سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تجهیزات باشگاهی که با کمک آنها می توانید وزن خود را کاهش دهید

تجهیزات باشگاهی که با کمک آنها می توانید وزن خود را کاهش دهید
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲۳ بازدید کنندگان:۱۸۰۵ نویسنده:سامان موسوی

 

زمانیکه مشغول تلاش جهت کاهش وزن خود هستید نباید استرس آن را داشته باشید که با کدامیک از دستگاه ها کار کنم که تاثیر بیشتری در کاهش وزن داشته باشد. امروزه بیشتر باشگاه ها از تجهیزات متنوعی برخوردار هستند و شما باید بدانید که کار کردن با کدامیک برای شما بهتر است. بهتر است که از ترکیب تجهیزات قدرتی و کاردیو استفاده کنید چراکه سریع ترین و بهترین راه برای رسیدن به تناسب اندام در شما می باشد.


در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به معرفی تجهیزاتی بپردازیم که با استفاده از آنها قادر خواهید بود که وزن تان را کاهش دهید.


تمرین با هالتر

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم انجام تمرینات قدرتی یکی از بهترین راه ها برای سوزاندن چربی است. انجام تمرینات قدرتی باعث می شود که انرژی زیادی بسوزانید و به همین منظور از ذخایر چربی استفاده می کند و در نهایت منجر به ساخت توده عضلانی خالص خواهد شد. اینکار باعث می شود که وزنتان را کم کرده و همچنین عضلات تفکیک شده ای داشته باشید.
ازجمله این تمرینات می توان اسکات، ددلیفت، پرس سینه، و همچنین برای حرکات ثانویه همانند لانژ، زیر بغل، هالتر خم و پرس بالای سرنیز مفید می باشد. سعی کنید که زمانی که با هالتر تمرین می کنید تنها از میله استفاده کنید. در کل می توانید هفته ای 3 الی 4 بار به تمرین هالتر مشغول باشید.  اگر دوست دارید می توانید تمرینات تان را به دو بخش پایین تنه و بالا تنه تقسیم کنید.


تمرین با دمبل

 

تمرین با دمبل

 

در صورتی که دوست ندارید با هالتر تمرین کنید می توانید به کمک دمبل چربی های خود را کاهش دهید. شما می توانید بسیاری از حرکات هالتر را انجام داده و حتی چیزهای دیگری نیز به آنها اضافه کنید. ازجمله حرکات اضافه می توان به نشر از جانب، پرس سرشانه، لانژ در حالت حرکت، جلو بازو، ساق ایستاده، اسکات تک پا و پشت بازو و بازوی دمبل تک دست اشاره کرد. در تمرین با دمبل هم می توانید تمرینات خود را به دو بخش پایین تنه و بالا تنه دسته بندی کنید.


تمرین با تردمیل

 

تمرین با تردمیل

 

تردمیل جزء یکی از تجهیزات محبوب در باشگاه های ورزشی می باشد و برای کسانی که می خواهند وزن شان را کاهش دهند بسیار مفید است. یکی از ویژگی های تمرین با تردمیل این است که می توانید در هر وضعیت آب و هوایی و بر اساس هر سطحی از تناسب اندام مشغول تمرین باشید. در صورتی که می خواهید وزن زیادی از دست دهید، با سرعتی که چالش بر انگیز باشد مشغول راه رفتن بر روی تردمیل باشید. زمانی که احساس کردید آمادگی تان بالاتر رفته می توانید سرعت و همچنین شیب آن را افزایش دهید تا خودتان را بیشتر به چالش بکشید.
 

تمرین با الپتیکال

 

تمرین با الپتیکال

 

دستگاه الپتیکال برای کسانی مفید می باشد که می خواهند وزن خود را کاهش دهند ولی دارای مشکلات مفصلی و عضلانی می باشند. این دستگاه نیز همانند تردمیل بسیار قابل انعطاف می باشد ولی تاثیر تمرین بر روی مفاصل تان را نیز به میزان زیادی کاهش می دهد. بعنی آن این است که شما قادر خواهید بود بدون اینکه درد یا آسیب دیدگی را احساس کنید تمرینات بسیار موثری را با موفقیت به اتمام برسانید. اگر می خواهید مقدار زیادی از وزن تان را کاهش دهید سرعت الپتیکال را بالاتر ببرید. به مرور می توانید سختی تمرینات تان را نیز افزایش دهید.
 

برچسپ ها :
آمادگی جسمانی بدن سازی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha