داشتن قدرت و توان فیزیکی برای شکست دادن حریف با یک ضربه نسبت به تکنیک ها و استفاده از پا، مهم تر بود.

 

اویاما با ساده کردن هدفش، توانست وقتش را صرف توسعه ی بهترین سلاحش که قدرت مشت زنی او بود، کند. اگر اویاما به کسی مشت می زد، آن فرد چه دفاع می کرد یا نه، زخمی می شد. چنین ضربه ای، هدف این آموزش بود. این هدف ساده به اویاما این امکان را داده بود که بسیاری از مبارزاتش را فقط در عرض چند ثانیه، با یک مشت به پایان برساند. هنگام تمرین کردن بهترین زمان برای ساده سازی است.

 

برچسب ها: کیوکوشین مبارزات 100 نفره اویاما
پست های مشابه

نظرات کاربران

سرافراز در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۳ [۳:۲۰:۳۷ PM]

اویا ما دیگه کیه!؟؟؟وقتی بوکسورهایی مثل مایک تایسون،کلیچکو،جاشوا و میودر هستند تمام سبکهای ورزشی باید جلوی👑 بوکس👑 احترام بزارند.

ارسال نظر
Captcha