سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

15 راه برای کاهش استرس

15 راه برای کاهش استرس
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۱۷ بازدید کنندگان:۷۵۹ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله قصد داریم به برسی 15 مورد که می توانند در کاهش استرس و اضطراب به شما کمک کنند بپردازیم.

 

 

ذهنیت کلمات شما

کلماتی مانند "من باید" را به "من انتخاب می کنم" تغیر دهید. کاهش بیان کلمات منفی در شما باعث می شود که بتوانید استرس و فشار خود را کاهش دهید. حتی در بدترین کارها بهتر است قبل از آنکه مجبور به انجام دادن کاری شوید، خودتان آن را انجام دهید.  

 

 

یاد بگیرید که بگویید "نه"

هیچ وقت وظایفی را که بیش از توانایی شما است قبول نکنید. سعی کنید در کارهای یا وظایفی که به شما محول می شوند اگر بیشتر از توانایی شما است و یا دوست ندارید آن ها را انجام دهید به راحتی بتوانید آن ها را قبول نکرده و "نه" بگویید.

 

 

به سمت روشن نگاه کنید

نگذارید افکار منفی به سراغتان بیایند و به چیزهای مثبت فکر کنید. داشتن افکار منفی فقط انرژی شما را گرفته و روحیه تان را ضعیف می کند. سعی کنید به چیزهای خوبی مانند موفقیت فکر کنید.

 

 

نفس عمیق بکشید

یک دقیقه در کار خود فرصت بگذارید، چشمان خود را ببندید و نفس عمیقی بکشید. با انجام چند تنفس عمیق می توانید سطح استرس خود را کاهش دهید.

 

 

پیاده روی کنید

از صندلی خود پایین بیاید و به باغ یا پارکی که در نزدیکی شما است بروید و مقداری قدم بزنید. برای مدتی کار خود را فراموش کنید و از طبیعت لذت ببرید.

 

 

کمک بخواهید

از همکار با دوست خود درخواست کمک کنید. 2 مغز بهتر از یکی و 3 مغز بهتر از 2 مغز است. به همین دلیل، از کمک گرفتن نترسید و در مواقعی که دچار مشکل شدید سعی کنید از افرادی که در آن زمینه مهارت بیشتری نسبت به شما دارند درخواست کمک کنید.

 

 

جشن گرفتن

هنگامی که یک وظیفه مهم را انجام دادید، مدتی به خود استراحت دهید و به عنوان پاداش خود یک جشن کوچک ترتیب بدهید. این کار می توانید انگیزه شما را برای انجام وظایف دیگر افزایش دهد.

 

 

تمرکز کنید

سعی کنید چند کار را با هم انجام ندهید و در هر لحظه بر روی کاری که انجام می دهید تمرکز کنید. این کار کیفیت کار شما را افزایش می دهد.

 

 

داشتن یک اسباب بازی

توپ های استرس به یک دلیل ساخته شده اند. بله، برای کاهش استرس. آن را بر روی میز کار خود قرار دهید و زمانی که استرس دارید با آن بازی کنید. این کار باعث می شود که استرس شما کاهش یابد و انرژی منفی شما تخلیه شود.

 

 

خوابیدن

خواب خود را قربانی کار بیشتر نکنید. کسانی که خواب خوبی ندارند دارای خلق و خوی بدی هستند. قربانی کردن خواب فقط باعث تشدید سطح استرس شما می شود.  پس به اندازه کافی بخوابید و به بدن خود اجازه دهید که در شرایط مطلوبی کار کند.

 

 

ورزش کردن

کار خود را متوقف کنید و برخی از تمرینات ورزشی را انجام دهید. انجام دادن این کار به شما کمک می کند که استرس شما به طور قابل ملاحظه ای کاهش یابد و تمرکزتان بیشتر شود.

 

 

افراطی نشوید

سعی کنید که از بکار بردن کلماتی مانند "همیشه" و "هر زمان" زیاد استفاده نکنید. این کلمات افراطی به شما کمکی نمی کنند و باعث واکنش های  شدیدی می شوند که وضعیت را برای شما بدتر می کنند. آهسته پیش بروید و انتظارات معقولی از خود داشته باشید.

 

 

خندیدن

استرس زیادی در زندگی خود دارید؟ یک فیلم کمدی بگیرید و هنگام دیدن آن از ته دل بخندید. خندیدن به شما آرامش می دهد و شما را آرام تر می کند. پس اوقاتی که استرس دارید سعی کنید دلیلی برای خندیدن خود پیدا کنید تا به این وسیله بر استرس خود غلبه کنید.

 

با بکار بردن راهنمایی هایی که در این مقاله گفته شده است می توانید که استرس خود را کاهش داده و آن را کنترل کنید. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

15 Ways To Deal With Stress
برچسب ها: استرس برنامه ی خواب پیاده روی رهایی از استرس مزایای سلامتی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha