سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

سلاح های عجیب و کشنده در دوران باستان

سلاح های عجیب و کشنده در دوران باستان
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱/۱۶ بازدید کنندگان:۱۵۸۸ نویسنده:سامان موسوی

از زمان انسان های اولیه سلاح هایی برای مبارزه و دفاع از خود ساخته شده و به مرور زمان به سلاح های امروزی تبدیل شدند. سیر تکامل این سلاح ها بسیار جالب است. به دلیل اینکه سطح آگاهی و درک انسان ها باستانی کم بوده و امکانات خاصی در دست نداشتند سلاح های آنها نیز بسیار ساده بودند. به مرور زمان و با پیشرف و گسترش علم و تکنولوژی، این سلاح ها نیز ارتقا می یافتند. در بین این سلاح های باستانی می توان سلاح هایی را یافت که بسیار عجیب و غریب می باشند. در این مقاله قصد داریم به معرفی چند مورد از سلاح های باستانی عجیب و غریب که امروزه منسوخ شده اند پرداخته و آن ها را مورد برسی قرار دهیم.

                     

   
Macuahuitl

 

سلاح های رزمی


Macuahuitl جزء یکی از سلاح های جالب باستانی می باشد که توسط "آز تک" ساخته شده است. این سلاح یک چوب همانند شمشیر است که بر روی آن تیغ های مختلفی وجود دارد. این سلاح در نبردهایی کاربرد دارد که دو نفر  بسیار زیاد به هم نزدیک می باشند. همچنیناین سلاح در عین اینکه بسیار سنگین بوده است به طوری که کمتر کسی توانایی تکان دادن آن را داشته است.
 

Chakram

 

سلاح های سرد
 

Chakramسلاحی است که در گذشته تسط هندی ها مورد استفاده قرار می گرفت. همانطور که از شکل آن پیداست این سلاح یک جسم دایره ای شکل تو خالی است که با تیغ های تیزی در لبه آن تزئین شده است. این اسلحه در گذشته در جنگ های نزدیک استفاده می شده است و به نوعی سلاح از راه دور بوده است. جنگجویان آن را به صورت عمودی به سمت دشمنان پرتاب می کردند و به راحتی دست و پای آن ها قطع می شد. این اسلحه در گذشته کاربرد بسیاری داشته است.
 


Chu Ko Nu

 

سلاح تیر و کمان


سلاح Chu Ko Nu که در چین باستان ساخته شده است را می توان جد سلاح هایی که امروز وجود دارند دانست. این سلاح در حقیقت یک تیروکمان بوده که دارای یک خشاب 10 تایی بوده است. وجود این خشاب به جنگجو این امکان را می داد تا بتواند به راحتی و تنها با کشیدن کمان تیر جدیدی جایگزین تیری که پرتاب کرده است بکند. این اسلحه در سال 1894 در جنگ با ژاپنی ها کمک به سزایی به ارتش چین کرد. جنگجویان حرفه ای می توانستند در 15 ثانیه همه 10 تیر را شلیک کنند.Nest of Bees

 

سلاح سرد


Nest of Beesجزء کشنده ترین سلاح های ساخته شده تا آن زمان بود که توسط چینی ها ساخته شده بود. این اسلحه یک جعبه چوبی است که در داخل آن بیش از 30 تیر موشک خاص قرار دارد. تنها با آتش زدن این موشک ها و همچنین آتش زدن فیتیله آن ها تمامی این موشک ها در یک زمان به سمت دشمن شلیک می شدند. این باعث می شده است که در یک ثانیه یک خط آتش هزاران تیر را به سمت دشمن شلیک کنند.Zhua

 

سلاح


Zhuaجزء سلاح هایی می باشد که بسیار کشنده بوده و در نبردهای نزدیک از آن استفاده می کرده است. اسلحه از یک میله آهنی درست شده است که در انتهای آن یک دست با پنجه های تیز قرار دارد. این اسلحه در یک حرکت می تواند 5 زخم عمیق روی بدن افراد ایجاد کند و البته کمتر کسی توانایی زنده ماندن بعد از این 5 زخم را دارد. این اسلحه حتی در مدل های مختلف تیزتر و محکم تر نیز ساخته می شد تا بتواند زره های دشمنان را نیز از بین ببرد.
 

Katar

 

سلاح های رزمی


Katar  یک سلاح هندی می باشد که در مبارزه می تواند نقش یک خنجر را ایفا کند. دسته این خنجر چند لبه Hمانند دارد که مبارز با استفاده از آن می تواند ان را کاملا به صورت مشت شده در دست بگیرد و با آن ضربات مستقیمی را وارد کند. از سلاح Katarکه دارای یک نسخه تشریفاتی نیز می باشد برای عبادت استفاده می شود. در حالت عادی این سلاح دارای یک تیغ است اما اگر ماشه کنار آن فشرده شود به سه خنجر در کنار هم تقسیم می شود که می تواند تاثیری کشنده داشته باشد.Scissor

 

سلاح سرد


 Scissorیکی از سلاح های باستانی مربوط به گلادیاتورهای رومی می باشد که از آن برای بریدن و یا به جای ساطور استفاده می کردند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این سلاح دارای یک استوانه فلزی بزرگ می باشد که گلادیاتور تا ساعد دست خود را در درون آن قرار می داد. روی سر آن یک تیغ به شکل نیم دایره قرار داشت که می توانست آسیب های جدی به دشمن وارد آورد. با استفاده از آن مبارز می توانست ضربه شمشیر رقیب را دفع کرده و سریع واکنش نشان دهد. کوچکترین ضربه توسط تیغ این سلاح به صورت دشمن او را از پای در می آورد.
 


Kpinga

 

شمشیر


Kpinga یکی از سلاح های باستانی کشنده می باشد که دارای تیغه ای برای پرتاب کردن بود و توسط ساکنان نوبه (سودان کنونی) مورد استفاده قرار می گرفت. به دلیل کاربرد خاص آن، هر کسی نمی توانست از این سلاح استفاده کند به همین دلیل فقط افراد جنگجوی قوی که توانایی پرتاب دقیق را داشتند از این سلاح استفاده می کردند. این سلاح تیغ های مختلفی در زوایای مختلف دارد تا قدرت آسیب رسانی اش را افزایش دهد. این سلاح همچنین بخشی از جهیزیه ای به شمار می رفت که هر مرد باید به خانواده همسرش می داد!

برچسب ها: سلاح های سرد
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha