سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

حساس ترین قسمت های بدن در هنرهای رزمی

حساس ترین قسمت های بدن در هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۲۳ بازدید کنندگان:۹۶۹ نویسنده:سامان موسوی

بعضی از نقاط بدن نسبت به دیگر قسمت ها حساس تر بوده و برخورد ضربه به آنها دردناک تر و خطرناک تر می باشد. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم حساس ترین قسمت های بدن در هنرهای رزمی را به شما معرفی کنیم.


قسمت بالای گوش:  ضربه زدن به این ناحیه تعادل شخص را به هم می ریزد و در نتیجه او را آسیب پذیر خواهد کرد.


برآمدگی بینی: این ناحیه به قسمت بین ابرو و نقطه امتداد یافته تا سطح چشم گفته می شود. این قسمت از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که در صورتیکه محکم به آن ضربه بزنید از حرکت روبه جلو شخص جلوگیری خواهید کرد.

قسمت فک: ضربه زدن به این ناحیه  باعث آسیب پذیری شده و درصورتیکه شخص از خود دفاع نکند احتمال اینکه صدمه ببیند بسیار زیاد خواهد شد.

ناحیه زیر بینی: یکی از نقاطی است که معمولا به آن مشت می زنند. در صورتیکه به این قسمت ضربه برخورد کند سبب جاری شدن اشک چشم شده و درصورتیکه ضربه وارد شده محکم باشد سبب پارگی مویرگ ها و در نتیجه خون ریزی خواهد شد.

ناحیه چانه: برخورد ضربه به این قسمت باعث ایجاد آسیب جدی خواهد شد. در صورتیکه ضربه وارد شده شدید باشد باعث افتادن حریف به زمین خواهد شد.

قسمت کشاله ران: برخورد ضربه سنگین به کشاله ران به طور خطرناکی باعث ناتوانی شخص خواهد شد. به همین دلیل رزمی کار باید همیشه آماده دفاع از این قسمت باشد.

سیب آدم:  برخورد ضربه به این نقطه ، شخص را از پا در می آورد. بدن، مکانیسم انعطاف پذیری را برای حفاظت از این نقطه به وجود می آورد ، بدین صورت که چانه به طور خودکار پایین می آید و آن را می پوشاند. بنابر این ضربه ای که به این نقطه پرتاب میگردد به احتمال زیاد به چانه برخورد خواهد کرد.

استخوان ترقوه:  این استخوان نازک بوده و خیلی راحت می شکند. به همین علت هنرجو باید همیشه مراقب باشد و از آن حفاظت کند. در صورتیکه استخوان ترقوه بشکند، شانه ها خم خواهند شد.

ناحیه زیر بغل: در صورتیکه شخص نتواند از این قسمت محافظت کند به احتمال زیاد شکست خواهد خورد. ضربه قوی به سمت بالا و زیر بغل باعث پارگی زردپی های شانه شده ، به طرز فجیعی موجب از جا در رفتن استخوان می شود.

شبکه های اعصاب خورشیدی:  این نقطه قسمتی از بدن می باشد که پس از دریافت ضربات متوالی امکان شکسته شدن وجود دارد، و در صورت شکستن دنده ها شکسته و به سمت قلب رفته و نتیجه آن مرگ می باشد.

دنده های آزاد: دنده های آزادبهدنده های پایینی گفته می شود که بسیار ضریف و شکننده می باشند. اگر این نقطه به وسیله ضربه آسیب ببیند درد بسیار زیادی برای فرد خواهد داشت.

پشت پا: اگر زرد پی ها به سختی آسیب ببینند کف و قوزک پا هم ضربه خواهد دید، پس این نقطه اهمیت فراوانی دارد.

پایه مخچه: یکی از آسیب پذیر ترین نقاط بدن پایه مخچه می باشد که اصابت ضربه به آن منجر به از حال رفتن آنی شخص خواهد شد و در صورتیکه ضربات به طر مکرر به آن برخورد کنند موجب ایجاد اختلالات  عصبی و ضعیف شدن بینایی در فرد می شود.

کلیه: برخورد ضربه به این قسمت درد بسیار زیادی را ایجاد می کند و می تواند به طور جدی سلامتی فرد را به خطر بیاندازد.

پاشنه آشیل: در صورتیکه ضربه محکمی به این قسمت وارد شود درد بسیار زیادی ایجاد خواهد کرد.

شکم: این قسمت از بدن که معمولا بیشترین ضربات نیز به آن وارد می شوند بسیار حساس و آسیب پذیر بوده و برخورد ضربه شدید به آن می تواند به طور جدی سلامتی شخص را به خطر بیاندازد.
 

برچسب ها: نقاط فشار
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha