سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بهترین تمرینات برای چربی سوزی کدامند؟

بهترین تمرینات برای چربی سوزی کدامند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱/۱۷ بازدید کنندگان:۶۱۲ نویسنده:سامان موسوی


تمرین های فعال

 

دوچرخه سواریتمریناتی ازجمله دوچرخه سواری، تمرین با تردمیل یا پیاده روی ازجمله تمرینات فعال به حساب می آیند که برای سوزاندن چربی بسیار عالی هستند. با انجام هر کدام از این تمرین ها هورمون های رشد و آدرنالین ترشح می شوند که هر دوی این هورمون ها به سوختن چربی کمک می کنند. همچنین این هورمون ها باعث می شوند که اشتهای شما نسبت به قبل کمتر شود و این برای شما که قصد کاهش وزن دارید خبری عالی و خوشحال کننده می باشد.شنای سوئدی

 

شنای سوئدیشنای سوئدی نه تنها باعث چربی سوزی می شود بلکه به خوش فرم کردن بدن شما نیز کمک می کند. اگر می خواهید بیشتر خود را به چالش بکشید و تمرین را سخت تر کنید بدنتان را بالا برده و سعی کنید که وزن خود را بر روی یک دست تان قرار دهید. این کار را می توانید با هر دو دست خود انجام دهید.


تمرین با وزنه

 

تمرین با وزنه


تمرین با وزنه ازجمله تمرینات هوازی بوده و  راهی عالی برای چربی سوزی می باشد. تمرین با وزنه به شما کمک می کند که قسمت هایی از بدنتان که شل هستند را سفت کنید. این تمرین چون باعث ایجاد ماهیچه می شود انرژی زیادی را از فرد خواهد گرفت و باعث می شود که چربی های اضافه بدن آب شوند.دویدن

 

دویدندو نیز ازجمله تمرینات چربی سوز می باشد. قبل از شروع دویدن سعی کنید که بدن خود را گرم کنید. سعی کنید سرعت حرکت خود را هر 2 دقیقه یک بار افزایش دهید و این کار را تا جاییکه نفس کشیدن برای شما دشوار می شود انجام دهید. پس از آن دویدن را آهسته و سرعت را به مرور کاهش دهید تا میزان چربی که در یک دوره دویدن می سوزانید بیشتر شود.


دو در جا

 

دو در جااین تمرین چربی سوز به اندازه ای که راحت است به همان اندازه موثر نیز می باشد. وقتی که در جای خود می دوید سعی کنید که پشت خود را صاف کرده و  تا آنجا که می توانید زانوهای خود را بالا ببرید. برای اینکه بتوانید تعادل خود را هم حفظ کنید دست هایتان را نیز حرکت دهید. بعد از 15 یا 30 ثانیه قلب شروع به تپیدن می کند و این ضربان قلب را بالا می برد. که در صورتی که شما می خواهید بدنتان را به کم کردن وزن ترغیب کنید ضرورری است.


وزنه برداری

 

وزنه برداری


وزنه برداری یکی از ورزش هایی است که برای سوزاندن چربی می تواند بسیار موثر باشد. هم چنین بلند کردن وزنه های سنگین به شما کمک می کند که بعد از تمرین انرژی بیشتری بسوزانید چون بافت چربی ماهیچه ها را بالا می برد و این بافت هم به نوبه خودش متابولیسم بدن را بالا می برد. هرگز بیشتر از حد اعتدال وزنه نزنید چون وزنه بیش از حد سنگین به این معنی است که فشار بیش از حدی به بدن می‌آورید که باعث بد فرمی می شود و این یکی از منع های  بزرگ ورزش است.


طناب زدن

 

طناب زدن


یکی دیگر از تمرینات چربی سوز که متابولیسم بدن را بالا می برد تمرین طناب بازی است. این تمرین نسبت به دیگر تمرینات هوازی سنگین نیست ولی انجام این تمرین به طور مداوم می تواند به طور چشمگیری در کاهش وزن و سوزاندن چربی های شما موثر باشد.
 


پیاده روی

 

پیاده رویهمانطور که قبلا اشاره کردیم تمرینات هوازی سنگین برای بالا بردن متابولیسم بدن بسیار مفید هستند اما وجود تمرینات هوازی سبک نیز می تواند برای کاهش وزن مفید باشد و روند آن را تسریع کند. این مساله به این خاطر است که تمرینات هوازی سبک درصد زیاد تری چربی می سوزانند و آن را  به عنوان سوخت صرف تمرن بدنی می کنند. بنابراین اگر شما می خواهید چربی بسوزانید و عادت به انجام تمرینات سنگین ندارید می توانید به یک پیاده روی طولانی بروید و یا یک ورزش سبک انجام دهید که به شما کمک کند به فرم بدنی که می خواهید برسید. 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha