سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

گردن خود را محکم نگه دارید تا صدمه نبیند

گردن خود را محکم نگه دارید تا صدمه نبیند
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۸/۱۲ بازدید کنندگان:۱۱۲۷ نویسنده:قاسم نژاد

آیا می دانید تعداد افرادی که به باشگاه من می آیندواز درد شانه یا گردن رنج می برند، چند نفرند؟ تعداد آنها خیلی زیاد است، تقریبا نیمی از افراد این مشکل را دارند. عوامل بسیاری باعث این مشکل می شوند که عبارتند از:

 • _ حالت سر به جلو
 • _ تنفس ضعیف
 • _ عدم هماهنگی بین گردن و شانه ها در طول ورزش


بیایید مشکلی را که باعث حالت به جلو آمدن سر می شود بررسی کنیم

 • عدم تحرک ستون فقرات
 • به جلو خم شدن شانه ها
 • عدم تحرک گردن

خوشختانه روش هایی برای مقابله با عدم تحرک فقرات سینه ای وجود دارد ( روش مفصل به مفصل) که شامل حرکات غلتیدن روی توپ (سافت بال) یا کشش دنده و بسیاری حرکات قفسه سینه می باشد.


شما می توانید به آسانی از طریق چند حرکت SMR ( رهاسازی تاندون ها) به وسیله توپ لاکروس در برابر دیوار، قفسه سینه خود را سفت کنید.


عدم تحرک ستون فقرات گردنی دلایل زیادی دارد. آن را با چرخش لواتور اسکاپولا (بین استخوان های پهن شانه و ستون فقرات تان) ثابت نگه دارید و خود را با توپ لاکروس محصور کنید. مرحله بعدی آگاهی از موقعیت مناسب گردن است.


صورت تان را به جلو یا عقب بچرخانید، سعی کنید فاصله آن را با ستون فقرات حفظ کنید. پنج بار این حرکت را به خوبی و آهستگی انجام دهید. شما شگفت زده خواهید شد که این حرکت در ابتدا چقدر ناهماهنگ است.

 

مرحله بعدی تنفس کشیدن است.اکثر مردم از طریق دهان تنفس می کنند و با هر نفس شانه هایشان را بالا می برند. به خصوص زمانی که ما به طور متوسط  در طول روز 20000 بار نفس می کشیم، اصلا روش جالبی نیست. شما می توانید حدس بزنید چگونه 20000 تنفس ناکارامد و بالا آمدن شانه ممکن است روی سلامت گردن شما چه تاثیری داشته باشد.


_درمان سریع شماره 1:  نفس کشیدن از طریق بینی را شروع کنید. آن را جدی بگیرید. دم و بازدم را از طریق بینی تنظیم کنید، انجام آن را شروع کنید و همیشه آن را انجام دهید.


درمان سریع شماره 2: تمرین تنفس: صورت و پیشانی تان را به طوری که راحت باشید روی دست هایتان قرار بدهید. یک وزنه نسبتا سبک (کتاب، توپ پزشکی، بچه کوچک و...) را روی قسمت تحتانی کمر خود اطراف استخوان خاجی قرار دهید. به مدت پنج دقیقه تنفس کنید ( از طریق بینی) و سعی کنید با هر دم وزنه را بلند کنید. وزنه به شما واکنش فوری می دهد و به شما فشار می آورد و این کار را برای شما آسان تر می کند.


ترکیب این دو عمل نه تنها سلامت ارتوپدی را افزایش می دهد، بلکه با بهبود بازده حرکتی شما، باعث افزایش عملکرد می شود. با این حال اگر این دو روش درمانی را در باشگاه رعایت نکنید، وقت خود را تلف کرده اید.


اگر شما بخواهید قدرت و استحکام بهینه داشته باشید.عدم هماهنگی بین گردن و شانه ها در طول ورزش، یک مانع در برابر شماست. آیا شما هنگام حرکات روی نیمکت و بلند کردن وزنه خیلی سنگین مواظب گردن تان هستید؟ باید هنگام انجام این تمرینات گردن خود را محکم نگه دارید.


شما باید در طول ورزش بتوانید گردن تان را به چپ و راست چرخانید. این کار با شنای سوئدی یا شنای یک دست به راحتی تجربه می شود.


شنای سوئدی:

 

 • موقعیت شنا را فرض کنید.
 • گردن را به طرف چپ و راست بچرخانید (اگر با انجام این حرکات احساس خستگی کردید، گردن تان را بکشید).
 •  به طرف چپ و راست بچرخید (گردن تان را چک کنید).

 

فشار بالا سری:

 • _ دمبل یا کتل بل را به سمت شانه ها ببرید.
 • _ گردن تان را چک کنید.
 • _ دمبل یا کتل بل را به بالای سرتان ببرید.
 • _ گردن تان را چک کنید.

شما باید در طول هر ورزش یا کششی که انجام می دهید، بتوانید آزادانه حرکت کنید. با این کار نه تنها  از درد گردن و شانه در امان می مانید، بلکه همچنین با بهبود هماهنگی بالا تنه و قوی تر کردن بدن تان، عملکرد شما را بالا می برد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی نقاط فشار
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha