سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

زندگینامه سوسای اویاما

زندگینامه سوسای اویاما
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۱/۲۷ بازدید کنندگان:۴۳۳۰ نویسنده:مدیر سایت

ماسوتاتسو اویاما(ماس اویاما) با گاو ها جنگید در زمان سفر به آمریکا با تعدادی از کشتی گیران آمریکا در یک مراسم مبارزه کرد و برای مدت زمانی بیشتر از یک سال به کوهستان رفت.و بالاخره به عنوان پدر کیوکوشین کاراته،احتمالا اولین رشته فول کنتاکت دنیا،  شناخته شد.
علاوه بر اینها ، وقتی به زندگی او نگاه می کنید می بینید که انسان ریسک پذیری بوده است که بدون ترس از اینکه ممکن است چه اتفاقی برایش بیفتد زندگی کرد.
"اگر به تصمیم ،آرمان ، اندیشه و اعمال خود ایمان داشته باشید و تمام تلاشتان را بکنید نیازی به پشیمانی از نتیجه آنچه که انجام می دهید ندارید.ترس و لرز از آن کسانی است که به اندازه کافی تلاش نمی کنند و امیدوارند که همه چیز دقیقا آنطور که آنها می خواهند نتیجه دهد."
از این گفته اویاما می توانید نحوه زندگی او را از پیش حدس بزنید.

تاریخ تولد
ماس اویاما در 27 جولای 1923 در Gimje کشور کره متولد شد. نام واقعی او چویی یونگ یو بود. در 26 آوریل 1994 در شهر توکیو ژاپن در سن 70 سالگی به علت سرطان ریه درگذشت.اویاما اهل دود و سیگار نبود.

سالهای اولیه
اویاما در کره جنوبی در زمان اشغال توسط ژاپن متولد شد.او چهارمین پسر خانواده ای با 7 فرزند بود( 6 پسر و 1 دختر).در 9 سالگی اویاما را به منطقه مانچوریا فرستادند تا در مزرعه خانواده خواهرش کار کند.هر روز باید 6 مایل را پیاده روی می کرد تا به مدرسه ابتدایی برود.
در مانچوریا در اولین کلاس هنر رزمی حضور یافت.این کلاس به وسیله یک کارگر فصلی با نام لی اداره می شد.در سن دوازده سالگی مجددا به کره برگشت در حالی که پیشرفت چشمگیری در هنر رزمی داشت.
در مارچ 1938، زمانی که اویاما 15 ساله بود به تقلید از برادرش به ژاپن رفت تا در انستیتو هوانوردی یاماناشی آموزش ببیند.در آنجا مجبور بود تا یک نام ژاپنی برای خود انتخاب کند او نام اویاما ماسوتاتسو را انتخاب کرد که ترجمه تحت اللفظی Baedal بود Baedal یک سلسله پادشاهی باستانی کره بود.
شاید بپرسید چرا به ژاپن رفت تا خلبان شود؟ الگوی اویاما یک ژنرال ژاپنی به  نام کانجی ایشی هارا بود.ایشی هارا مخالف تهاجم همسایگان آسیایی به یکدیگر بود چیزی که اویاما در زمان بچگی (تجاوز ژاپن به کره ) چشیده بود.
متاسفانه در مورد ایشی هارا، افسران رتبه بالاتر دیدگاههای او را بر نتافتند و او را طرد کردند.
در طول این سالها، اویاما مشغول آموزش در هنر های رزمی بود نظم و ترتیب را از رشته های جودو و بوکس فرا می گرفت.

خلبان از جان گذشته
با اتفاقات پیش رو احتمال می دهیم که اویاما خواسته است تا در ارتش امپراتوری ژاپن خدمت کند و با ذوق و شوق به دنبال این هدف رفته است. چند تلاش ابتدایی او برای ثبت نام به عنوان کامی کازه (خلبان از جان گذشته ژاپنی که هواپیمای خود را به ناوهای آمریکایی می زدند) با شکست مواجه شد احتمالا دلیل آن پیشینه کره ای او بوده است.
بالاخره او نامه ای را با خون خود که از انگشتانش گرفته بود به بالاترین افسران ارتش فرستاد.ظاهرا این تدبیر چاره گر شد.
خود اویاما اینگونه تعریف می کند :
بعد از اینکه ژنرال دید که نامه را با خون خود نوشته ام فهمید که آماده  از جان گذشتگی هستم.هفته بعد قرار بود به عنوان کامی کازه پرواز کنم و هرگز به خانه ام بر نگردم.
در روز عملیات او، هواپیمایش دچار نقص فنی شد.
این رویداد باعث شد تا عقیده پیدا کند که این اصلا اتفاقی نبوده است.
"صبحانه ام را با همرزمانم خوردم عصر زمانی که برای خوردن شام برگشتم صندلی ها خالی بود کلمه ای برای توصیف آنچه بر من گذشت وجود ندارد اما می دانم که شانس دیگری به من داده شد تا کار مهمتری انجام دهم."

آموزش های هنر های رزمی
هنگامی که جنگ جهانی دوم با شکست ژاپن خاتمه یافت.اویاما مدرسه هوانوردی را ترک کرد.این زمان دوران سختی برای اینگونه افراد بود البته برای خارجی هایی مانند او،اوضاع  بسیار بدتر بود.
او مرکز تحقیقات کاراته را باز کرد اما خیلی زود آن را بست زیرا فهمید که این کار برای کره ای ناخواسته ای همانند او غیر ممکن است مردم حتی حاضر نبودند تا به او اتاقی اجاره دهند.او بالاخره جایی را برای زندگی در توکیو، جایی که بعدها همسرش را آنجا ملاقات کرد پیدا کرد.
تمرینات اویاما
در سال 1946 اویاما در کالج برای رشته تربیت بدنی ثبت نام کرد.بعد از اینکه تعدادی از دانشجویان را دید که کاراته اوکیناوایی را تمرین می کردند به آن علاقمند شد و در کلاس شوتوکان ثبت نام کرد.مربی این کلاس گیکو فوناکوشی پسر گیچین فوناکوشی بود.در این کلاس اغلب به تنهایی تمرین می کرد احساس یک بی موطن در سرزمینی غریبه را داشت.بعد از کالج در دانشگاه پذیرفته شد و توانست در دوجوی گیچین فوناکوشی ثبت نام کند در آنجا به مدت دو سال آموزش دید سپس به دوجوی گوجوریو رفت تا زیر نظر سو نی چو تمرین کند.
 
در نهایت او توانست دان 8 گوجوریو را از گوگن یاماگوچی دریافت کند یاماگوچی بالاترین استاد در جزیره اصلی ژاپن بود.

ریاضت در کوهستان
در توکیو بعد از جنگ جهانی دوم، اویاما به کرات با نیروهای ارتش آمریکا درگیر می شد. بعدها در جریان یک مصاحبه تلویزیونی اویاما گفت:
دوستان زیادی را در جریان جنگ از دست دادم.در صبحی که آنها ماموریت داشتند با هم صبحانه می خوردیم اما در عصر صندلی آنها خالی می ماند.بعد از اینکه جنگ پایان یافت من عصبانی بودم درنتیجه با هر تعداد نیروی آمریکایی که می توانستم دعوا می کردم تا اینکه تصویر من در تمام اداره های پلیس پخش شد.

در این زمان استادش سو نی چو ، به او پیشنهاد داد تا به کوهستان برود و آرامش بجوید اویاما به کوه مینوبو رفت و نقشه داشت تا سه سال در آنجا به تمرین هنر های رزمی بپردازد.نفر دیگری با نام یاشیرو هم با او رفت اما تا شب دوام نیاورد.اویاما فقط به صورت ماهیانه ملاقاتی داشت و از او می خواست تا در مورد تصمیمش او را بازخواست کند که آیا تصمیم درستی گرفته است یا نه.سو نی چو در جواب نامه ای از اویاما که نشان از شک داشتن به تصمیمش بود پیشنهاد داد تا ابرو های خود را بتراشد اینطوری او از برگشت به میان مردم خجالت زده خواهد بود و در کوهستان دوام خواهد آورد.
اویاما در کوهستان به مدت 14 ماه باقی ماند اما در نهایت مجبور شد برگردد چون حامی مالیش دست از حمایت از او برداشته بود.بعد از اینکه مسابقات قهرمانی هنر های رزمی ژاپن را برد احساس پشیمانی کرد که چرا سه سالی را که به خود قول داده بود را در کوهستان نمانده است.بار دیگر به کوه رفت این بار به کوه کیوسومی

در کوهستان چیبا رفت  و به مدت 18 ماه در آنجا تمرین کرد.

اولین کلاس کیوکوشین کاراته اویاما

پایه گذاری کیوکوشین کاراته

در سالهای ابتدایی 1950( بعضی منابع در مورد 1953 و 1954 اختلاف نظر دارند)،اویاما اولین دوجوی کاراته خود را در توکیو با نام دوجوی اویاما تشکیل داد.آنها در ابتدا در هوای آزاد تمرین می کردند در نهایت به یک مدرسه باله در پشت دانشگاه ریکیو در سال 1956 نقل مکان کردند.شهرت و اعتبار مدرسه کاراته اویاما از طریق نمایش های عمومی هنرهای رزمی افزایش یافت در سال 1964 اویاما دوجو را به ساختمانی که بعدا به مدرسه اصلی کیوکوشین کاراته و مقر جهانی کیوکوشین کاراته تبدیل شد منتقل کرد در اینجا بود که به صورت رسمی اعلام موجودیت سازمان جهانی کیوکوشین کاراته کایکان (IKOK یا IKO) را اعلام کرد.
در همین سال که اویاما IKO را بنیان نهاد دوجوی اویاما درگیر مبارزه طلبی رزمی کاران موی تای بود.اویاما اعتقاد داشت که هنر رزمی او بهترین است او سه تن از رزمی کارانش با نامهای کنجی کوروزاکی،تاداشی ناکامورا،نوبورو اوساوا را به برای مبارزه به تایلند فرستاد دو نفر از سه نفر آنان مبارزات را بردند و این باعث قدرت و شهرت دو چندان کیوکوشین شد.
اویاما از میان شاگردانش مربیانی را برای آموزش به آمریکا، استرالیا، هلند ، انگلیس و برزیل فرستاد تا این ورزش را در جهان به مردم بشناسانند. از طرفی او هر سال مسابقات آزاد فول کنتاکت کاراته ژاپن را برگزار می کرد تا به این ترتیب اهمیت سبک خود را به مردم بشناساند.این تونمنت ها کاملا آزاد بود و هر کس از هر رشته رزمی می توانست در آن نام نویسی و مبارزه کند و همین دلیل باعث محبوبیت این مسابقات می شد با این نوع مسابقات بار دیگر اعتماد به نفس خود را ثابت کرد که رشته او بهترین نوع مبارزات را داراست.
احتمالا کیوکوشین اولین رشته فول کنتاکت کاراته است. در این نوع مبارزات ، مبارزان به صورت کاملا آزاد با همدیگر مبارزه می کنند در این مسابقات قوانین، استفاده از دستکش را ممنوع می کند و مبارزان نمی توانند با دست به سر و گردن حریف ضربه بزنند دیگر ضربات در کیوکوشین آزاد است و به همین دلیل کیوکوشین کاران باید دارای قدرت بدنی بالایی باشند که در جریان تمرین، یک کیوکوشین کار آمادگی جسمی خود را بالا می برد.

شهرت اویاما
اویاما فرد مشهور و دارای اعتباری بوده است  و داستانهای زیادی در مورد او نقل شده است.اصالت سند تعدادی از این گفته ها صد درصد نیست.در زیر چند  مورد از چیزهایی که اویاما را مشهور کرده است  نقل می کنیم.

مبارزه واقعی اویاما با گاو وحشیاویاما با گاوهای وحشی مبارزه می کرد1- مبارزه با گاو وحشی
در دهه 1950 ،اویاما شروع به مبارزه با گاوهای نر وحشی کرد در سال 1957 زمانی که 34 سال داشت در یک مبارزه با گاو نر تا مرز کشته شدن پیش رفت.گفته می شود که اویاما در مجموع با 52 گاو نر مبارزه کرده است که 3 تای آنها را کشته است و شاخ 49 گاو دیگر را با ضربه شوتو شکسته است.

2- مبارزه و نمایش در آمریکا
در آوریل 1952، اویاما به ایالات متحده سفر کرد و به مدت یک سال در آنجا اقامت نمود.در این مدت زمان در مجالس عمومی و تلویزیون ملی به اجرای کاراته می پرداخت همچنین در مقابل کشتی گیران و بوکسور های بسیاری مبارزه نمود.گفته می شود که در مقابل 270 حریف مبارزه کرده است و همه آنها را شکست داده است عده ای از آنها را حتی فقط با یک ضربه ناک اوت کرده است.

3- مبارزه با کبری سیاه مبارز افسانه ای موی تای
آیا واقعا اویاما با فردی با نام کبری سیاه مبارزه کرده است؟ گفته می شود که بله این مبارزه انجام گرفته است اگرچه مدرک مستندی وجود ندارد اما بحث در مورد این مبارزه بسیار است و عده ای ادعا می کنند که او مبارزه را با یک ضربه 3 تایی هوایی برده است و عده ای معتقدند که اومبارزه را با ضربه ای دورانی به تنه حریف برده است.

4 - مبارزات 100 نفره
اویاما اولین مبارز کاراته بود که مبارزات 100 نفره را انجام داد.اساس این مبارزات، مبارزه در زمان یک و نیم دقیقه تا دو دقیقه است مبارزات باید پشت سر هم و با رزمی کارانی در سطح خود فرد باشد اویاما مبارزه 100 نفره را در سه دوره در سه روز انجام داد.

مبارزه اویاما

مبارزه اویاما

برچسب ها: اویاما کیوکوشین مبارزات 100 نفره کاراته هنر رزمی زندگینامه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha