سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

زندگی به سبک بروس لی: 10 استراتژی کوچک که همه چیز را تغییر می دهند

زندگی به سبک بروس لی: 10 استراتژی کوچک که همه چیز را تغییر می دهند
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱۱/۸ بازدید کنندگان:۷۹۰۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

تا امروز نام بروس لی مترادف با هنرهای رزمی و فلسفه بوده است. او به عنوان بنیانگذار جیت کان دو (Jeet Kune Do) و یک بازیگر مشهور هالیوود به عنوان تاثیرگذارترین هنرمند رزمی کار در تمام دوران شناخته شده است.
رزمی کاران در سراسر دنیا بروس لی را به عنوان منبع الهام و هدایت نگاه می کنند. دلایل بسیاری وجود دارند که چرا رزمی کاران از فلسفه او به عنوان راهنمایی در زندگی خود استفاده می کنند. در این مقاله به برسی 10 درس کلیدی زندگی که بروس لی به ما پیشنهاد کرده است می پردازیم.


1- از منطقه امنت فاصله بگیر


"خوشحال باش، اما هرگز راضی نباش!"

این اعتراف می کند که شما فقط با داشتن خوب هستید اما عالی نیست. بله، ما باید چیزهایی که نمی توانیم تغییر دهیم را بپذیریم اما باید تلاش کنیم که هر روز بهبود پیدا کنیم. با راضی بودن، بهانه ای برای بهبود وضعیت انجام نداده و تلاش نمی کنیم.


2- با جریان برو


"مانند آب باش، دوست من"

این شاید یکی از معروف ترین معیارهای بروس لی باشد. آب دارای ویژگی های زیادی می باشد. این مایع می تواند در هر جایی جریان پیدا کند و جهت و شکل را تغییر دهد. برای شبیه شدن با آب باید با محیط اطراف خود سازگار شویم. ما نمی توانیم در راه هایمان بیش از حد پایدار و ثابت قدم باشیم چراکه ممکن است ما را از کسب دانش و تجربیات جدید دور کند.


3- انتظارات خود را تنظیم کنید


"من در این دنیا نیستم که انتظارات شما را داشته باشم، و شما در این دنیا نیستید که برای من زندگی کنید!"

ما به عنوان یک انسان اغلب تلاش می کنیم که دیگران را بپذیریم. ما می خواهیم اعتبار و پذیرش را از همتایان خود بخاطر بسپاریم چراکه نفس ما به ما می گوید که این چیزی است که به آن نیاز داریم. گوش دادن به نفس خود و تمرکز بر روی اعتبار از فردی که بیشترین اهمیت را برای شما دارد متوقف کنید. انتظارات خود را تنظیم کرده و به یاد داشته باشید که انسان شگفت انگیز شما هستید! نه تنها این کار اعتماد به نفس تان را بطور باور نکردنی بالا می برد بلکه شما را نیز متوجه خواهد کرد که می توانید هر آنچه را که در زندگی می خواهید انجام دهید.


4- سعی کنید خود را در برابر اشتباهات تان قرار دهید

 

"اشتباهات همیشه قابل بخشش هستند، اگر شجاعت پذیرش آنها را داشته باشید!"

ما همه انسان هستیم و همه ما مجبور هستیم در بعضی مواقع در زندگی خود اشتباه کنیم. مهم نیست که اشتباه چقدر بزرگ است، همیشه فرصتی برای درست کردن آن وجود دارد. ما نباید از اعتراف به قبول اشتباهات شانه خالی کنیم و عواقب اشتباهاتمان را بپذیریم. ما باید در برابر اشتباهاتمان شجاعت داشته باشیم و انرژی خود را بر روی یادگیری متمرکز کنیم.


5- خودت باش


"همیشه خودت باش، خودت را بیان کن، به خودت ایمان داشته باش"

شخصیت موفقی را دنبال کرده و از آن کپی کنید. در زمانی که زندگی همه در شبکه های اجتماعی دیده می شود ممکن است پایبند بودن به خود کمی دشوار باشد باشد و تبدیل به یک قربانی مسابقه محبوبیت شوید. خود واقعی بودن شما بسیار ساده تر است، مجبور نیستید به سختی تلاش کنید که شخص دیگری باشید.


6- از زندگی تمام و کمال استفاده کن


"کلید جاودانگی این است که زندگی تان ارزش به خاطر سپردن را داشته باشد"

ما اغلب تصمیم می گیریم که خود را به خطر بیاندازیم زیرا از نتیجه آن می ترسیم. اما تصمیم گرفتیم که این صدای کوچک را در سرمان نادیده بگیریم و بگوییم "نه". با انجام این کار ما زندگی کامل را انجام می دهیم. ما در حالی که زندگی واقعی خود را به یاد ماندنی می کنیم از هر لحظه آن لذت می بریم.


7- خود را وقف یک هدف کنید، شما در این زمینه یک متخصص خواهید شد

 

"من از مردی که 10000 ضربه را یک بار انجام دهد نمی ترسم، اما از مردی که یک ضربه را 10000 مرتبه انجام دهد می ترسم"

تمرین، صبر و شکیبایی همه چیز است، بخصوص اگر می خواهید در هنرهای رزمی موفق شوید. در هر زمینه ای که می خواهید موفق شده و تبدیل به یک متخصص شوید نیازمند تعهد مستمر، تمرکز لیزری و تکرار بی شمار می باشید.


8- برای امکانات صبر نکنید، آنها را ایجاد کنید


"به جهنم که شرایطی وجود ندارد، فرصت ها را ایجاد کنید"

گاهی اوقات منتظر می مانیم تا لحظه مناسب برای شروع کاری فرا برسد. زمان هرگز عالی نخواهد بود. به جای صبر کردن چرا شانس خود را امتحان نمی کنید و همه چیز را خودتان انجام نمی دهید؟ حتی اگر آسانتر است که در گوشه ای نشسته و واکنش پذیر باشید، چرا نباید فعالیت بیشتری داشته باشید؟ هرگز از این نترسید که شانس ندارید!


9- صادق باشید


"اگر نمی خواهید فردا لغزش کنید امروز همه چیز را بیان کنید"

زمانی که بچه بودیم والدین مان به ما می گفتند که صداقت بهترین سیاست است. این یکی از بزرگترین توصیه هایی است که هرگز دریافت نخواهید کرد. صادق بودن با خود و دیگران بهترین گذینه است. صداقت اعتماد را ایجاد می کند و اعتماد پایه و اساس هر رابطه معنی داری می باشد.


10- آرامش خود را حفظ کنید


"به زودی به خلق و خوی تند و خشن احتیاج نخواهید داشت"

وقتی خورشید می تابد هیچ اتفاقی رخ نمی دهد. هنگامیکه خلق و خوی خود را از دست می دهید تبدیل به فردی غیر منطقی خواهید شد. در این نقطه، احتمالا درست فکر نمی کنید و واکنشی را از خود نشان دهید که بعدا از انجام دادن آن پشیمان شوید.

 

برچسپ ها :
بروس لی
پست های مشابه

نظرات کاربران

پویا در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۲۵ [۶:۱۲:۵۵ PM]

با تشکر از شما از شما میخام که این نظر این حقیر رو نمایش بدید هرکی مخالف بود بیاد و اظهار نظر کنه برام مهم نیست اونایی که نیمکره ی سمت چپ مغزشون قوی تره نا خواسته یا خواسته انسانهای شجاع تری هستن از اونایی که نیمکره ی دیگه ی مغزشون قوی تره چون نیمکره ی سمت چپ مغز به آدم آرامش درونی میده و این آرامش درونی آدمو چه زن چه مرد به اوج شجاعت میرسونه

ارسال نظر
Captcha