سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آموزش قفل مفاصل

آموزش قفل مفاصل
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۱۹ بازدید کنندگان:۸۵۶ نویسنده:سامان موسوی

در سال 2013، واحد قدیمی من اعداد بسیار نگران کننده ای منتشر کرد مبنی بر اینکه ضرب و جرح علیه کارکنان و بستری شدن در بیمارستان به طور چشمگیری افزایش یافته است. برنامه های آموزشی در آکادمی و کلاس های تایید شده تعطیل شده بودند تا اینکه به واحد آموزشی ما وظیفه جدیدی برای طراحی برنامه های تکنیک دفاعی  داده شد.

تعداد خشونت ها و درگیری های تن به تن رو به افزایش بود و اعتبار ما برای کاستن از این فشار و درگیری ها زیر سوال بود. مشکلات با آموزش تاکتیک های دفاعی، هنرهای رزمی، و دفاع از حل نمی شد، این مساله به ندرت در تاکتیک ها نهفته است. جدا کردن و کنترل مردم یک موضوع فیزیکی است و کاری پیچیده یا مشکل نیست. مشکلاتی که در قالب آموزش در مورد آنها بحث می شد به شرح زیر بودند:

 

  • آموزش گام به گام تکنیک های "موج یا قرمز" که انتظار می روند در میان آشوب مبارزه انجام شوند.
  • آموزش بدون توجه به این واقعیت که آیا افسر از شخص مهاجم بزرگتر یا قوی تر است یا فرد مهاجم از او بزرگتر است.
  • آموزش بدون سیاست گذاری یا قانون، مثلا اینکه درگیری بر روی زمین آسفالت انجام می شود یا بر روی چمن.

 

برای افسران محدودیت زمان آموزش وجود دارد. مشکلات متعددی ممکن است برای یک افسر پلیس اتفاق بیفتد که وسعت زیاد کار را نشان می داد. برخی از این مشکلات شامل مقابله با یک فرد مست که برای تسلیم شدن مقاومت شدیدی می کند، جدا کردن دو زندانی که با هم درگیر شده اند، مقابله با فرار افراد جنایت کار و از همه مهمتر حفظ جان خود افسران می باشد. به ما دستور داده شد که این آموزش ها را در عرض 16 ساعت به اتمام برسانیم.

غیر ممکن است؟ شاید. اما این دوستان و همکاران ما بودند که داشتن صدمه می دیدن. بعضی اوقات مجبورید چیزهای غیر ممکنی انجام دهید اگر بخاطر حفظ جان افراد تمام شود. روش های تدریس خود را اصلاح کردیم.

من بر روی اصول مبتنی بر کارآموزی مشغول به کار شدم. اصولی که آموزش می دادیم باید توسط کارآموزان به خوبی درک می شد تا بتوانند از آن استفاده کنند. برای اینکار فقط دانستن کافی نیست، باید طوری آن را درک کنند که هنگام مواجه با چنین شرایطی ضمیر ناخودآگاه طوری باشد که به طور غریزی بتوانیم از خود دفاع کنیم. قدرت، هدف قرار دادن، زمانبندی و انطباق از چیزهای ضروری است که برای موفقیت در کار باید داشته باشید.

در واقع هر یک از حرکات به طور جداگانه مستلزم 16 ساعت آموزش هستند چه برسد به اینکه همه آموزش ها را در 16 ساعت انجام دهیم. باید در این 16 ساعت بر روی مهارت قفل کردن، به زمین انداختن، درگیری روی زمین، اهرم، کنترل ستون فقرات، نقاط فشار و محدودیت های گردن تمرکز کنیم. ما باید صدمات افسران خود را به اندازه 30 درصد در طی 5 سال آینده کاهش دهیم بدون اینکه به زندانیان آسیب جدی وارد شود. غیر ممکن غیر ممکن نیست.

بخش قفل مفاصل از جمله مهمترین بخش های کلاس آموزشی ما بود. تکنیک های قفل مفاصل به این دلیل مهم است که علاوه بر اینکه به وسیله این تکنیک ها می توانیم از خود دفاع کنیم بلکه به وسیله آنها می توانیم حریف را کنترل کرده و او را از ادامه درگیری بازداریم. این تکنیک ها به چه اندازه شهرت دارند به همان اندازه دشوار و پیچیده هستند. احساس می کنم که اکثر مدرسان هنرهای رزمی این تاکتیک ها را به گیج کننده ترین شکل ممکن آموزش می دهند. اما به نظر من کاری آسان است، فقط کافی است که حین انجام این کار ترس را از خود دور کنید و با تمرکز کامل آنها را انجام دهید.

بنابراین اگر می خواهید قفل مفاصل را یاد بگیرید، نگاه کردن به ویدیو های آموزشی یکی از راهها می باشد (در این سایت ویدیو های کامل آموزشی در مورد قفل مفاصل وجود دارند، با یک جستجوی ساده می توانید ویدیو های آموزشی قفل مفاصل را پیدا کرده و سفارش دهید). این کار می تواند برای درک و یادگیری این تکنیک های مقداری به شما کمک کند.در ابتدا باید مثل یک جودو کار رفتار کنید، واقعا چند را برای به زمین انداختن حریف وجود دارد؟ و کدام راه بهترین کارایی را برای ما دارد؟

پس از گذشت صدها سال، به لحاظ نظری، مهارت های مبارزه ما ساده تر شده اند. این امکان برای نسل بعدی ساده تر نیز می شود. هدف من این است که هنرآموزان در یک دهم زمانی که من قبلا آن را یاد گرفته ام این تکنیک ها را بیاموزند، بدون اینکه کمتری آسیبی به آنها وارد شود.

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی انعطاف پذیری انواع ضربات در هنرهای رزمی تکنیک های قفل کردن نقاط فشار
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha