سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزایای ورزش کردن در تمام طول عمر

مزایای ورزش کردن در تمام طول عمر
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۶/۲۸ بازدید کنندگان:۱۲۰۷ نویسنده:سامان موسوی

 

 

یکی از رازهای موفقیت در ورزش این است که ورزشی را پیدا کنید که از انجام دادن آن لذت می برید، در غیر اینصورت علاوه بر اینکه پول و زمانتان را هدر می دهید بلکه پس از مدتی از آن خسته شده و دلسرد می شوید و آنچنان که باید تمرین نمی کنید. علاوه براین فعالیت های جسمی در هر سنی برای شما ضروری است. برای کسانیکه بیش از 65 سال سن دارند ایده آل است که بطور متوسط 30 دقیقه در روز به مدت 3 روز در هفته و یا 20 دقیقه در روز به مدت 5 روز تمرین داشته باشند. تمرینات قدرتی نیز سودمند هستند.


بسیاری از ورزش ها و دیگر فعالیت های تناسب اندام می توانند در طول زندگی ورزشی انجام شوند. اما کدامیک برای شما بهترین است؟ همه چیز بستگی به این دارد که شما از چه چیزی لذت می برید. تنیس ، گلف ، شنا و فعالیت های جسمانی آرام ازجمله ورزش هایی هستند که برای سالمندان مفید بوده و به آنها اجازه می دهد که بسته به بنیه جسمانی که دارند به فعالیت جسمی انجام دهند. البته نیازی نیست که در هر رشته ای که مشغول به تمرین شدید حتما در مسابقات نیز شرکت کنید، مگر آنکه خودتان بخواهید و به شرکت در مسابقات علاقه مند باشید. درحالیکه چشم اندازهای سلامت و تناسب اندام بهبود یافته اند می توانید همزمان با بهره گیری از مزایای ورزش از انجام آن نیز لذت ببرید.


چه ورزشی را می توان در طول عمر خود انجام داد؟

هر ورزشی را می توان در طول عمر خود انجام دهید. البته در این بین ورزش های دارای ریسک بالا نیز وجود دارند. برای مثال در ورزش هایی که برخورد در آنها زیاد است خطر آسیب دیدگی تان بیشتر می شود
به نظر می رسد که حرفی کلیشه ای باشد آما ورزش هایی مانند یوگا، پیاده روی، شنا به عنوان ورزش های محبوب برای کل طول عمر شناخته می شوند. این ورزش ها پیچیده نبوده و یادگیری آنها نسبتا آسان است، علاوه براین به تجهیزات خاصی نیاز نیست.  شما می توانید ورزش های آبی را در هر جا که استخر وجود داشته باشد انجام دهید گرچه معمولا بهترین کار این است که ابتدا در کلاس های آموزشی ثبت نام کنید. یوگا می تواند سطح انعطاف پذیریتان را بالا ببرد، طیف وسیعی از سبک های یوگا و گزینه های زیادی برای شرکت در کلاس های آموزشی وجود دارد.


برای گزینه های با خطر کم (هیچ ورزشی وجود ندارد که دارای ریسک نباشد) می توانید ورزش های زیر را برای طولانی مدت انجام دهید.


-    پیاده روی (می تواند پیاده راه رفتن در پارک یا رفتن به مرکز خرید با پای پیاده باشد)
-    شنا یا ایروبیک آبی
-    گلف
-    یوگا یا پیلاتس
-    کلاس های رقص باله یا رقص های شرقی
-    تنیس و سایر ورزش های راکتی
-    دوچرخه سواری
-    بولینگ
-    قایقرانی و دیگر ورزش های پارو زنی
-    هنرهای رزمی، بخصوص تای چی
-    اسکی روی زمین یا اسکی روی برف
-    کشتی رانی یا سفر دریایی


مهم نیست که کدامیک را انتخاب می کنید، اما چند توصیه در این مورد وجود دارد: اول اینکه در ابتدا سعی کنید با یک مربی با تجربه کار کرده و نحوه انجام صحیح ورزش را از او یاد بگیرید. دوم اینکه در هنگام بازی کردن سعی کنید در یک تیم قرار گرفته و یا یک دوست تمرینی برای خود داشته باشید. و بلاخره اینکه سعی کنید بصورت مداوم آن ورزش را انجام دهید. هیچ وقت برای شروع دیر نیست! مهم نیست که یک نوجوان هستید یا یک فرد سالخورده، اگر به دنبال راهی برای تناسب اندام مادام العمر هستید بهتر است همین الان یک ورزش را انتخاب کرده و شروع به یادگیری آن کنید. ورزش های زیاد و متنوعی وجود دارند که ممکن است شما از انجام دان آنها احساس لذت کنید.


 

برچسپ ها :
آمادگی جسمانی انعطاف پذیری مزایای سلامتی ورزش ورزشکاران
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha