سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تمرینات کاردیو: بهترین راه برای بهبود استقامت شما

تمرینات کاردیو: بهترین راه برای بهبود استقامت شما
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۸/۱۲ بازدید کنندگان:۱۲۰۹ نویسنده:سامان موسوی

اگر می خواهید مطمئن شوید که چرا باید تمرینات کاردیو(قلبی عروقی) را در تمرینات هنرهای رزمی خود قرار دهید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

نمی دانم تا به حال مربی هنر رزمی تان به شما گفته است که اگر نتوانید نفس خود را کنترل کنید نمی توانید مبارزه کنید. اگر او تا بحال این نکته را به شما نگفته است اکنون من می گویم. مهم نیست که چقدر سریع یا قوی هستید و یا اینکه چه مهارت هایی دارید. اگر خسته شوید و نتوانید نفس بکشید، مبارزه را از دست خواهید داد. اگر می خواهید به هر چیزی که دوست دارید برسید و پتانسیل خوبی برای مبارزه کردن در خود می بینید، باید در ابتدا بتوانید نفس خود را کنترل کنید. بهبود استقامت یک شبه اتفاق نمی افتد و برای انجام این کار نیاز به زمان دارید. شما باید تمرینات کاردیو یا قلبی عروقی را در برنامه تمرینی خود قرار دهید.

 

برنامه ریزی تمرینات کاردیو

عملا هر هنر رزمی یک فعالیت چرخه ای می باشد. در واقع شما باید تمرینات قلبی عروقی یا کاردیوی خود را به تقلید از ویژگی های خاص هنر رزمی خود تمرین کنید. اما اینکار همه آن چیزی که باید در نظر داشته باشید نیست. به طور سنتی از تمرینات کاردیو برای بهبود تهویه در هنرهای رزمی استفاده می شود. امروز بسیاری از کارشناسان می گویند که تهویه مناسب بهتر از توقف تمرینات برای استراحت کردن می باشد.

اگر ما نگاهی به تاریخ بوکس و دیگر هنرهای رزمی بیاندازیم می بینیم که همه قهرمانان بزرگ مدت زمانی زیادی را به انجام تمرینات کاردیو اختصاص داده اند. تمرینات قلبی و عروقی به عنوان راهی برای بهبود استقامت شما می باشد، اما چگونه آن را به درستی انجام دهیم . در هنرهای رزمی اعمال به طور مداوم تغییر می کنند به همین دلیل باید به اندازه ظرفیت هوازی به توسعه ظرفیت بی هوازی نیز پرداخت. به منظور توسعه هر دو، شما باید تمرینات هوازی و غیر هوازی را در روال تمرینی خود قرار دهید.اگر فکر می کنید که انجام فعالیت های مداوم آیروبیک برای رسیدن به بهترین شرایط لازم نیست باید در در مورد عقیده خود تجدید نظر کنید.

 

تمرینات کاردیو

 

معمولا تمرینات قلبی عروقی زمان بهبودی پس از مصدومیت را کمتر می کند (مانند: دویدن، اسکی مقاومتی، طناب زدن، استخر و غیره). به همین دلیل به شما دوباره این تاکید را می کنم که تمرینات قلبی عروقی را برای  رسیدن به اوج آمادگی انجام دهید. صرف زمان برای تمرین در شدت بالا، کمبود اکسیژن در بدن را کاهش می دهد و  گلبول های قرمز خون با شدت بیشتری حرکت می کنند تا اکسیژن مورد نیاز بدن را تامین کنند.

یک راه درست و یک راه غلط برای نفس کشیدن وجود دارد. بیشتر ورزشکاران هنرهای رزمی،  حتی آنهایی که درظاهر در تنفس عالی هستند، اشتباه هایی در حین انجام این کار مرتکب می شوند. یاد بگیرید که به درستی نفس بکشید. با استفاده از تمرینات قلبی عروقی یا کاردیو می توانید استقامت خود را به حداکثر برسانید. انجام ورزش با شدت بالا باعث کمبود اکسیژن در بدن می شود و گلبول های قرمز خون که مسئول انتقال اکسیژن هستند سریع تر کار می کنند.

یاد بگیرید که به درستی نفس بکشید، در هنگام زدن مشت نفس خود را بیرون دهید. همانطور که اشاره کردیم تمرینات کاردیو نه فقط برای ورزش های رزمی بلکه برای همه ورزش ها مناسب می باشند. با استفاده از آنها می توانید نفس خود راکنترل کرده و مدت زمان بیشتری در هنگام مبارزه دوام بیاورید. در بخش تمرینات استقامتی سایت ژیار آنلاین می توانید انواع تمرینات کاردیو را که توسط مربی های حرفه ای آموزش داده می شوند مشاهده کنید.

برچسب ها: آمادگی جسمانی آیروبیک بدن سازی رزمی تمرینات قدرتی قفل کردن کاردیو نقاط فشار
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha