سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی در مورد تمرین که می توانیم از بروس لی یاد بگیریم

نکاتی در مورد تمرین که می توانیم از بروس لی یاد بگیریم
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۱۲ بازدید کنندگان:۲۹۸۲ نویسنده:سامان موسوی

 

 


در حالیکه ممکن است که هنرهای رزمی را با اساتید باستان یا روش های عرفانی مرتبط کنیم شاید یکی از چهره های الهام بخش در قرن بیستم " لی جون فن " (Lee Jun-fan) یک استاد رزمی و فیلمساز که به نام بروس لی مشهور است در ذهن تان خطور کند. فلسفه وی با هدف استخراج بهترین جنبه های هنرهای رزمی و آموزشی بود تا به مردم بیاموزد که چگونه با موثرتر روش ممکن یاد بگیرند. در اینجا چند نقل قول بروس لی وجود دارد که ما می توانیم آنها را در تمرینات مان بگنجانیم.


1- یادگیری هرگز تجمیعی نیست، این حرکتی است از دانستن که آغاز و پایانی ندارد.

شما همیشه باید خود را به عنوان یک مبتدی در نظر بگیرید، این بدان معنی است که شما همیشه باید کنجاو باشید و از یادگیری هیجان زده بوده و ذهن بازی داشته باشید. شما می توانید تکنیک های جدیدی را از مبارزانی که با آنها روبرو هستید بیاموزید و همچنین از تماشای رقابت با دیگران تفاوت هایی را پیدا کنید.


2- دانستن و اراده کافی نیست، باید آن را انجام دهید

همیشه باید خود را با آنچه که یاد می گیرید تمرین دهید. تمرین تنها راه بهبود خود است. مهمتر از آن، شما باید بطور مداوم در جهت رسیدن به اهداف خود تلاش کنید نه فقط بنشینید و در مورد آن فکر کنید.


3- هیچ محدودیتی وجود ندارد، شما نباید در یک سطح بمانید، باید سعی کنید سطح خود را بالا ببرید.

هیچ محدودیتی برای دستیابی به تلاش برای شما وجود ندارد. در بیشتر مواقع، وقتی احساس می کنید برای ادامه تمرین یا فشار بیش از حد خسته شده اید، اینگونه نیست که شما ناتوان هستید. طرز فکر خود را تغییر دهید.


4- توجه کنید که سخت ترین درخت به راحتی می شکند، در حالیکه بامبو یا بید با خم شدن با باد زنده می مانند.

تمرین در هنرهای رزمی اغلب بدین معناست که با موقعیت های ناآشنا روبرو هستید که نمی دانید چگونه آن را اداره کنید. با نگه داشتن یک طرز فکر سازگار که برای چیزهای جدید باز است و یاد می گیرید که چگونه آرام باشید می توانید هر موقعیتی را در پیش بگیرید.


5- تلاش های بزرگ ممکن است به عدم ناکامی بیانجامد

عدم موفقیت پایان راه نیست. این فقط یک فرصت برای یادگیری است. مهمتر از عدم موفقیت، هدف قرار ندادن است. اهداف بزرگی را تعیین کنید و به دنبال آنها بروید حتی در مواجهه با شکست های متعدد.
نقل قول دیگری نیز توسط بروس لی بکار می رود:
" شکست یک حالت ذهنی است. هیچ کس تا زمانیکه شکست به عنوان واقعیت پذیرفته نشود شکست نخورده است" .

آیا از آموزش های بروس لی الهام گرفته اید؟ چگونه؟
 
 

برچسپ ها :
بروس لی هنر رزمی هنرهای رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha