سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه پاهای خود را 180 درجه باز کنیم

چگونه پاهای خود را 180 درجه باز کنیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲۱ بازدید کنندگان:۴۸۶۳۶ نویسنده:سامان موسوی

 

باز کردن پاها به صورت 180 درجه یکی از زیبایی های ورزش است که تحسین بینندگان را بر می انگیزد. اما هر کسی توانایی انجام این کار را ندارد. در واقع انجام این کار آنچنان که به نظر می رسد سخت نیست، تنها نیاز به زمان کافی برای تمرین کردن دارید. شما می توانید در عرض 2 تا 5 ماه بسته به شرایط بدنی تان این کار را انجام دهید.
ابتدا باید همه بافت هایی که برای این حرکت درگیر هستند را آماده کنید. باید بدانید که حتی ژیمناست های حرفه ای که در سطح المپیک نیز فعالیت می کنند قبل از ورزش شروع به گرم کردن بدن خود می کنند. به خاطر داشته باشید که در این بین نباید هیچ حرکتی را با زور و فشار انجام دهید.


همچنین شما باید علاوه بر گرم کردن، تمرینات زیر را نیز انجام دهید:


حرکات نرمشی عمومی همراه با طناب زدن

هنگامی که نرمش های عمومی همراه با طناب زدن را انجام می دهید میزان گردش خونتان بالا رفته و همراه با آن بدن برای انجام حرکات پیچیده تر آماده خواهد شد.


حرکات کششی پروانه ای بر روی زمین

برای انجام این تمرین بر روی زمین بنشینید و کمرتان را صاف نگه دارید. در ادامه زانوهایتان را به زمین چسپانده و سعی کنید پاشنه پایتان را به طرف داخل بکشید. شما باید در هر وضعیت کششدن حداقل 20 ثانیه را در همان حالت نگه دارید تا بافت های بدن تان با این وضعیت سازگار شوند و برای کشش بیشتر آماده شوند. در صورتی که کمتر از 20 ثانیه نگه دارید تاثیر چندانی در شما ایجاد نخواهد کرد.


انجام حرکات کششی با پای باز بر روی زمین

برای انجام حرکات کششی با پای باز بر روی زمین ابتدا بر روی زمین بنشینید و سپس پاهایتان را تا جایی که برایتان امکان دارد باز کرده و همزمان با آن زانوهایتان را صاف کرده و پنجه پایتان را بکشید. در ادامه در حالی که کمرتان را صاف نگه داشته اید به طرف جلو خم شده و برای باز کردن بیشتر پاهایتان بیشتر تلاش کنید. شما باید این حالت را نیز 20 ثانیه نگه دارید.


تمرین لمس انگشت های پا با دست خود

برای انجام این تمرین سعی کنید که در دو حالت ایستاده و خوابیده نوک انگشت های پایتان را با دست تان لمس کنید. شما باید 20 ثانیه نیز در همان حالت بمانید.
تمرین خم کردن زانوها در وضعیت خوابیده
برای انجام این تمرین ابتدا بر روی زمین دراز کشیده و زانوهایتان را خم کنید. در ادامه تلاش کنید زانوهایتان را به زاویه 90 درجه برسانید. در صورتی که نمی توانید با زانوهایتان را 90 درجه باز کنید وزن تان را بر روی آرنج گذاشته و تلاش کنید لگن را از زمین بلند کنید تا زاویه 90 درجه را با زانوهایتان بسازید. کم کم وزن تان را بر روی لگن منتقل کرده و تلاش کنید استخوان لگن را به زمین بچسبانید.


حرکت اسکات به صورت نیمه

برای انجام حرکت اسکات به صورت نیمه ابتدا دست چپ تان را بر روی زمین قرار دهید و تلاش کنید همزمان که پای راست تان را صاف کرده اید بر روی پای چپ تان بنشینید. سعی کنید به مدت 60 ثانیه در همین وضعیت باقی بمانید. البته به یاد داشته باشید که پنجه پایتان را بکشید و در امتداد ساق پایتان نگه دارید.


کشیدن پا در حالت ایستاده

در وضعیت ایستاده، پاهایتان را به اندازه دو برابر عرض شانه تان باز نگه دارید، با حفظ صافی کامل زانوها، سعی کنید کف دستتان را به زمین بکشید. وضعیت تان را 60 ثانیه حفظ کنید. زمانیکه توانستید این تمرین را به صورت صحیح و راحت انجام دهید سعی کنید که آرنجتان را به زمین بچسبانید.


نحوه انجام تمرین برای باز کردن پا به صورت 180 درجه

نحوه انجام این تمرین به این گونه است که ابتدا پاهایتان را به اندازه 2 برابر عرض شانه هایتان باز کنید و در وضعیتی که کمرتان صاف است به سمت پایین بیایید. دست هایتان را بر روی زمین بگذارید و تلاش کنید که کم کم پاهایتان را باز کنید. بهتر است بدانید که با خم شدن پاها به طرف جلو و یا عقب، تنها ظاهر زاویه پا بزرگتر به نظر می رسد.
باید بدانید که به هیچ عنوان نباید این کار را با عجله انجام دهید، در صورتی که بیش از اندازه عجله کنید ممکن است که به تناندوها و یا رباط تان آسیبی جدی وارد کنید. همچنین هر روز پیش از انجام این حرکت، تمرینات قبل را انجام دهید. بهتر است که جوراب در پا داشته باشید تا راحت تر پایتان بر روی زمین سر بخورد. علاوه بر این، باید جهت کنترل تعادل و میزان باز شدن پاهایتان احتیاط کنید. بهتر است که از یک نفر دیگر بخواهید که به شما برای حفظ تعادلتان کمک کند. سعی کنید این برنامه تمرینی را به مدت 15 دقیقه انجام دهید.


نکته مهم

•    بهتر است که قهوه و چای کمتری بخورید چراکه کافئین موجود در آنها باعث کاهش انعطاف پذیری تاندون ها و عضلات خواهد شد.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی تمرینات کششی
پست های مشابه

نظرات کاربران

نرگس سوری در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۸ [۳:۲۲:۳۳ AM]

عالی
بود

رعنا در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۶ [۸:۳۷:۲۶ PM]

اگر هر روز توی خونه خودتو نو گرم کنین و یک جوراب لیز بپوشید در طی یک هفته وا میشه من خودم 200 درجه باز می شه یعنی یکم از 180 بیشتر

ارسال نظر
Captcha