سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا کتل بل؟

چرا کتل بل؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۶ بازدید کنندگان:۹۱۵ نویسنده:سامان موسوی

ظاهرا کتل بل (Kettlebell) این روزها در دنیای تناسب اندام جای خود را باز کرده است. در مجلات و مقالات اینترنتی و تلویزیون نشان داده می شود. کتل بل (Kettlebell) یک توپ با دسته چدن است که در جریان آموزش تناسب اندام از آن استفاده می شود. ورزشکاران حرفه ای و حتی مردم عادی هر روز از کتل بل برای بدست آوردن توده عضلانی و قدرت ماهیچه ای استفاده می کنند. کتل بل ابزار جدیدی نیست، حداقل از 300 سال قبل مورد استفاده قرار گرفته است. در ارتش روسیه با استفاده از این وزنه و تکنیک های اساسی، نیروهای خود را با حداقل تجهیزات آموزش می دهند.

"پاول ساتسولین" که در اتحاد جماهیر شوروی سابق مربی نیروهای ویژه بود در سال 1998 در مجله "میلو"  در مقاله خود به معرفی آن پرداخت. مجله "میلو" یکی از بهترین مجلاتی می باشد که تمرینات  کاربردی و در دسترس را به علاقه مندان آموزش می دهد. کتل بل یک وزنه با تاریخچه روسی می باشد که شبیه یک توپ دسته دار است .غالبااز چدن ساخته می شوند ودرتنوع بالایی از وزن و سایزهای مختلف عرضه میشوند.از وزن 2 کیلوگرم شروع شده و تا 50 کیلو هم افزایش می یابد. این وزنه منحصربه فرد، برای افزایش حجم عضلانی، بالابردن استقامت و چربی سوزی هم زمان استفاده می شود

 

کتل بل

 

تمرینات کتل بل به دو نوع اساسی گروه بندی: تمرینات بالستیک و تمرینات پرتابی. هنگامی که "کتل بل" را در دستان خود حرکت می دهید، بیشتر اعضای بدن درگیر می شوند. بدن شما همیشه در حال کار است. چرخاندن "کتل بل" به شما اجازه می دهد که سیستم های عضلانی و قلبی عروقی را تقویت کنید و در هر دقیقه 20 کالری بسوزانید. حتی استفاده از یک "کتل بل سبک" با سرعت زیاد می تواند خیلی کارآمد باشد. ماهیت آموزش کاربردی این است که آن را به دنیای واقعی انتقال دهیم. اعضای بدن به هم مرتبط بوده و یک سیستم پیوسته می باشند که برای بدست آوردن حداکثر بهره وری به تمرین نیاز دارد. بلند کردن و چرخاندن "کتل بل" می تواند راهی برای به حداکثر رساندن این قابلیت باشد. حتی بلند کردن "کتل بل" به شکل صحیح از روی زمین ، می تواند شما را قوی تر و مقاوم تر کند.

تردمیل یا بسیاری از دستگاههای دیگر همیشه و در همه جا قابل دسترسی نیستند اما کتل بل را می توان به هرجایی برد و با آن تمرین کرد. بلند کردن "کتل بل" نیازمند داشتن تعادل، کنترل و هماهنگی بین چشم و دست می باشد و به کارآموز می آموزد که به عنوان یک ورزشکار، اول لگن خود را حرکت دهد.

 

تمرین کتل بل

 

برای اکثر مردم، "ظرفیت کار" مهمترین عامل در تناسب اندام می باشد. توانایی انجام فعالیت های روزانه و داشتن انرژی پس از انجام آنها امری حیاتی است. هیچ چیزی به اندازه تمرین با "کتل بل" ظرفیت کار شما را سریعتر و راحت تر نمی کند. کتل بل ترکیبی از حرکات منحنی و پرتابی می باشد که آهنگ عضلانی و قدرت را افزایش می دهد. همچنین "کتل بل" باعث افزایش توانایی قلبی و عروقی، ایجاد ثبات و تقویت پاها، باسن، کمر، عضلات شکم و شانه در کمترین زمان ممکن با 20 تا 30 تمرین در 2 تا 3 دقیقه می شود. تمرینات "کتل بل" ساده اند اما آسان نیستند. تمرین با کتل بل علاوه بر مزایای تناسب اندامی که دارد باعث می شود که در زندگی خود سرسخت تر باشد.

پس بلند کردن و حرکت دادن کتل بل شما را قوی تر، سرسخت تر و مقاوم تر می کند. اگر به حرف های من اعتماد ندارید می توانید از یک ارتشی، پلیس، رزمی کاران و سایر ورزشکاران در مورد مزایای استفاده از "کتل بل" سوال بپرسید. "کتل بل" بسیار با دمبل و هالتر متفاوت است. هر کسی که یک کتل بل بلند کرده باشد فرق آن را احساس کرده است.

 

اکثر ورزشکاران از اصول صحیح تمرینی پیروی نمیکنند. به همین علت اگرچه در شروع مسابقه قوی و پر تحرک هستند ولی نزدیک به انتهای مسابقه کاملا خسته و از نفس می افتند. در حالی که برخی از رقبای انها حتی احتیاج ندارند که نفس خود را گرفته یا تازه کنند. این یکی از مواردی است که تمرین با کتل بل می تواند مفید واقع شود.

ورزشکاران و رزمی کاران میتوانند یاد بگیرند که نیروها را مؤثر تر جذب کنند. حرکات پرتابی کتل بل به شما آموزش میدهد که شوک ها را بهتر جذب کنید که این یک امر ضروری برای ورزشهای رزمی می باشد. این به همین اندازه برای همه ما مهم میباشد. برخورد و اصابت موقعی که کمترین انتظارش را دارید اتفاق می افتد. باید برای تمامی غافلگیری های زندگی آماده باشید. بخاطر بسپارید که همیشه به جزئیات تمرکز کنید و هیچوقت فرم خوب را برای تکرار بیشتر قربانی نکنید.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی پاول ساتسولین نقاط فشار
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha