سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه برای آموزش هنرهای رزمی آماده شویم؟

چگونه برای آموزش هنرهای رزمی آماده شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱/۱۶ بازدید کنندگان:۶۳۰ نویسنده:سامان موسوی

هدف شما از یادگیری هنرهای رزمی چیست؟ به نظر شما شرکت در کلاس های عمومی آموزش هنرهای رزمی مفیدتر است یا اینکه به صورت خصوصی آن را فرا بگیریم؟ پس از خواندن این مقاله ممکن است که در مورد هر چیزی تامل کنید، ازجمله هنرهای رزمی.

 

انتخاب کردن

همه چیز به آن بستگی دارد که شما چه می خواهید. آیا می خواهید آن را به آرامی و همراه با آرامش یاد بگیرید و عجله ای برای پیشرفت ندارید؟ یا اینکه می خواهید هرچه سریع تر پیشرفت کنید؟ انتخاب شما به موارد زیادی ازجمله سن، وضعیت جسمانی، شرایط و خیلی چیزهای دیگر بستگی دارد.

 

تصمیم برای رفتن به باشگاه

کدام باشگاه؟ عوامل زیادی وجود دارند که می توانند در انتخاب کلاس آموزشی شما تاثیر گذار باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقالات قبلی که در مورد نحوه انتخاب کلاس آموزشی هنرهای رزمی در این سایت نوشته شده اند را مطالعه کنید. این بسیار مهم است، سبک و استادی که انتخاب می کنید تا حد زیادی یادگیری شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

به شکل مناسب و معقول در آمدن

از آنجا که هنرهای رزمی در مورد قدرت نیست پس لازم نیست که از قبل کار کرده باشید. اما داشتن استقامت در هنرهای رزمی بسیار ضروری است. شما در نهایت مبارزه 1 در 1 یا 10 در 1 را خواهید آموخت، بنابراین شما می توانید سریع تر برای یک دوره طولانی خود را آماده کنید.

 

درک سنت

هدف اصلی هنرهای رزمی این بود که مردم بتوانند در مقابل حملات متعددی که به آنها می شود از خود دفاع کنند. امروزه این هدف تا اندازه ای تغییر کرده است و مردم اهداف دیگری برای یادگیری هنرهای رزمی را دارند. اما هدف واقعی هنرهای رزمی این است که بتوانید در برابر افرادی که می خواهند به شما آسیب بزنند از خود دفاع کنید.

 

درک نقش مربی خود

مربی شما دوست تان، انگیزه تان و بدترین دشمن تان می باشد(اگر مربی خوبی باشد). او باید فراتر از آموزش هنرهای رزمی عمل کرده و قابلیت هایی را که به آنها اعتقاد دارد به شما آموزش دهد. از او کمک بخواهید اما سعی کنید همه چیز را خودتان بفهمید. فقط شما نیستید که در کلاس حضور دارید، ممکن است که دانش آموزان دیگر نیز از او کمک بخواهند، به همین دلیل مربی تان را فقط برای خودتان نگه ندارید.

 

به باشگاه احترام بگذارید

هیچ بازی در اینجا وجود ندارد. گول اطراف را نخورید، بخصوص زمانیکه با مربی خود صحبت می کنید. همانطور که انتظار دارید دیگر دانش آموزان با شما رفتار کنند شما نیز آنگونه با آنها برخورد کرده و به آنها احترام بگذارید.

 

درک انگیزه های دیگر دانش آموزان

ممکن است که هدف شما از رفتن به باشگاه با هدف برخی از هم باشگاهی هایتان یکی نباشد. اگر بچه ها هم در باشگاه هستند، احتمالا آنها دوست دارند که با نشان دادن حرکات خود به دیگران مانند تفنگداران قدرتمند به نظر برسند. اگر بزرگسالان وجود دارند، آنها مغرور و رام نشده هستند. سالمندان فقط به این دلیل در آنجا هستند که یاد بگیرند. شما می توانید همه این خصوصیات را با هم داشته باشید.

 

توسعه طرز فکر درست

شما در حین انجام تمرینات خسته خواهید شد، عرق خواهید کرد و حتی ممکن است که صدمه ببینید اما متوقف نشوید. اگر تمرین شما مناسب باشد نه به خودتان و نه به کس دیگری آسیب نخواهید زد. اگر در حین مبارزه مجروح شدید چند نفس عمیق بکشید و با عصبانیت کار را ادامه ندهید. اگر حرکتی را اشتباه انجام داده و به حریف خود آسیب وارد کردید از او عذرخواهی کنید.

 

تمرین

هر تکنیک را تا زمانیکه در ضمیر ناخودآگاه  شما نقش می بندد تکرار کنید. در مورد تکنیک هایی که واقعا نمی دانید چگونه باید انجام دهید از مربی یا ارشد باشگاه خود کمک بگیرید. تا جاییکه می توانید و برایتان امکان دارد به تمرین کردن مشغول باشید و هیچ وقت از آن خسته نشوید. به یاد داشته باشید که تمرین، کلید یادگیری هر چیزی می باشد.

 

نکات مهم

·         هنرهای رزمی منحصرا برای دفاع از خود می باشند.

·         هنرهای  رزمی می تواند مانند هر هنر خوب دیگری ذهن و بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد.

·         اگر احساس کردید صدمه دیده اید تمرین را متوقف کرده و پیش مربی خود بروید تا آن را برسی کند. اما چیزهایی مانند گرفتگی کشاله ران و یا احساس درد بر اثر برخورد یک ضربه چیزهای زیاد مهمی نیستند، چند نفس عمیق بکشید و به تمرین خود ادامه دهید.

·         قبل از انجام تمرین و شروع کلاس مطمئن شوید که ذهن شما خالی است و می توانید بر روی کاری که انجام می دهید تمرکز کنید.

·         قبل از تمرین، با حرکات کششی خود را گرم کنید. کشیدگی ماهیچه زیاد خوشایند نیست.

برچسب ها: هنر های رزمی هنر رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha