سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

22 روش برای کاهش استرس

22 روش برای کاهش استرس
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۱۱/۲۲ بازدید کنندگان:۱۲۵۹ نویسنده:قاسم نژاد

همه ی ما گهگاهی استرس را تجربه کرده ایم.  استرس بیش از حد روی سلامتی و تندرستی ما تاثیر منفی می گذارد. بنابراین عوامل موثر در کاهش استرس برای بازسازی آرامش درونی و سلامت فیزیکی ضروری هستند. در این مقاله فهرستی از کاهنده های استرس آورده شده است که به شما کمک می کند در زندگی کمتر تحت تاثیر استرس قرار بگیرید.

تصورات هدایت شده

تصویرسازی هدایت شده

تصورات هدایت شده روشی ساده و سرگرم کننده برای از بین بردن استرس است، چیزی را که می خواهید مشخص کنید (تصور کنید) و خوش بین باشید. تصویر سازی هدایت شده، مسیری نسبتا سریع برای آرامش ذهنی است.

تلقین به نفس

تلقین به نفس روشی آرام و ساده برای تغییر عادت ها، آرام سازی بدن، تغییر الگوهای فکری خود و غیره است. از آنجا که همه ی این تکنیک ها می تواند از بین برنده استرس باشند، تلقین به نفس مطمئن ترین روش است.

خودزادی

خودزادی به شما امکان تغییر فیزیولوژی و ذهن تان را می دهد و بدون شک واکنش تان را به استرس، معکوس می کند.

یادداشت برداری از وقایع روزانه

یادداشت برداری از وقایع روزانه

یادداشت برداری چندین روش مختلف دارد و همه ی این روش ها استرس را از بین می برد. تحقیقات ثابت کرده است که یادداشت وقایع روزانه علاوه بر کاهش استرس، مزایای سلامتی متعددی دارد. روی یادداشت برداری تاکید زیادی شده است.

مدیتیشن

مدیتیشن

مدیتیشن مزایای کنترل استرس کوتاه مدت و همچنین دراز مدت دارد. اشکال بسیار متفاوتی از مدیتیشن وجود دارد. هر کدام از انواع مدیتیشن، منحصر به فرد است و مزایا و جذابیت خاص خود را دارد.

آرامش تدریجی عضلانی (PMR)

آرام سازی تدریجی عضلانی

آرام سازی تدریجی عضلانی یا PMR، تکنیکی است که تمام عضلات بدن شما را آرام می کند.  شروع این تکنیک چند دقیقه طول می کشد و شما در پایان آن، از لحاظ فیزیکی و عاطفی احساس آرامش می کنید. با تمرین این تکنیک می توانید در عرض چند ثانیه به آرامش کامل برسید.

یوگا

یوگا

یوگا شامل تمرینات تنفسی، مدیتیشن و ورزش های سبک است. یک جلسه تمرین یوگا، مزایای رهایی از استرس اولیه را دارد و تمرینات مداوم آن ارتجاع بیشتر با استرس را ایجاد می کند. یوگا یکی از تکنیک های قوی برای از بین بردن استرس است.

نفس کشیدن

نفس کشیدن

شما می توانید تمرینات تنفسی را هر زمان و هر جا که بخواهید، انجام دهید و خیلی سریع تاثیر می گذارند. به همین دلیل، روشی آسان و مناسب برای رهایی از استرس به حساب می آید.

سرگرمی و بازی

سرگرمی و بازی

لذت بردن ازیک بازی خوب با گروهی از دوستان، یا بازی آرامش بخش آنلاین، عوامل استرس زا را از ذهن تان دور می کند و حالت آرامش بخش تری برایتان ایجاد می کند. بازی ها عوامل بسیار موثر در از بین بردن استرس هستند، چون افراد از بازی کردن لذت می برند.

خندیدن

خندیدن

عمل فیزیکی خندیدن، تنش و اضطراب را از بین می برد و تغییرات فیزیولوژیکی مثبتی ایجاد می کند. یافتن روش هایی برای خندیدن بیشتر در طول روز، می تواند روشی موثر برای رهایی از استرس باشد.

بیوفیدبک (بازخورد زیستی)

بیوفیدبک روش کنترل حالات روحی و عاطفی مثل داواپسی و افسردگی از طریق تعدیل اعمال غیرارادی مثل فشار خون و تپش قلب به کمک ابزار الکترونیکی است. اگرچه این تکنیک نیازمند برخی تجهیزات خاص می باشد، اما به شما کمک می کند هوشیارتر باشید و به طور آگاهانه تغییرات فیزیولوژیکی ناشی از استرس را اصلاح کنید.

موسیقی درمانی

موسیقی درمانی

موسیقی می تواند شرایط فیزیولوژی شما را در راستای رهایی از استرس تغییر دهد. موسیقی روشی لذت بخش و منفعل برای از بین بردن استرس است. جلسات منظم موسیقی درمانی ممکن است در انواع مسائل مربوط به استرس موثر باشد.

پیاده روی کردن

پیاده روی

ورزش کردن تکنیکی عالی و خارق العاده برای کاهش استرس است که در عرض چند دقیقه تاثیر می گذارد. پیاده روی کردن به شما امکان لذت دیدن از بیرون رفتن، دیدن مناظر مختلف، داشتن ذهنیتی متفاوت و مزایای سلامتی ورزش می دهد.

باغبانی کردن

باغبانی کردن

بیرون رفتن و لذت دیدن از مناظر آن تنها یکی از مزایای باغبانی به منظور رهایی از استرس می باشد.

مدیریت زمان

مدیریت زمان

شما با افزایش مهارت های مدیریت زمان، می توانید عوامل استرس زا را به حداقل برسانید و کارهایی را که قادر به جلوگیری از انجام شان نیستید، بهتر مدیریت کنید. اگر شما بتوانید کارهایتان را طبق برنامه تان و بدون استرس ناشی از عجله کردن یا فراموش کردن برنامه پیش ببرید، زندگی راحتتر و احساس بهتری خواهید داشت.

به موسیقی گوش کنید.

گوش دادن به موسیقی

یافتن یک موسیقی درمانگر، تنها روش موسیقی برای کاهش استرس نیست. یک پلی لیست برای سلیقه های متفاوت تهیه کنید. (گلچینی از آهنگ های ملایم برای هنگامی که احساساتی می شوید و گلچینی از آهنگ های شاد برای وقتی که به انرژی بیشتری نیاز دارید.) این تکنیک روشی منفعل، لذت بخش و راحت برای از بین بردن استرس می باشد.

رژیم غذایی متعادل

رژیم غذایی مناسب

رژیم غذایی نامناسب بیشتر تحت تاثیر استرس است. یک رژیم غذایی سالم منجر به تندرستی بیشتر احساسی و فیزیکی می شود. وعده ها و میان وعده های سالم و ساده را در برنامه غذایی تان بگنجانید و استرس کمتری در زندگی روزانه تان تجربه کنید.

یادگیری مهارت های ارتباطی اظهار وجود

مهارت های ارتباطی

روابط می توانند مسکن های عالی استرس باشند. بهترین سرمایه گذاری وقت و انرژی برای رهایی از استرس، یادگیری در مورد چگونگی سالم نگه داشتن روابط خود از طریق ارتباط موثر است.

لذت بردن از ماساژ درمانی

ماساژ درمانی

مزایای رهایی از استرس با ماساژ درمانی از نظر علمی اثبات شده است. ماساژ درمانی شما را پرانرژی تر، آرام تر و آماده تر می کند.

کاهش مصرف کافئین

کافئین

مصرف خیلی زیاد کافئین در طول روز باعث مختل شدن کیفیت خواب می شود و تاثیر منفی بر سطح استرس شما می گذارد. در کل، مصرف بالای کافئین شما را در برابر استرس تحریک پذیرتر می کند.

کارهای تان را به تاخیر نیاندازید.

به تاخیر انداختن کارهای سخت و استرس زا، صرفا استرس شما را افزایش می دهد. در مورد چگونگی جلوگیری از به تعویق انداختن کارها بیشتر آگاهی کسب کنید، چون این کار به شما کمک می کند تا کارهای ضروری تان را بدون استرس ناشی از عجله کردن در آخرین فرصت مقرر به اتمام برسانید.

نوشیدن چای سبز

چای سبز

بشینید و یک لیوان چای سبز بنوشید و برای روز بعد برنامه ریزی کنید، یا کارهای روز قبل را بررسی کنید. این کار استراحتی خوب و آرامش کلی را برای شما به ارمغان می آورد. به علاوه، شما می توانید خواص درمانی چای سبز را نیز کسب کنید.

 

برچسب ها: استرس رهایی از استرس مدیریت زمان مدیتیشن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha