سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

سبک های مختلف هنرهای رزمی

سبک های مختلف هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۸/۲ بازدید کنندگان:۱۸۹۹ نویسنده:آشتی مولائی

هنرهای رزمی دارای سیستمی از تمرینات مدون و سنت های مبارزه ای می باشند. هدف اصلی هنرهای رزمی ، شکست رقیب و دفاع از خود در برابر تهدیدات فیزیکی است. هنرهای رزمی دارای سبک های مبارزه ای زیادی هستند. آن ها شامل سبک های ایستاده، زمینی، گلاویزی، پرتابی، وابسته به سلاح، کم شدت یا  مراقبه ای هستند. سبک های ایستاده از مشت زنی، لگد و قفل کردن به عنوان تمرکزات اصلی استفاده می کنند. سبک های ایستاده، مشهورترین نوع هستند. هنرجویان ان سبک از حالت های مختلف ایستادن، استفاده از پا (footwork ) و ترکیباتی دیگر در تمرینات استفاده می کنند. آن تمرینات در ظاهر مختلف هستند و بسته به سبک کاربرد خواهند داشت. سبک های ایستاده شامل سبک های  کاراته ، کونگ فو، تکواندو، بوکسینگ/ کیک بوکسینگ، کراو ماگا، ووشو، سانشو و ... هستند.

 

 

مبارزات زمینی یا سبک های گلاویزی، تمرکز زیادی بر روی جنبه ی کشتی گیری مبارزات دارند. آن سبک ها شامل جوجیتسوی برزیلی، شوت فایتینگ، سامبو و کشتی فرنگی هستند. معمولا سبک های پرتابی از یک حالت ایستاده شروع می شوند و از پرتاب، سکندری خوردن و قفل کردن برای به هم زدن تعادل حریف استفاده می کنند. سبک های پرتابی شامل جودو، آیکیدو، هاپکیدو و شائو جیائو هستند.

 

 

در سبک های وابسته به سلاح هم از یک یا چند سلاح مختلف استفاده می شود. شمار زیادی از آن ها سنتی هستند و شکل فرهنگی یک هنر هستند. سبک های وابسته به سلاح شامل کالی، ایی‌آی ‌دو و کندو هستند.

 

 

سبک دیگر هنرهای رزمی، کم شدت یا مراقبه ای است. آن سبک ها در اصل برای مبارزه ایجاد شده اند ولی بیشتر تمرکز آن ها بر روی نفس کشیدن، انرژی درونی و تسکین استرس می باشد. سبک های مراقبه ای شامل تای چی، چی کونگ و باگوآ هستند.

 

 

زمانی که یک شخص می خواهد هنر رزمی یاد بگیرد با سبک های مختلفی مواجه می شود و در تصمیم گیری اش دچار شک می شود. قبل از هر رفتن به ان کلاس به این فکر کنید که به دنبال یادگیری و کسب چه چیزی هستید. به دست آوردن تناسب اندام، شرایط  فیزیکی بهتر و قوی شدن از مهم ترین دلایل یادگیری هنرهای رزمی هستند. هنرهای رزمی، روشی عالی برای کسب تناسب اندام هستند. با کار در هنرهای رزمی به بردباری، قدرت، انعطاف پذیری، سرعت، هماهنگی، کاهش استرس و تعادل بیشتری خواهید رسید.

 


اشخاص زیادی به دنبال یادگیری هنرهای رزمی برای فهم دفاع شخصی هستند. تمرکز اصلی کراو ماگا و هاپکیدو بر روی دفاع شخصی است و افراد زیادی به دنبال یادگیری آن سبک ها می روند. اشخاص زیادی فقط به خاطر اشنایی با فرهنگ ها و سنت های دیگر به دنبال آموزش هنرهای رزمی می روند. مردم زیادی هم دوست دارند که به کلاس هنرهای رزمی برای شرکت در مسابقات ورزشی، رقابت ها و ورزش های مبارزه ای بروند.

 

فواید هنرهای رزمی

 

افراد زیادی تصور می کنند که استفاده ی هنرهای رزمی فقط برای دفاع در برابر مهاجم است. ولی آیا شما غیر از جنبه ی دفاع شخصی هنرهای رزمی به جنبه های دیگر هم توجه کرده اید؟ هنرهای رزمی دارای فواید زیادی از جمله سرعت بیشتر، قوی تر شدن، تعادل بهتر و توانایی بیشتر هستند. هنرهای رزمی فعالیتی کامل برای شما هستند. قبل از شروع یادگیری هنرهای رزمی با یک دکتر مشورت کنید.

 

 

آگاهی و دقت بیشتر نسبت به محیط


با کار در هنرهای رزمی به این نتیجه خواهید رسید که سطح هوشیاری شما بهتر از قبل شده است.

 

سرعت بیشتر


باید با افرادی کار بکنید که دارای سرعت مناسب در اجرای حرکات باشند. پس شما هم به تدریج به چابکی و سطح سرعت بهتر خواهید رسید.

 

قوی تر شدن


به تدریج عضلات و بدنتان با کار در هنرهای رزمی قوی تر از قبل خواهد شد و این قوی تر شدن فقط برای یک عضله ی خاص نیست.

 

تعادل بهتر


اجرای ضربه های چندگانه ، روشی عالی برای به دست آوردن و حفظ تعادل است.

 

واکنش بهتر


منظور از واکنش بهتر این است که خیلی زودتر از قبل نسبت به اتفاقاتی که در اطرافتان اتفاق می افتد، واکنش نشان می دهید. تمرینات قفل کردن و طفره از حمله ی رقیب (evasive ) برای افزایش زمان واکنش یا یادگیری سرعت واکنش مناسب هستند.

 

برچسب ها: تناسب اندام دفاع شخصی رهایی از استرس سبک های هنر های رزمی سلاح های سرد کونگ فو مزایای سلامتی هنر های رزمی هنر رزمی هنرهای رزمی گلاویزی ورزش
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha