سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه مانند یک ورزشکار المپیکی تمرین کنیم؟

چگونه مانند یک ورزشکار المپیکی تمرین کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲۳ بازدید کنندگان:۳۹۰۰ نویسنده:سامان موسوی

 

ممکن است در حین تماشای بازی های المپیک از خود پرسیده باشید که این ورزشکاران چگونه برای رسیدن به این سطح تمرین کرده اند؟ با وجود اینکه ورزشکاران المپیکی در اوج آمادگی خود هستند ولی دارای رازهای متفاوتی در انجام تمرینات المپیکی می باشند. در این مقاله قصد داریم به برسی نکات مهمی بپردازیم که ورزشکاران المپیکی آن ها را برای ارتقای خود بکار می گیرند.


داشتن تغذیه مناسب

برای اینکه ورزشکاران در سطح المپیک عملکردی خوب و همچنین انرژی زیادی داشته باشند باید سعی کنند که به صورت تغذیه کنند. آنها صبحانه ای حاوی کربوهیدرات های پیچیده و پروتئین بدون چربی می خورند و در ادامه به ازای هر 3 یا 4 ساعت یکبار و کمتر از 90 دقیقه از تمرین غذا می خورند. آنها برای اینکه بدن شان دچار بی آبی نشود مقدار زیادی آب نوشیده و یا بعضی اوقات از نوشیدنی های ورزشی استفاده می کنند.


داشتن خواب مناسب

کسانی که به صورت حرفه ای مشغول تمرین هستند باید در هر شبانه روز بین 8 تا 10 ساعت خواب داشته باشند. شما نیز سعی کنید که پیش از ساعت 11 به رختخواب بروید و همچنین برای ترشح بهینه هورمون ها سعی کنید که نیم ساعت پیش از خواب از کامپیوتر و یا تلویزیون استفاده نکنید تا از اثرات منفی آنها در ایمن باشید. توجه داشته باشید که باید از کیفیت خواب بالایی برخوردار باشید.


نحوه صحیح گرم کردن و بازیابی خود

شما باید پس از 10 دقیقه پیاده روی به صورت آهسته و یا تمرین طناب بازی، به مدت 10 تا 15 دقیقه به انجام تمرینات دینامیکی بپردازید. انجام این نوع از تمرینات باعث می شود که انعطاف پذیری ما بالا رفته و همچنین هماهنگی ریتمی را بهبود خواهد داده و درنتیجه از وقوع آسیب ها پیشگیری می کند. علاوه بر این، شما باید پس از اتمام تمرینات تان به انجام تمرینات ریکاوری مانند غلتک فومی، ماساژ و یا تمرینات کششی بپردازید تا اطمینان حاصل کنید که بدن تان در همان حالت، انعطاف پذیری خود را حفظ خواهد کرد.


داشتن آمادگی ذهنی

جالب است بدانید که ورزشکارانی که در سطح المپیک حضور دارند مدت زمان زیاید را جهت آمادگی فیزیولوژیکی برای روز مسابقه اختصاص می دهند. ازجمله این کارها می توان به تمرین و تکرار، خواندن کتاب های مورد علاقه، نقل قول های الهام بخش از افراد معروف و داشتن برنامه ای کامل.


استخدام یک مربی با تجربه

ورزشکارانی که در سطوح المپیک مشغول فعالیت هستند معمولا دارای یک مربی خصوصی با تجربه می باشند که به آنها برنامه داده، انگیزه شان را بالاتر می برد و همچنین حس مسئولیت پذیری را در آنها بیشتر خواهد کرد. داشتن یک مربی حرفه ای تا حد زیادی به پیشرفت ورزشکار کمک خواهد کرد.


بلند کردن وزنه های سنگین

برای اینکه پیشرفت کنید باید ابتدا خودتان را به چالش بکشید. تا به نهایت قدرت خود دست یابید. برای اینکار سعی کنید که هفته ای یکبار به انجام دو تا سه ست بلند کردن وزنه با 4 تا 6 تکرار بپردازید. اینکار علاوه بر اینکه شما را قوی تر خواهد کرد باعث می شود پاسخ هورمونی تان به بالاتر میزان برسد.


انجام تمرین بارفیکس قدرتی

انجام تمرین بارفیکس باعث می شود که عضلات بزرگ کمر درگیر شوند تا به دویدن سریع، وضعیت جسمی و بالا رفتن متابولیسم بدن کمک کند. روش های متفاوتی جهت بهبود و یا تقویت یک بارفیکس صحیح وجود دارد که از بین آنها می توان به استفاده از یک کش بارفیکس اشاره کرد. همچنین اگر یک شریک تمرینی داشته باشید می توانید از دستگاه پارویی نیز استفاده کنید.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی انعطاف پذیری ورزشکاران ورزش
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha