سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

رازهای مبارزات روانی

رازهای مبارزات روانی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۴/۱۹ بازدید کنندگان:۱۱۸۷ نویسنده:سامان موسوی

بروس لی می گوید: در اختیار داشتن هر چیزی با ذهن شروع می شود. بسیاری از فیلسوفان باستانی مانند مانند سان تزو و مربیان مدرن مانند گرگ جکسون بر این عقیده اند که در مبارزات پیش از هر چیزی عامل روانی تاثیر دارد. اکثر کارشناسان بر این باورند که در مبارزات ها این ذهن شما است که تعیین می کند شما برنده یا بازنده شوید. جنگ روانی نیمی از مبارزه است. هنوز رزمی کارانی وجود دارند که یا به آن عقیده ندارند و یا آن را به کار نمی گیرند. هر مبارزه ای از دو بخش تشکیل شده است .یکی جنبه فیزیکی و حملات و حرکاتی است که شما انجام می دهید و دومی جنبه روانی آن مبارزه است.در این مقاله قصد داریم اهمیت این بخش از مبارزه را برای شما بازگو کنیم.

 

توسعه طرز فکر

افکار و احساسات هستند که باعث تولید رفتارهای فیزیکی ما می شوند. برخلاف باور رایج، در واقع شما می توانید در هر لحظه تعیین کنید که چه احساسی داشته باشید.کنترل احساسات خود یکی از مهارت های مهم در جهان است. زیرا اینکه چگونه فکر یا احساس می کنید به طور مستقیم بر عملکرد شما تاثیر می گذارد.آیا در میدان مبارزه یا یک نزاع خیابانی و یا حتی در زندگی روزمره خود می توانید احساسات خود را کنترل کنید؟

در اینجا با انجام دو تمرین ساده ولی در عین حال قدرتمند می توانید کنترل بیشتری بر روی روان خود داشته باشید.

 

تمرین1: هنگامیکه در مواجه با مشکلاتی قرار گرفتید که باعث ایجاد استرس و تنش در شما می شود آهسته و عمیق تر نفس بکشید. این کار به شما کمک می کند که در شرایط استرس زا بتوانید آرام باشید و خود را مدیریت کنید.

تمرین2: انسان های پر حرف و وراج را در دور و بر خود ساکت کنید تا بتوانید کنترل بیشتری بر محیط خود داشته باشید.این کار در سایر جنبه های زندگی هم می تواند کار ساز باشد.

برای توسعه این مهارت ها، باید هر روز به مدت 5 دقیقه و در 5 روز هفته در اتاقی آرام و بدون اینکه چیزی حواس شما را پرت کند به رنگ مورد علاقه خود نگاه کنید و به آرامی نفس بکشید. سعی نکنید که افکارتان به شما فشار وارد کنند بلکه در عوض اجازه دهید که افکارتان مانند یک پرنده به پرواز درآیند. به افکارتان توجه کنید و اجازه دهید همراه شما توسعه یابند. این کار شاید در ابتدا دشوار به نظر برسد زیرا افکار به طور خودکار از عادات بوجود می آیند.

هرچقدر بیشتر بر ذهن خود کنترل داشته باشید شما نیز قدرتمند تر خواهید بود.

برچسب ها: استرس رهایی از استرس مسابقات رزمی هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha