سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در هنر ژاپنی شمشیر استاد شویم؟

چگونه در هنر ژاپنی شمشیر استاد شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۲۱ بازدید کنندگان:۸۲۴ نویسنده:سامان موسوی

 

با دست زدن به شمشیر به راحتی نمی توانید در آن مهارت پیدا کنید. سال ها طول می کشد تا شما بتوانید از آن به درستی استفاده کنید، حتی پس از آن شما برخی از اشتباهات را نیز خواهید داشت. برای بهبود و موفقیت در کارتان سعی کنید علاوه بر داشتن اهداف بلند مدت، اهداف کوتاه مدت هم تعیین کنید. لطفا توجه داشته باشید که تنها علم فیزیک و هندسه از آن آسانتر است. این مقاله فنی برای آن دسته از افرادی می باشد که می خواهند در شمشیر زدن موفق باشند و به درجات عالی برسند.

 

1- پیدا کردن یک مربی شایسته و با تجربه در ایایدو، کندو و یا دیگر هنرهای مربوط به شمشیر بازی ژاپنی

 

2- روشن کردن چند افسانه

شمشیر نینجا، راست و کوتاهتر از کاتانای منحنی می باشد که توسط سامورایی ها مورد استفاده قرار می گرفت. سال های زیادی مردم فکر می کردند که نینجاها از تکنیک های مخفی و شمشیرهای خاص استفاده می کنند. درست است که آنها سیستم مبارزه خود را با یک شمشیر داشتند، اما نگه داشتن تکنیک های شمشیر، کاری بود که تقریبا تمام مدارس شمشیر ژاپن آن را انجام می دادند. اگر می خواهید نینجوتسو را یاد بگیرید به یک مربی واجد شرایط بوجینکان مراجعه کنید.

 • یک ضرب المثل وجود دارد که می گوید"شمشیری که باعث نجات مرد می شود، آن را می کشد". شمشیر ابزاری برای کشتن است. مهم نیست که در دست چه کسی است.
 • شما نمی توانید به خاطر اینکه می دانید که چگونه از شمشیر استفاده کنید در سرعت های مافوق بشری حرکت کنید.
 • شما می توانید از طریق آن درختان را برش زده و تکه تکه کنید و اگر احساس می کنید که احتمالا شمشیر شما خراب می شود از چوب بامبو استفاده کنید.

 

3- مطالعه در هشت جهت. بله جهات قطب نما

 • رو به جلو بایستید، شما می توانید 4 بخش را به راحتی تعریف کنید: شمال، جنوب، شرق و غرب. در حال حاضر در مورد 4 زیر ربع صحبت می کنیم: شمال غرب، شمال شرق جنوب غربی و جنوب شرقی. در مجموع 8 جهت را تشکیل می دهند. شما می توانید برای هر کدام از آنها یک تمرین ساده انجام دهید.
 • بایستید و پای راست خود را به جلو برده و پای چپ تان را عقب بگذارید و به سمت چپ خود اشاره کنید. توجه داشته باشید که نباید پاهایتان بیش از حد به هم نزدیک یا از هم دور باشند. حال پای راست خود را یک گام به جلو برده و سپس پای چپ تان را به جلو بیاورید.
 • یکی از کارهای سخت، تکنیک های چرخشی می باشند. موضع خود را برسی کرده برسی کرده و به جهت که در آن قوی هستید بچرخید. این تکنیک در شمشیربازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

 

4- یادگیری تلفظ کلمات ژاپنی

تکنیک ها اغلب با چشم و گوش منتقل می شوند. برعکس باور عموم، زبان ژاپنی یک زبان ساده آوایی است و به راحتی می توانید آن را یاد بگیرید. شما می توانید تلفظ کلمات را از استاد خود یا کسی که در آن وارد است بپرسید و یا اینکه به تماشای زیر نویس فیلم ها مشغول باشید.

 

5- پیوستن به یک باشگاه

مهم نیست که چقدر سخت تلاش می کنید، شما نمی توانید شمشیر بازی را خودتان به تنهایی یا با استفاده از کتاب و فیلم های آموزشی یاد بگیرید. در انتخاب یک کلاس خوب وسواس به خرج دهید و در مورد پیشینه آن و همچنین مربی و افرادی که تعلیم داده است پرس و جو کنید. بهتر است خودتان چند جلسه ای تمرینات آنها را از نزدیک ببینید.

 

نکات مهم

 • تکرار، همه چیز است. تا زمانیکه تکنیکی را یاد نگرفته اید آن را ول نکنید.
 • به برسی قوانین در منطقه خود پرداخته و مطمئن شوید که کاتانا قانونی است. در ملاء عام از آن برای بر هم زدن آرامش دیگران استفاده نکنید.
 • مواظب باشید که به خودتان آسیب نزنید.
 • از شمشیر خود برای بریدن و تکه تکه کردن هر چیزی استفاده نکنید.
 • لبه شمشیرتان را تیز نکنید (لبه شمشیر های آموزشی 1.3 سانتی متر ضخامت دارد) شمشیرتان نباید مانند شمشیر فیلم ها تیز و برنده باشد. وقتی دو شمشیر واقعی به هم اثابت کنند هر دوی آنها خراب می شوند.
 • اگر شما به دنبال راهی برای آموزش حرفه ای هستید، می توانید دوره های حرفه ای کندو را بگذرانید و یاد بگیرید که چگونه مبارزه کنید.
 • قبل از انجام شمشیر بازی سعی کنید که لباس محافظ بپوشید.
 • نمی توانید یک سلاح تیز با خود داشته باشید مگر اینکه مجوز آن را داشته باشید (به عنوان مثال، شما یک افسر نیروی دریایی هستید و یا اینکه یک بادیگارد داری مجوز هستید).
 • هرگز کسی را با آن تهدید نکنید.
 • مطالعه و یادگیری یک هنر رزمی بدون نظارت یک مربی مناسب و با تجربه در اغلب موارد منجر به ایجاد عادت های بد می شود.

 

برچسب ها: آموزش کاتانا سلاح های سرد کاتانا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha